Wzmacniacz na GM70 - skończony projekt

Zaczęty przez daris666, Grudzień 03, 2017, 17:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Pytanie czemu producent nie pokrywa takich rezystorów lakierem, żeby zapobiec wnikaniu wilgoci?


tomekkk1

Cytat: McGyver w Grudzień 04, 2017, 16:08
Cytat: Jakub w Grudzień 04, 2017, 16:06
Pytanie czemu producent nie pokrywa takich rezystorów lakierem, żeby zapobiec wnikaniu wilgoci?
O, to, to!
W rzeczy samej!
Także sobie odpuszczam wungiel. Gdyby piec chodził non stop - co przy lampkach mija się, jak wiadomo z celem - to jeszcze wtedy może gra byłaby warta świeczki...

Piterski

Cytat: tomekkk1 w Grudzień 04, 2017, 16:57
Także sobie odpuszczam wungiel.
Poruszyliście ciekawy temat, rozumiem że to są rezystory węglowe?
Czy to się w jakiś sposób może wiązać z zachowaniem rezystorów grafitowych Duelunda?
Słyszałem że potrafią im się rozjeżdżać parametry. Nie wiem czy dotyczy to serii brązowej czy czarnej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

daris666

Grafit to niewdzięczny materiał. Miałem i wiem, że tolerancja parametrów takich rezystorów jest dość kontrowersyjna :)

Piterski

Z tego co zrozumiałem z pewnych wypowiedzi bezpiecznie jest je parować równolegle do zadanej pojemności.
Dopytuje bo planowałem je dać do zwrotnicy kolumn ale zastanawiam się czy to dobry pomysł.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.