Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: miniabyr w Październik 24, 2018, 15:38Nie wiem ile kosztowaly cię twoje claritycap  ale ja pokusiłbym się o zrobienie basu na  nich .

Też mnie ta opcja kusi. Zastanawiam się tylko czemu tam często lądują właśnie elektrolity.

PS to były by Clearity Caps z niższej serii nie tej co cała reszta zwrotnicy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Zmodyfikowałem zestawienie

- Jensen Metallised Polypropylene Capacitors.
- Mundorf MCap EVO Oil
- ClarityCap CSA Capacitors 250V
- Miflex MKP-13
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

O! , kolejny użytkownik Miflexa :) Ja jestem zadowolony

McGyver

Cytat: Piterski w Październik 24, 2018, 16:58Zastanawiam się tylko czemu tam często lądują właśnie elektrolity.
Są tanie, są stosunkowo małe. Złóż 22uF z Audynów True Copper i zobacz ile toto zajmie miejsca ... że o kosztach nie wspomnę.

LampowY


goky

Są w Warszawie do kupienia

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


LampowY

Który spasował?
;D ;D ;D

goky

Żaden, w USA masz jeszcze 1 pare o połowę tańszą

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


LampowY

Dzięki ale ja nie szukam EV  :D
Poza tym, kawosz raz już ciągnął EV ze stanów. Tak sobie to się skończyło  :-\

goky

A Ross ściągnął bez kłopotu

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


cdt

#1735
Nie ma reguły mi to i odtwarzacz CD z Angli zaginął  ;D .
EV to nie koniec świata tak jak i Tannoye  ;D . Ważne żeby się podobało . Mi się podoba i Tannoy i EV

Zasadniczo

LampowY

EV bardzo dobrze graja ale za dużo z nimi roboty  :)
A ja leniwy jestem  ;D

cdt

Na pewno grzebać trzeba przy takich jak moje FR 300 . Chyba że mieszkasz w hali wielkości kościoła  ;D . Delty to już nie koniecznie . Jest magiczne pudełko  ;D . Tyle że jak dasz audiofilowi takie pudełko z pokrętlem to się zakręci na śmierć  ;D . W Tannoyu też możesz grzebać .

miniabyr

Darek a jak Miflex na tonach wysokich ? Jesteś zadowolony?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Przydało by się teraz zainwestować w średnicę  ;D . Nawet mniej hardkorowo niż Ty to jednak około 2.5 k . Ale przyjdzie i na średnicę czas  :) . Jak się powiedziało A to trzeba kiedyś i Z .
Podoba mi się Pawle twój wynalazek - Miflex .
ps. Może zacznę od bocznikowania . Bo i tak planuje dać po dwa kondy na średnicę . Na specjalne zamówienie się nie szarpnę

goky

I ja poszedłem w czarne miflexy na średnicy, ostatnio wróciłem do oryginalnych ale już zamówiłem kolejne ruskie na bas 100uf i na średnicę 30uf

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


miniabyr

Cytat: cdt w Listopad 10, 2018, 22:29Może zacznę od bocznikowania
U mnie niestety nie zdało egzaminu . Nie umiem tego wytłumaczyć ale zawsze powodowało ,że coś robilo się do dupy -(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: goky w Listopad 10, 2018, 22:30zamówiłem kolejne ruskie na bas 100uf i na średnicę 30uf
Robiłem dziś małe eksperymenty i faktycznie wydaje mi się że warto ciąć tego VRM-a niżej. Jako, że miałem sparowane 90uf to wsadziłem je na bas i tu trochę podciągnąłem w górę.
Zrobimy z Ondrejem pomiar i popróbuje ze ściągnięciem VMR-a niżej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Można ciąć niżej co widać po pomiarach shunta.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Piterski

Cytat: goky w Listopad 11, 2018, 15:26Można ciąć niżej co widać po pomiarach shunta.

Masz może do nich link?

Jakie wartości filtra (cewek i kondesatorów) na VMR od dołu są proponowane, a jakie dla basowca?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky



"Jakie wartości filtra (cewek i kondesatorów) na VMR od dołu są proponowane, a jakie dla basowca?"



Piterski , nic nie jest proponowane musisz sam za symulować.

http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/another-electro-voice-interface-d-sentry-vi-thread.565706/


goky

Proszę masz VMR ,1 , 2 to wersja pro pozostałe to są oryginalne z DELT

goky

i kolejne dane do VMR

goky

Jeszce napiszę że cewka vmr jest identyczna z evm12l jako ciekawostka

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


miniabyr

Czas zamknąć moją zwrotnicę w ładne "pudełko " Kilka dni temu przyjechał ostatni element zwrotnicy ,czyli nowe terminale głośnikowe CMC z czystej miedzi  . Stare z powodu wiecznego lutowania trochę się podniszczyły i aż wstyd się przyznać zostały "zalane " cyną . Ale wybaczam to sobie ,bo przy tej ilości podmianek komponentów mogły się  one z lekka nadwyrężyć ! W zasadzie CDnieN   8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !