Kolce i nóżki pod kolumny i platformy antywibracyjne

Zaczęty przez GregWatson, Lipiec 19, 2015, 11:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Nie wiem nie wiem takie woreczki zostaną przebite kolcem ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz


gratefullde

Też. Poza tym ładnie wygląda. No i kolce, dzięki nim nie niszczą mebla.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Jak woreczki, to nie kolce. Chyba, że Superspike.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

kawosz

Miniabyrowi zrobiłem drewniane i sobie chwali . Namów go na zdjęcia może podpasuje :)

gratefullde

Cytat: kawosz w Czerwiec 22, 2016, 22:18
Miniabyrowi zrobiłem drewniane i sobie chwali . Namów go na zdjęcia może podpasuje :)
Minia, pstryknij fotka, proszę :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Cytat: Melepeta w Czerwiec 22, 2016, 22:24
Co obejrzeć?
Z czym to się je.

A, już wiem. Miałem kiedyś kupić ale dostałem Lomic.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Szczerze, to nie wiem, bo pod nimi jest pumeks. Miałem je, to zamontowałem. Gdybym miał kupić nowe, pewnie bym nie kupił. A że kupiłem je z innym CD, to są. O wpływie podstawek na CD przekonałem się kiedyś robiąc eksperyment. Wyczytałem na jakichś forach, że piłki do squasha przecięte na pół bardzo dobrze izolują podłożone pod nóżki CD. Miałem wtedy Arcama CD82, albo 73, nie pamiętam już. Spróbowałem i szybko wyjąłem. Zamuliło mi dźwięk straszecznie.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Wracając do tematu kolumn. Ja przy każdych kolumnach, które miałem, musiałem kombinować na czym je postawić. Chodzi mi oczywiście o podkładki. Jedne lepiej grały na twardych inne na miękkich. Zmiany są na tyle duże, że w zależności od zastosowanych podkładek, albo gra to bardzo fajnie, albo wręcz nie daje się słuchać. Obecne Pioneery też przechodziły różne ustawienia. I to jeszcze nie koniec. Jednak na razie, z powodu narodzin dzidzi, mam post od muzyki i gratów.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

TheKamil921

Pod CD to podobno krążki kwarcowe są najlepsze

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102


MAC

Tak. Kiedyś je miałem pod platformą z CD.
Nie wiem czy działają ale wyglądają jak bańka zielonych  ;D a przy tym zrobione są nadzwyczaj precyzyjnie i starannie. W ogóle lubię biżuterię ViaBlue za wygląd, jakość i rozsądne ceny.

GregWatson

Ładne cacuszka, robią wrażenie i  cena do zaakceptowania. Widziałem droższe i bez wyglądu - pomijam działanie.   :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Planuję je pod głośniki. Mam sosnową podłogę i firmowe kolce nawet w specjalnych osłonkach wbijają  mi się w deski i kolumny przestają być stabilne. Konstrukcja płyty dolnej kolumn jest tak zrobiona, że tych podkładek i tak nie będę widział. Pozostanie tylko świadomość :).

PiPi

Jeśli masz podłogę sosnową , to nie myslałeś by najpierw jakieś podstawy przykleić np Blue tackiem a pózniej sadowić na nich kolumny uzbrojone np w kolce ?

rudy-102

Nie. Nie chcę nic kleić. Czasem trzeba je jednak przesunąć. Próbowałem z płytami granitowymi, ale mi się nie podobało wizualnie i akustycznie.

MAC

Pod kolumny to trochę nie teges będą wyglądały. One są malusieńkie...

Może Soundcare?






PiPi

Ale blue tack czy uhu tack kleisz odklejasz wiele razy :) . Jam mam zasadę spróbuj wszystkiego , nie koniecznie to muszą być granity itp .

rudy-102

Cytat: masza w Październik 15, 2017, 19:49Może Soundcare?
Wyglądają ciekawie, ale wydają mi się jednak za wysokie. Via Blue mają tylko 15 mm wysokości. Moje kolumny to i tak już są wystarczająco wysokie.

MAC