Klipsch Heresy I II III

Zaczęty przez Jamówię, Grudzień 26, 2016, 11:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Miała być bejca czarna, a wyszedł jakby orzech amerykański :) Na żywo wygląda to o niebo lepiej i pasuje do tych pudeł bo ruskie to one nie są.

cortes

No, bardzo ładne Ci wyszły. Ich wysokość ustalałeś posiłkując się jakimś wzorcem? Czy na tzw. ,,czuja'' ?

kefas

Bardzo ładny taboret :) stół tez dorobisz? ;D

paul_67

Cytat: cortes w Sierpień 10, 2019, 15:50Ich wysokość ustalałeś posiłkując się jakimś wzorcem?
Mierzyłem sobie wysokość uszu od podłogi siedząc.Tak więc podejście czysto techniczne :)
Cytat: kefas w Sierpień 10, 2019, 16:38Bardzo ładny taboret :) stół tez dorobisz? ;D
Stół już mam, a na nim oranżada i cztery szklanki :)

paul_67

Kolumny już grają na docelowym miejscu.Postawiłem na nich szerokopasmowce do lampy i dźwięk się obniżył, tzn.każdy wokalista miał metr pięć w kapeluszu :) Nie myśląc długo zdjąłem je i wszystko wróciło do normy.Taka ciekawostka.Spotkaliście się z takim efektem?

wiki

Cytat: paul_67 w Sierpień 23, 2019, 19:41
Kolumny już grają na docelowym miejscu.Postawiłem na nich szerokopasmowce do lampy i dźwięk się obniżył, tzn.każdy wokalista miał metr pięć w kapeluszu :) Nie myśląc długo zdjąłem je i wszystko wróciło do normy.Taka ciekawostka.Spotkaliście się z takim efektem?
A zdjęcie dasz, jak to wyglądało?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Ustawię na nowo prowizorycznie dla zobrazowania...

paul_67

Ustawiłem je pionowo i wokal jest na odpowiedniej wysokości.Tak jak być powinno.Na poprzednich kolumnach nie zaobserwowałem takiego zjawiska...

wiki

Widać jakiś ekran/dziura akustyczna się tworzy...
Może z membrany głośnika tworzy się czarna dziura?  Hihihi
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Cytat: wiki w Sierpień 23, 2019, 21:10Widać jakiś ekran/dziura akustyczna się tworzy...
Może z membrany głośnika tworzy się czarna dziura?
Coś się dzieje to fakt, jednak jak Hectorki ustawię pionowo to dźwięk natychmiast szybuje wysoko i chyba jest bardziej, że tak powiem, swobodny :)

paul_67

Teraz słucham reggae i moja kanapa pulsuje w rytm basu- to dla tych, którzy są zdania, że w tych kolumnach niskich zejść jest jak na lekarstwo :) Musical Fidelity jest dla nich dobrym kompanem.

wiki

Cytat: paul_67 w Sierpień 23, 2019, 21:17
Teraz słucham reggae i moja kanapa pulsuje w rytm basu- to dla tych, którzy są zdania, że w tych kolumnach niskich zejść jest jak na lekarstwo :) Musical Fidelity jest dla nich dobrym kompanem.
Moim zdaniem to głównie sprawa akustyki pomieszczenia a nie wzmacniacza...
Choć czasem różnie to bywa....

Czytam, że jesteś zadowolony, to najważniejsze.... 😀

Przez chwilę króliczek złapany  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

To jest chyba to czego szukałem i dobre pierwsze wrażenia nie mija.Niczego mi nie brakuje.W porównaniu do poprzednich kolumn to jest na pewno duży krok do przodu.

wiki

Oki, Oki, jak pisałem wcześniej.... Zadowolenie własne najważniejsze...😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Mnie też już przeszła chęć na zmiany.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

paul_67

No to cieszy :) Ja znalazłem swój wzmacniacz (taki na całe życie) i teraz kolumny.O to właśnie mi chodziło :)

paul_67

Cytat: wiki w Sierpień 23, 2019, 21:21Moim zdaniem to głównie sprawa akustyki pomieszczenia a nie wzmacniacza..
To i to.Jestem o tym przekonany.

szatann

Dzisiaj posłuchałem moich heresy z sun audio 2a3 i otworzyłem szerzej oczy, dopiero sun audio pozwolił mi w pełni ocenić klasę kolumn, zagrało to wspaniale razem.

lok

Cytat: szatann w Sierpień 25, 2019, 18:01
Dzisiaj posłuchałem moich heresy z sun audio 2a3 i otworzyłem szerzej oczy, dopiero sun audio pozwolił mi w pełni ocenić klasę kolumn, zagrało to wspaniale razem.

Zawsze polecałem do Heresy ten wzmacniacz. Ponad 10 lat temu tez takie zestawienie mi ktoś polecał. Sprawdziło się wtedy i sprawdza teraz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

szatann

Dużo ostatnio bawiłem się wzmacniaczami i kolumnami, dwa najlepsze wzmacniacze jakie słuchałem u siebie to właśnie sun audio 2a3 i halcro dm38 jakże inne a brzmieniowo wcale nie tak odległe.

Hubertrs

To kwestia trafoli, w sunach siedza Tamury, jeszcze nie slyszalem zle grajacego wzmacniacza  z tymi trafami

artur88

Dzień dobry, również jestem zadowolonym użytkownikiem kolumn heresy, napedzam je wzmacniaczem na lampach 300B. Nie wyobrażam sobie abym mógł je z powrotem postawić na fabrycznych cokołach,brzmienie każdy odbiera idenwidualnie, wiele osób pisze że basu im nie brakuję,ja jestem innego zdania, byłbym szczęśliwszy jeśli potrafiły by zejść niżej. Heresy mają jednak inne zalety które wynagradzają mi deficyt basu. Pozdrawiam

artur88


Melepeta

Co to za szyba przed sprzętem?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski