Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Na basie mam 90 uF i ze względu na cenę miedzianego PiO  kupiłem wersję tanią , na folii polipropylenowej metalizowanej. Kondrnsator jest świetny ! Symbol Mkp 11.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

A jak się mają do tych plain mundorfa?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: wiki w Luty 07, 2019, 23:16
A jak się mają do tych plain mundorfa?
Hmm musiałbym teraz te Mundorfu  wpiąć w zwrotnicę i sprawdzić !! Na pewno dźwięk na Miflex jest zdecydowanie bardziej konkretny i dźwięk dostaje masy........................ . W weekend podmienię je i sobie przypomnę jak to brzmi  . Sam jestem ciekawy!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Luty 07, 2019, 23:23W weekend podmienię je i sobie przypomnę jak to brzmi  . Sam jestem ciekawy!
Z miłą chęcią poczytam relację.  😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Niestety z powodu kolejnego przeziębienia zdycham . NIe sprawdzę kondensatorów Mundorfa -muszą poczekać na lepszy czas . Grypa mnie zwaliła z nóg  :( ledwo wylazłem z gila a tu taki problem  :( :( :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

No nawet chce mi się słuchać ,ale odczucie tego co do mnie dolatuję z głośników jest tak  inne , że aż mnie odpycha od słuchania . Jakby to nie był mój sprzęt . Infekcja wykręciła mi  zmysły w dziwną stronę . Dobrze że chęć słuchania już powróciła ! Chłopaki dzięki za odwiedziny i że nie baliście się przyjechać ! No i za prezenty  spożywcze  ;D 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: wiki w Luty 07, 2019, 23:16
A jak się mają do tych plain mundorfa?
Mundorf Plain wlutowane na bas. Efekt?  Zaskakująco dobry . Aż zaniemówiłem . Plain nie grału w mojej zwrotnicy od chyba roku jak nie lepiej,więc muszę dać im się troch ułożyć . Bas jest "mniejszy" i mam wrażenie ,że tak nisko nie schodzi.Ale z drugiej strony tam na dole jest więcej powietrza . To bardzo ciekawie brzmi . No i jak zwykle zmiany są również na średnicy i górze pasma . Całosć brzmi delikatniej ,przestrzennie  . NIe wiem czy te kondensatory zostaną  czy wrócę do Miflexa ale fakt jest taki że się nie krzywię od pierwszych dźwieków bo nic mnie nie uwiera !   Słuchowisko trwa więc na podsumowanie trzeba będzie poczekać jeszczę chwilkę . Kiedyś te róznice co gra lepiej a co gorzej były bardziej czytelne . Teraz kiedy w zwrotnicy siedzą na każdym paśmie dobrane ,  klasowe podzespoły ,zapięcie innego ale dobrego komponentu nie wywraca całości do góry nogami ,tylko pokazuje muzykę  z lekko innej perspektywy . CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Luty 14, 2019, 13:40Cytat: wiki w Luty 07, 2019, 23:16A jak się mają do tych plain mundorfa?Mundorf Plain wlutowane na bas. Efekt?  Zaskakująco dobry . Aż zaniemówiłem . Plain nie grału w mojej zwrotnicy od chyba roku jak nie lepiej,więc muszę dać im się troch ułożyć . Bas jest "mniejszy" i mam wrażenie ,że tak nisko nie schodzi.Ale z drugiej strony tam na dole jest więcej powietrza . To bardzo ciekawie brzmi . No i jak zwykle zmiany są również na średnicy i górze pasma . Całosć brzmi delikatniej ,przestrzennie  . NIe wiem czy te kondensatory zostaną  czy wrócę do Miflexa ale fakt jest taki że się nie krzywię od pierwszych dźwieków bo nic mnie nie uwiera !   Słuchowisko trwa więc na podsumowanie trzeba będzie poczekać jeszczę chwilkę . Kiedyś te róznice co gra lepiej a co gorzej były bardziej czytelne . Teraz kiedy w zwrotnicy siedzą na każdym paśmie dobrane ,  klasowe podzespoły ,zapięcie innego ale dobrego komponentu nie wywraca całości do góry nogami ,tylko pokazuje muzykę  z lekko innej perspektywy . CDN
Dzięki za relację. :)
Widzę, że spostrzeżenia masz podobne jak moje.
Ja je porównywałem do MKP Manta (jakieś tanie na Allegro) i do białych Mundorf Mcap.
Wcześniej porównywałem Mantę z Mundorfem i Mundorfy grały całościowo lepiej.
Ale po Twoich dawnych wpisach postanowiłem kupić te Plain.
Tak, bas jest jakby ,,mniejszy" ale nie muli i ma lepsze wybrzmienia. W pierwszym wrażeniu jakby nie schodził niżej ale po dłuższym odsłuchu jednak jest ok i schodzi nisko ale innym dźwiękiem, czystszym i bez ,,zbasowienia". Oczywiście wg moich spostrzeżeń i odczuć... Dlatego u mnie zostały Plain. Zdziwiłem się bardzo bo te białe Mundorfa trochę mnie kosztowały.... Ja mam 100 uF. 

