Myjka do płyt winylowych - projekt DiY

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2014, 08:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: gratefullde w Wrzesień 26, 2015, 15:15Czy ta aksamitka, jak napije się wilgoci, nie będzie maziać.
Przecież zostanie wszystko z niej odessane przez odkurzacz.

gratefullde

Jak by Ci to napisać a nie podryfować znowu w stronę fizjologiczną....  Aksamitka jest po dwóch stronach szparki....  Przez którą następuje zasysanie...  Możliwym jest że opita aksamitka będzie maziać ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Będę w przyszłym tygodniu jechał do lasu na grzyby to stanę i się spytam profesjonalistki jak to jest ;)

gratefullde

Cytat: masza w Wrzesień 26, 2015, 15:33
Będę w przyszłym tygodniu jechał do lasu na grzyby to stanę i się spytam profesjonalistki jak to jest ;)
Nie ma to jak kontakt z pro... ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

U mnie wygląda to tak

SVART

W ON praktycznie tak samo. Najważniejsze, żeby dobrze się trzymała ramienia.

rudy-102

Paweł. Jak wyglądałaby cena tego cuda gdybyś chciał kiedyś zrobić kilka sztuk na sprzedaż?
Może być na pw, żeby nie rozpętać burzy.

paul_67

Wnętrze w trakcie montażu.

paul_67

Dziś umyłem 10 płyt i żyję :) Czas op.... Knosti :)

wojtek41


Piterski

Jeśli naprawdę była by możliwość zamówienia u Ciebie takiej myjki to sam bym się zaczął poważnie zastanawiać. Tak więc ewentualnie poproszę ocenę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Już tyle osób pyta że spokojnie możesz ją podać publicznie.
Swoją drogą odnoszę wrażenie że projekt myjka trafił w zapotrzebowanie forumowe :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

SVART

Cytat: vasa w Wrzesień 28, 2015, 09:41Już tyle osób pyta że spokojnie możesz ją podać publicznie.

Dajcie się Paulowi zastanowić, podliczyć koszty, marketing, materiały etc. :). Wrzuć proszę jakieś zdjęcia finalnego produktu. Z tego co pokazałeś do tej pory, to myjka wygląda niezwykle solidnie.

elem

Brawo Paul :)  Gramiak, teraz myjka, gratulacje. Nie potrzebujesz inwestora? Pytam poważnie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

#64
Dziękuję bardzo kolegom za dobre słowo.Dostaję sporo pytań na temat wykonania takiej myjki na zamówienie.Tym osobom, które do mnie napisały podałem szacunkową kwotę za to urządzenie, ale jednakże nie zamierzam rozwinąć produkcji.Główny powód to brak czasu, niestety.
Mogę jednak służyć pomocą (dotyczącą doboru elementów) tym, którzy chcieliby sami coś takiego zrobić.Zaznaczam jednak, że bez tokarza i frezera się nie obędzie.
Przy lepszym świetle zrobię zdjęcia myjki w czasie pracy.

paul_67

Logo musi być i kontynuacja serii :)

paul_67

Kilka fotek.Jeszcze dam większą podkładkę od góry dla usztywnienia, choć teraz już nie jest źle.Płyta się nie wygina, a dochodzi tylko do ramienia ssącego.

paul_67

.

paul_67


pmcomp



miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Knosti poszła do ludzi i dobrze! Bardzo już byłem zmęczony jej użytkowaniem :) Teraz jest wygodniej, szybciej i dokładniej.

paul_67

Pozostaje mi tylko przykleić logo, aby dopełnić całości (jeszcze schnie po lakierowaniu).

frywolny trucht

Szkoda, że to jednorazowy wyskok. MK II mogłaby mieć np wyjmowany pojemnik na brudy ;) Kolejny punkt do przodu w stosunku do Okki Nokki. Jest tajemnicą jak to wyszło  jeśli chodzi o koszty materiału, zleceń na zewnątrz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93