Stroboskop

Zaczęty przez paul_67, Styczeń 28, 2018, 15:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

No to czas najwyższy zacząć odkładać  ;).
Mamy co prawda na forum zamożnych kolegów co sobie mogą pozwolić na szybkie i drogie zakupy.
Ja do nich nie należę a wszystkie moje finansuje z oszczędności, a potem oszczędności odbudowuje.
Przez 10 lat nie inwestowałem w audio bo były inne ważniejsze cele ale zawsze oszczędzałem,mniej lub więcej ale zawsze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Cytat: Michał w Styczeń 28, 2018, 18:43A ja sobie to kupiłem. Jutro odbieram,to podzielę się uwagami :)
Jak tam latareczka? Masz, sprawdzałeś?

Michał

Kupiłem z odbiorem osobistym,ale gość jest na feriach,więc odbiorę w czwartek.

frywolny trucht

RPM Calculator na Androida. Na Apple też coś jest i to lepsze, bo są dwie cyfry po przecinku.

https://www.youtube.com/watch?v=wigxC7LGhMc
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Michał

Ja tak ustawiałem,ale sprawdzę z płytą co to warte.

malg

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 29, 2018, 20:45
RPM Calculator na Androida. Na Apple też coś jest i to lepsze, bo są dwie cyfry po przecinku.

na Appla nie działa z 7-ką (nie ma update-u)

Nie wiem jak na Androida ale na Applu
zauważyłem ze lepiej mierzy jak jest połozony na osi szpindla a nie z boku, co wymaga jakiegoś szerokiego przycisku
poza tym jak nie ma płyty na talerzy to prędkosc jest minimalnie inna


Michał Trójmiasto

Dziękuję za ten link z komórką, ale dla mnie to jest jakieś dziwaczne.
NIe dość, że nie mierzy przy grającej płycie, to jeszcze mam gonić oczami ten ekranik telefonu, porażka.

Oczekuję czegoś co nie kosztuje tysiąc złotych, a jednocześnie nie jest tak dziwaczne jak to rozwiązanie.
Pewnie musiałoby być to urządzenie bardzo niewielkich rozmiarów, puszczające wiązkę z okolic wkładki (przytwierdzone do ramienia albo osobny czytnik nad grającą płytą), z odczytem z boku, w osobnym pudełku lub wyświetlaczu. Nie widzę tego na rynku.

frywolny trucht

Cytat: Michał w Styczeń 29, 2018, 20:46
Ja tak ustawiałem,ale sprawdzę z płytą co to warte.

I jak?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: Michał Trójmiasto w Styczeń 31, 2018, 21:28Pewnie musiałoby być to urządzenie bardzo niewielkich rozmiarów, puszczające wiązkę z okolic wkładki (przytwierdzone do ramienia albo osobny czytnik nad grającą płytą), z odczytem z boku, w osobnym pudełku lub wyświetlaczu.
Michał bo nie do końca rozumiem, co Ty chcesz odczytywać przy grającej płycie?
Obroty czy są stałe? Jeśli tak to odpowiem Ci z 99% pewnością nie są już po opuszczeniu wkładki na płytę.
Czy to usłyszysz nie wiem ja nie słyszałem tych zmian ale wiedziałem ze są i dlatego mój egzemplarz dostał sterownik i teraz wiem, że obroty są stałe cały czas.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 31, 2018, 21:45
Cytat: Michał w Styczeń 29, 2018, 20:46
Ja tak ustawiałem,ale sprawdzę z płytą co to warte.

I jak?
Jutro odbieram i zdam raport.

frywolny trucht

Ale to pierdoła, Piterski. Jak gramofon ma kwarcową stabilizację obrotów zupełnie żadna róznica- to co zadasz ma być, a w przypadku bez kwarcu- ciężar komórki położonej na talerzu i opór wkładki w rowku też jest podobny. Chyba, że szukasz wartości liczby Pi w 2 cyfrze po przecinku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Frywolny próbuje tylko zrozumieć co Michał Trójmiasto chce osiągnąć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


rudy-102

Jeśli masz tarczę z podziałką na 50 Hz to możesz kupić lampkę warsztatową tego typu http://www.ebay.de/itm/Werkstattlampe-230V-8W-40cm-Neon-Arbeitsleuchte-Stablampe-Stableuchte-Handlampe-/282823234139?hash=item41d994125b.
Im tańsza tym lepiej miga przy 50 hercach.

Piterski

Ale powiedzcie mi co Michał chce osiągnąć, sprawdzić stabilność obrotów na Fonciaku przy odtwarzaniu płyty czy tylko ustawić obroty?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

Odebrałem,przywiozłem,sprawdziłem,działa. W tej cenie żadnych pytań.

paul_67

Moja żarówka led też działa i co najważniejsze kilka dych pozostało w kieszeni.

paul_67

Cytat: Michał Trójmiasto w Styczeń 31, 2018, 21:28Oczekuję czegoś co nie kosztuje tysiąc złotych, a jednocześnie nie jest tak dziwaczne jak to rozwiązanie.
Pewnie musiałoby być to urządzenie bardzo niewielkich rozmiarów, puszczające wiązkę z okolic wkładki (przytwierdzone do ramienia albo osobny czytnik nad grającą płytą), z odczytem z boku, w osobnym pudełku lub wyświetlaczu. Nie widzę tego na rynku.
Powieś sobie taką żarówę jaką pokazałem wcześniej nad gramofonem.Ręce wolne i nie musi świecić cały czas

Michał Trójmiasto

Pytacie, co chciałbym osiągnąć. Wydawało mi się, że mój przekaz jest jasny.
Aktualną wartość obrotów, abym mógł ewentualnie coś skorygować na potencjometrze Fontesa.
Takie urządzenie pozwoliłoby ograniczyć złudzenia słuchowe, które powodują nerwowe kręcenie gałką w nieodpowiednią stronę (zwłaszcza, że często u mnie zmiana położenia przekłada się na zmianę obrotów po pewnym czasie).

Proponowane żarówki są dla mnie niewygodne (podobnie jak maty), gdyż chciałbym mieć widoczny wyświetlacz z wartością obrotów leżąc na kanapie na przykład. Wyobrażam sobie taki czytnik w ten np. sposób, że odczytywany jest czas obrotu plamki którą naniósłbym np. mazakiem albo ołówkiem na label (albo odczepianą naklejkę). Nie jestem inżynierem ani informatykiem - dlatego pytam Was fachowców.

Michał Trójmiasto

znalazłem w sieci "tachometr laserowy", ceny od 80 złotych. To w zasadzie by mi odpowiadało, teraz będę się zastanawiał jak wyprowadzić ekran wyświetlacza na zewnątrz tego miernika, tak jestem szalony:) Chcę mieć stacjonarne pudełko (jest nawet miejsce z tyłu Ad Fontesa na jego postawienie "we wnęce".

Piterski

Też mi to kiedyś chodziło po głowie i wyobraziłem to sobie tak, że muszę ustalić ilość i szerokość znaczników na obwodzie talerza (na zewnętrznej powierzchni) i podświetlić je taką żaróweczką jak ta od Andrzeja, lub zaadoptowaną z innego gramofonu, w gustownej osłonce. To oczywiście wymagało by ingerencji w plintę

Michale, a jak masz plan jeśli te obroty w trakcie odtwarzania płyty będą Ci się nieznacznie ale jednak zmieniać? Mam na myśli to, że znaki będą stopniowo przyśpieszać lub zwalniać w trakcie jak igła będzie przemieszczać się w kierunku osi płyty?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał Trójmiasto

Nakleję kawałek odblaskowej folii na zewnątrz talerza i tyle. Odległość punktu odbicia od promienia lasera będzie stała. Ciekawe przy okazji jaka wielkość tej naklejki jest optymalna, przy dużej precyzji miernika może to mieć też znaczenie.

paul_67

Michał, który konkretnie tachometr masz na myśli? Jest tego trochę na rynku, w tym zestawy do samodzielnego montażu.

moon

mam, uzywalem tachometru laserowego, co prawda tylko 'recznie', ale metoda srednio fajna niestety, wole polozyc przy 'rozruchu' komorke z RPM Calculator
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Michał

Doprawdy nie rozumiem,dlaczego nie chcecie kupić sobie tego zestawu za 40 zł. Poręczny,dokładny,tani i estetyczny. Co najważniejsze-działa. Po kiego budować jakieś strobosystemy?