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Wyobraź sobie ,że ja też mam białe Mundorfy 100uF . A Plain robią dźwięk mniej rozdzielczy na basie i niskiej średnicy ale to przyjemnie brzmi . Ja znalazłem pewne porównanie ,bo teraz przelutowałem  z powrotem Miflex  i Plain robi przekaz bardziej w stronę grania vintage !!!!!  ;) Takie mega przyjemne brzmienie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Ja doszedłem do 132 uf i ta wartość najlepiej mi odpowiadała, oczywsicie miflexy. Jak zdrówko?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Paweł - znowu mniej basu ?

miniabyr

Nie ,choć nie schodzi tak nisko jak na Miflex  . On po prostu pokazuje się inaczej na Mundorf Plain- delikatniej .Gram teraz na Miflex na basie . Czyli po staremu  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#4313
Wczoraj wpadli do mnie audiomaniacy . Zeżarli kaszankę zapieczoną w jabłkach cebuli i miodzie . Wódki nie chcieli . Ale przywieźli sporo płyt do odsłuchania . I kurcze taki jeden rodzynek mi przypadł do gustu . Pan Brotzmann oraz pani  Leigh  z płyty  Sparrow Nights  (2018) To  freekowe granie  i to takie jakie lubię . Ten duet to przede wszystkim Brotzmann którego to pana nie trzeba przedstawiać fanom grania free - gra on na saksofonach i różnych klarnetach .A Leigh obsługuje tylko Pedal Steel Guitar . Dla mnie bomba !! Ale bez wódki do tego nie siadajcie  :smok: ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#4314
 ;) Tak se siedzę i knuję . Knuję z mirkiem24  oraz jednym takim niezrzeszonym jegomościem, który czyta te moje i nasze wypociny  w konspiracji (i zapewne czyni to po nocach .)  :P Będzie test lub jak kto woli słuchowisko . Panowie dostarczą do mnie plikowca DCS Debussy + DCS network Bridge . Od razu powiem ,że plikowiec w moich progach to egzotyka ,ale panowie są za pan brat z technologią plikowców i sieci  ,więc we środę  porównamy mojego Luxman d-06 (odtwarzacz cd/sacd) to bardzo drogiego rozwiązania plikowego jakim jest DCS . CDN 8) ..................................................................Od razu pragnę wszystkim wyjaśnić ,że nie zamierzam "wchodzić" w plikowce .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: miniabyr w Luty 18, 2019, 17:55Od razu pragnę wszystkim wyjaśnić ,że nie zamierzam "wchodzić" w plikowce .
Po zapoznaniu się z tym co potrafi network bridge nie zdziwiłbym się gdybyś zmienił zdanie.

miniabyr

Oczywiście nie zakładam że  to może zagrać źle ,jednak plikowiec jako źródło zupełnie mnie nie interesuje .Tak jak renesans kaseciaka . Na dokładkę cena DCS'a to spory wydatek . Mimo to bardzo jestem ciekawy tego, co  u mnie usłyszymy (lub nie)  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

A nie wystarczy Tobie do plików kabelek z drugiego pokoju i jakiś soft do odtwarzania (ewentualnie incydentalnie Wavelab)?  ;)

LampowY

Oni uważają, że transport (źródło) plików coś wnosi do 0 i 1.
Więc nie przeszkadzaj. Mają prawo. To podobno jeszcze wolny kraj  :)

dino

Tam transportu ..niet. Ino soft i DAC czyli to samo co komp i DAC.
A reckę i tak poczytam. Kiedyś słuchałem tego klocka.

ps. ostano coś kwestionowałeś, że to wolny kraj  ;)

LampowY

Nie mówię o DACu. To wiadomo.
Mam na myśli to co wchodzi do DACa.

Póki mogę % kupić na stacji benzynowej w niedzielę to nie będę śpiewał Kaczmarskiego  ;D

dino

Ten DCS ma ma napęd CD ?

LampowY


cdt

Miałem okazję posłuchać tego plikograja za pierdylion muszli jak byłem u Mirka . Dużo nie słuchaliśmy ale gra on naprawdę dobrze . Na ile on a na ile cały system to inna sprawa . W każdym razie jak słuchaliśmy Danki  grał jak na źródło cyfrowe bardzo ,, analogowo ,, . Tylko ta cena  :o .

LampowY

To co słyszałeś do był DAC do którego był podłączony ten network bridge. To DAC robi barwę i muzykę a nie zera i jedynki wypuszczone ze źródła cyfrowego.