Audio Video Show 2015

Zaczęty przez SVART, Listopad 06, 2015, 23:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

...i pewne moje zaskoczenie. Kolumny Canton  K1 serii Reference: https://www.canton.de/de/reference-k/reference-1-k
Zaskoczenie wynikające z tego, że raczej niemieckie Cantony kojarzyłem z budżetówką, a tu nie dość, że hajenda mamy to jeszcze odważnie rozpychającego się wśród najlepszych. Podobało mi się. Zrównoważone, żywe, pełne brzmienie. Z tych efektownych i udało się uniknąć powłóczystego basu, który rokrocznie doskwiera w większości pomieszczeń, w których stoją duże kolumny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Od razu rzuca się też w oczy ofensywa nowej firmy od ustrojów akustycznych. Zeszłoroczny dostarczyciel niemal 100% ustrojów został tu ówdzie wypchnięty przez http://www.nyquista.pl/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#27
Pokój wasilkowskiego konstruktora Grajpudeł. Ufff, dobrze, że się już tak nie nazywają :) Tylko jedno zdjęcie, ponieważ było bardzo ciemno, z zasady nie używam lampy ( profesjonalnej nie posiadam) i wszystko rozmazane wyszło. Co do dźwięku... Jest postęp, jak tak dalej pójdzie to jeszcze zacznę rozpatrywać w kategoriach warto kupić, ale, ale... prowadzący oszukuje. Te same śpiewy z tego samego lapka co rok temu. Wokale brzmią pięknie, słodko, to fakt, miazga w Tulipie, ale pamiętam jakie wcześniej były problemy z odtwarzaniem innej muzyki niż wokalno- poważnej. Konstruktor ucieka od problemu uniwersalności.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#28
Pokój chyba najsłabszy, a z tych droższych. Gwiazdą miały być elektrostaty: http://www.martinlogan.com/neolith/index.php
Ale grało strasznie jaskrawo, dudniło i było płaskie jak klatka piersiowa nastolatki.

Gramofon ustawiony tyłem, a na pewno kablami do widza, dopełniał wymownie obraz.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Pokój Grobel Audio. W tym samym miejscu, ten sam znajomy magnetofon i jak rok temu pięknie. Pięknie!
Grały kolumny Ktema- Franco Serblina, wzmak Jadis I88 no i taśmociąg Revox-a.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Pokój audio voodoo. Być może za mało grających pieńków, ale nie grało i grać po zmianach nie chciało.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

W tym roku w paru miejscach błyszczał obudową Mytek Manhattan. Spora kampanania reklamowa. W tym pomieszczeniu udało się nawet błysnąć dźwiękiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

...jeszcze tylko na korytarzu stanowisko słuchawkowe firmy STAX i zmieniamy hotel:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#33
To była przerwa obiadowa :)
No więc Sobieski. Przebieżka po parterze, standardowy asortyment gazetek audio, parę stanowisk z płytami CD i winylowymi, parę stanowisk ze słuchawkami, hostessy wciskające reklamówki i pierwsze wrażenie jest takie, że oto niemal cudownie pusto! Dotąd przyjeżdżałem na jeden dzień w sobotę od rana do wieczora, w tym roku pierwszy raz na dwa dni, z noclegiem. Kureczka, pojechaliśmy windą, do której nie było kilometrowej kolejki, na samą górę i zaczęliśmy zwiedzać, często będąc jedynymi osobami w pokoju. W związku z tym częstowano nas wodą mineralną, czy tam kawą, zagadywano, było wręcz rodzinnie. Zupełnie inne Ałdio Szoł jakie pamiętam. Uprzedzając fakty, byłem też chwilę w Sobieskim w sobotę i masakra jeszcze większa niż rok temu. Takie zwiedzanie w ciasnych korytarzach tego hotelu, przeciskanie się w przedpokojach, stanie jak sardynki w rzędach- w pokoju, gdy nie widać nawet co gra- to w ogóle nie ma dla mnie sensu! Mam więc taki pomysł racjonalizatorski dla organizatora. Oczywiście trzy dni są świetnym pomyłem, ale też proponuję wydłużyć godziny otwarcia w piątek. Nie od 16, ale od 10. Zobligować wystawców, by przybyli i ustawili się w czwartek, a w piątek od rana grało. No nie da się ukryć, zastaliśmy parę pokoi w zupełnym proszku.

