Klub szeroko- i pełno-pasmowców

Zaczęty przez tomekkk1, Wrzesień 03, 2018, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Wątek zainspirowany wpisem kolegi vasa w moim blogu, dotyczącym ilości osób afiszujących się pełno- i szeroko-pasmowymi kolumnami. Naliczyłem tam siedem osób, ale czuję że jest nas więcej na tym Forum. Zatem otwarte i niech każdy, kto chce coś na temat napisać czuje się zaproszony  :np:

pelot


Cytat: tomekkk1 w Wrzesień 03, 2018, 12:11
Wątek zainspirowany wpisem kolegi vasa w moim blogu, dotyczącym ilości osób afiszujących się pełno- i szeroko-pasmowymi kolumnami. Naliczyłem tam siedem osób, ale czuję że jest nas więcej na tym Forum. Zatem otwarte i niech każdy, kto chce coś na temat napisać czuje się zaproszony  :np:


Dzięki , to ja skorzystam z zaproszenia i umieszczę swój wpis jako drugi z kolei , i powiem że jestem ósmym posiadaczem szeroko pasmowca.
O ile macie na myśli głośniki koaksjalne.😉


spalon

To ja mogę się dopisać ze swoimi dwoma zestawami szerokopasmowymi jedne to SABA PERMADYN MEERSBURG ( głośnik okrągły ) z 1968 roku a drugi zestaw również SABA FULLRANGE PERMADYN ( głośnik owalny )

Old Man Kensey

No to jest bardzo zacny klub! Jako że jestem fanem szerokopasmowców, pozwolę sobie tutaj zaglądać od czasu do czasu.

Dziękuję za zaproszenie i pozdrawiam!  :np:
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

malg

nie wiem czy jestem w tej siódemce (osemce), ale napewno mam szerokopasmowe Goodmans Axiom 350
co prawda podpieram je na górze Goodmans Trebax, ale odcinam je bardzo wysoko, aby 350-tka dała z siebie wszystkie możliwości

gratefullde

To i ja z moimi AN się zapisuje i pozdrawiam szerokopasmową brać  :np:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Chyba nie doszacowałem [emoji6]
Okazuje się że zwolenników nie filtrowanego dźwięku jest więcej.
Postaram się później napisać trochę o moich trąbach.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

No nareszcie dotarliście  :np:

Tak malg byłeś "zliczony", 350 to pełnoprawny przedstawiciel mimo iż wspomagany. Podobnie jest z ZU Audio, gdzie tweeter również pracuje wysoko ;)

Myślę, że koaksiale to trochę inna grupa, ale każdy zgodzi się ze mną iż również reprezentują idee punktowego źródła dźwięku. Zatem kwalifikują się bezapelacyjnie :)

tomekkk1

Słów kilka o AN "Classics". Niewiele o nim w sieci, a widoczny brak dodatkowego stożka chyba odstrasza potencjalnych zainteresowanych, obawiających się dość wąskiego rozpraszania w najwyższej oktawie.
Spokojnie mogę zdementować iż ten głośnik posiada górę tylko w osi głośnika, czyli koniecznie muszą być zwrócone do słuchacza, a sweet spot jest przy tym bardzo wąski. Owszem, jest "mniej miejsca" na mojej kanapie, gdzie nie doskwiera mi ubytek sopranów, ale nie odbywa się to w nagły, nieoczekiwany sposób  ;)

LampowY

Cytat: tomekkk1 w Wrzesień 03, 2018, 16:55Myślę, że koaksiale to trochę inna grupa, ale każdy zgodzi się ze mną iż również reprezentują idee punktowego źródła dźwięku. Zatem kwalifikują się bezapelacyjnie

No to dzień dobry  :np:

tomekkk1

No - niektórzy chyba obawiali się niewielkiej liczby userów, a tymczasem wynik zdecydowanie będzie dwucyfrowy  :np:

krzysiow122


Witam - to i ja dopisuję się do klubu - Pozdrawiam, Krzysiek
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

Moriarty

Ja bym się chętnie zapisał do klubu, ale na razie jestem tylko aspirujący!  :D. Plan mam taki, że kupuję głośniki, a obudowę zamawiam u stolarza (niestety, nie trafiłem na taniego jeszcze, może skończy się na rękodziele, ale ja trochę mało zgrabny w pracach ręcznych jestem   :-\). Rozważam dwa warianty:

- Audio Nirvana Classic ferrytowy 10'' (waham się jeszcze nad 12'')

- węgierskie Sonido z magnesem AlNiCo: SFR-200A (tuba) lub SWR-200 (bass reflex)

Ceny z grubsza podobne, mimo że te węgierskie to AlNiCo, bo koszty transportu niższe, no i nie płaci się podatku, bo handel w obrębie UE. No ale, kurczę, wciąż nie wiem, co by fajniej zagrało :/. Będę napędzał to wzmacniaczem na lampach EL-34, właśnie jedzie do upgrade'u totalnego.

Przestrzeń mam sporą, tyle że w kształcie litery L.

Znacie może jakieś miejsce w Warszawie, gdzie można posłuchać kolumn na tych głośnikach? Jakiś sklep, który wystawia takie pudełka czy coś?


YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

christo

Cytat: Moriarty w Wrzesień 04, 2018, 08:46węgierskie Sonido z magnesem AlNiCo: SFR-200A (tuba) lub SWR-200 (bass reflex)
Cytat: Moriarty w Wrzesień 04, 2018, 08:46Znacie może jakieś miejsce w Warszawie, gdzie można posłuchać kolumn na tych głośnikach? Jakiś sklep, który wystawia takie pudełka czy coś?
Masz blisko do Łodzi. Umów się więc z Włodkiem (Inaudio). Ma tuby na sonido w bardzo dobrej cenie. Umów się, jedź ze swoim wzmacniaczem. Jak ci się spodoba - bierz. Za 3900 ciężko ci będzie tuby złożyć (zwłaszcza jeśli chcesz zatrudnić stolarza). Robiłem kiedyś wycenę i tuby wyszły za bodaj 1100 netto/sztuka. Tu masz link:
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-inaudio-ah-175c-sonido-CID99-IDgJQUL.html#0f42f0430c
Sonido słuchałem w aplikacji Bodnara - bardzo mi się podobało. Szczerze mówiąc dużo bardziej niż AN, które słuchałem.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Moriarty

#14
Dzięki za rekomendację. O Inaudio wiem, ale głupio by mi było jechać do kogoś i prosić o odsłuchy z myślą, że i tak bym składał samemu. Chętnie bym kupił gotowca, doceniając dobrą robotę, ale ostatnio nie najlepiej mi się wiedzie finansowo. W grę wchodzą tylko rozwiązania mocno taniofilskie :(.

A propos tych kolumn Inaudio na Sonido, tam jest mniejszy głośnik, niż planowałem. A z tego co czytałem w sieci, SFR-200A to bodaj najlepiej zbalansowany, generalnie najbardziej udany głośnik Sonido. No i boję się, że 175C brzmiałby zbyt szczupło. Nie wymagam bardzo głębokiego basu, ale jakiś wyraźny fundament by się przydał, człowiek czasem słucha i organów, i Marcusa Millera :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

christo

Moim zdaniem tuby za 3900 to w zasadzie po kosztach. Co szkodzi ponegocjować jeszcze..? Posłuchać jednak warto. Zobaczysz czy warto iść tą drogą. Włodek to bardzo miły i gościnny człowiek.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

gratefullde

@tomekkk1 i jak tam Twoje AN? Coś o brzmieniu możesz juz napisać?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Dzisiaj nic nie słuchałem, wciąż robiłem stolarkę - w jednej kolumnie przykleiłem tył i dołożyłem wełny owczej za głośnikiem. Złożyłem do kupy i powoli zabieram się za drugą ;)

Do tego momentu brzmienie mogę opisać w ten sposób - bardzo analityczne z wypchniętą średnicą. A właściwie wyższą średnicą. Nad tą częścią pasma w tej chwili pracuję, liczę na wyrównanie tego obszaru bez utraty szerokości sceny, oraz na cofnięcie się dźwięku - w tej chwili chyba za bardzo przed kolumnami. Wokaliści (i wokalistki rzecz jasna) na szczęście nie klęczą przede mą :D
Bardzo rozciągnięty i szybki bas, łatwo schodzący w niższa rejony gdy trzeba. Dzięki portom o dużej średnicy i krótkim tunelom bez wrażenia "portowego" basu. Przez wspomnianą średnicę jest lekko wycofany w tej chwili.
Góra - muszę przyznać, że jestem zdumiony jak selektywnie i lekko reprodukowana jest owe pasmo z tego głośnika.

Old Man Kensey

To ja wklejam fotkę swoich szerokich pasm. Pozdrawiam i dobrego dnia!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Lutek

#19
Cytat: tomekkk1 w Wrzesień 03, 2018, 16:55Myślę, że koaksiale to trochę inna grupa, ale każdy zgodzi się ze mną iż również reprezentują idee punktowego źródła dźwięku. Zatem kwalifikują się bezapelacyjnie

No to klasyczne Tannoy-e na 12-to calowych koaksjalach w 105-ciu litrach, no i stoja u mnie rowniez kolegi SRM 12X w 68-miu litrach.
Slucham na nich juz ponad 10 lat i nie ma mowy o wymianie kolumn, z tej prostej przyczyny, ze nic - jak do tej pory - nie zagralo mi lepiej i to niezaleznie od ceny.

Piterski

Cytat: Lutek w Wrzesień 05, 2018, 12:02Slucham na nich juz ponad 10 lat i nie ma mowy o wymianie kolumn, z tej prostej przyczyny, ze nic - jak do tej pory - nie zagralo mi lepiej i to niezaleznie od ceny.
Po prostu się przyzwyczaiłeś to ich brzmienia i barwy.
10 lat to szmat czasu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Eternal Seeker

A u mnie tubowy współosiowy 16 calowy Altec .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

tomekkk1

Ale ekipa się tworzy, aż idę sobie muzyki posłuchać! ;D

malg

Cytat: Piterski w Wrzesień 05, 2018, 13:14
Cytat: Lutek w Wrzesień 05, 2018, 12:02Slucham na nich juz ponad 10 lat i nie ma mowy o wymianie kolumn, z tej prostej przyczyny, ze nic - jak do tej pory - nie zagralo mi lepiej i to niezaleznie od ceny.
Po prostu się przyzwyczaiłeś to ich brzmienia i barwy.
10 lat to szmat czasu.

Piotrek,
zobaczymy co Ty powiesz po 10-ciu latach z EV
myślę ze to samo

Old Man Kensey

Słucham sobie właśnie Billie Holiday przy herbatce i jest pięknie. Nie ma to jak pełne pasmo, bez szwów i niedopasowania poszczególnych przetworników  ;D

System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen