MUZYKA POWAŻNA

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 08, 2014, 15:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Pboczek w Sierpień 31, 2020, 21:40Miło się słucha
No to nie na darmo lazłem na pocztę :)
Na zdrowie.

Chociaż? Z drugiej strony ??? ?
Osiem godzin na wysłuchanie jednej płyty to sporo :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Mariusz i ja dołożę swój kamyczek ale zeszczę chwilę to potrwa bo po urlopie odrabiam zaległe testy pożyczonego preampu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Spodobała mi się tam sopran w jednym z utworów i zacząłem się w niego wsłuchiwać, a później w tenorów. Przyjemna czynność. Kojarzy mi się z rozpoznawaniem instrumentów, czego w dalszym ciągu się uczę, a sprawia mi frajdę. Tu będą głosy :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Niespecjalnie mam ostatnio czas na słuchanie winyli. Ale czasami trzeba go znaleźć.
Na przykład kiedy listonosz przynosi podwójny album Camille Thomas :-)

Wspominałem o niej już kilka razy. I wciąż jestem gotów odłożyć robienie WAŻNYCH RZECZY żeby posłuchać jak gra.
"Voice of Hope" jest autorskim wyborem Wykonawczyni. Jest tu wszystko, od Sasa do lasa. Trochę tematów operowych, trochę koncertowych, jakieś judaica. Zarówno te XIXw jak i zupełnie współczesne.
Dobrane pod kątem pokazania brzmienia instrumentu i, oczywiście, wirtuozerii artystki :-)
Jakość nagrania taka typowa dla DG. Fajerwerków nie ma, doczepić się też specjalnie nie ma do czego. Ot, passat taki :-/

Kolejne do posłuchania to kilka płyt pod wspólnym tytułem "Chopin project" gdzie wiolonczelistka prezentuje utwory Fryderyka w transkrypcji na wiolonczelę.
Niektóre zabrzmiały mi bardzo udatnie. Ale z większym odsłuchem muszę nieco poczekać aż się nieco wolnego czasu nazbiera.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.