Czyli warto być w piątek, żeby zaliczyć Sobieskiego, warto być w piątek gdy chce się kupić jakieś płyty. W sobotę, w niedziele asortyment będzie już poprzebierany. W piątek można też już kupić jakiś sprzęt w dobrej cenie, w pokoju u wystawcy, choć z tego względu warto być  także w niedziele. Czyli sobota to samo zło :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Bardzo interesująca premiera polskiego producenta lampowej integry, przedwzmacniacza i gramofonu ( ramiona Jelco).
http://www.muarah.pl/

Grało przyjemnie, warto już z tego powodu zainteresować się manufakturą, a wykonanie jak za milion dolarów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

fioni

#35
Fajna relacja - czekamy na więcej ;-)
A i tak bardzo nie reklamuj frywolny tego piątku bo wszyscy zlecą się w piątek i będzie jak w sobotę :-D

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

frywolny trucht

#36
Szemis. Zabijcie, nie pamiętam jak grało, ale pamiętam, że bywało tak, że trudno do dziś zapomnieć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Dźwięk z którym mógł bym sobie zostać :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Natrafiliście tam gdzieś na produkty Schiit audio?

frywolny trucht

Szczerze mówiąc nie wiem. Vasa też pytał o jakieś firmy, ale ja nie mam takiej znajomości, by znać każdy klocek, w dodatku omijaliśmy zamknięte prezentacje. W tym roku Nomos się zamknął i kazał czekać. Wiem, że potrafią dużo i nietanio, poszedłem dalej. Sporo rzeczy na pewno nam umknęło z tego powodu, albo z powodu gapiostwa coś ominęliśmy. Nie będzie więc np. zdjęć tego systemu za siedem baniek. Brak podniety i zamknięta prezentacja lub gapiostwo to spowodowały.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Studio 16Hz.  Grało ofensywnie, żywiołowo, ale bas... :( No wiem, wina pokoju, ale może nie do końca?
Zadziwia z tej perspektywy staruteńki gramofon Duala. Skubany, ile  w nim energii!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Troszkę poprawiłem i dopisałem do istniejących wpisów, ale to kosmetyka, walka ze stylem, natomiast dorzuciłem zdjęcia SVART-a i konwersacje na temat AVS 2015 z innego wątku. Warto przejrzeć od początku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

W ogóle, to dzięki za relację!

Tadeiro

Cytat: frywolny trucht w Listopad 08, 2015, 20:31Zadziwia z tej perspektywy staruteńki gramofon Duala. Skubany, ile  w nim energii!

No patrzcie! I kto to mówi? ;)
Grundig PS1 czyli Dual 1019

frywolny trucht

Ktoś, kto ma słomiany zapał i nie może się wziąć w garść, by skończyć swojego staruteńskiego Duala  :o
Słabe zdjęcie ( nieostre), słabe granie. Dziwacznie podkręcona średnica. AVCON i  referencyjne monitory...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Tutaj odnotowujemy kolejny występ wintydżowego Duala...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Było nieźle ( MUSE) do momentu kulminacji i przesterów. Domek z kart runął. U mnie sprzęt przechodzi lepiej ten moment, czuć zamysł realizatora.
A może zamysł realizatora był jednak inny?   :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Pokój, który nas z Andrzejem ( gratefullde) poróżnił- w sensie odbioru dźwięku. Choć postrzegaliśmy go w miarę podobnie co do dominant, to inaczej odbieraliśmy te dominanty. On jako gęsty i spokojny- czyli super, a ja jako powłóczysty i smętny- czyli tak sobie :) W dodatku nakłamałem mu, że to gramofon Funk, a chyba jednak nie. Może ktoś podpowie co to takiego? Andrzej- jak coś źle wyartykułowałem- prostuj.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Mnie udalo się zrobić tylko jedno zdjecie ,bo nie było na nic czasu.Czyli my w roli głównej ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Czas na uwagę, że w tym roku jakieś szaleństwo na Dead Can Dance. Przynajmniej w piątek.

p.s. Cześć Pawły :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93