Drugie życie winyla

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 09, 2014, 21:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Zapraszam do dzielenia się wrażeniami i pomysłami co takiego fajnego możemy zrobić z winyla. Co udało Wam się znaleźć w sieci, co sami zrobiliście - słowem wszelakie pomysły bez granic.













Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Mam mieszane uczucia. Nawet jeśli to tylko Muza.
Kiedyś, może miałem z 12 lat, a pamiętam do dziś,  przerobiłem obrazek jakiegoś świętego na śmieszniejszy i dostałem niezłą zjebkę od mamci. Do dziś wiem, że bazgranie po świętych to nie jest najlepszy pomysł. Robienie takich rzeczy z płyt, które inni traktują  z nabożeństwem? No nie wiem, nie wiem.

GregWatson

Ja mam kilka takich, które bezwzględnie muszę wymienić na nowe bowiem kompletnie do niczego już się nie nadają. Kupione gdzieś, kiedyś na bazarach i jarmarkach budzą sentyment do dziś. Ale w takim stanie nie nadają się do odtwarzania (pomijam fakt słuchania bo tu porażka całkowita) ale jako wspomnienie i to miłe można coś z tego zrobić aby przypominało nam stare dobre czasy.
Taki może gadżet ale płyta zamiast do kosza dostała przysłowiowe "drugie życie". Też staram się pieczołowicie obchodzić z płytami bo to prawie świętości ale czasem bywa i tak. W przypadku płyty kolorowej można powiesić w ramce jako obraz a z czarnej ? - coś trzeba pomyśleć.
Może częściowo pokazany jest hardcore ale mamy ukazane podejście innych do tego przedmiotu jakim jest płyta. Acz może czasem kontrowersyjne.
Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Moim zdaniem to profanacja ;) mam też około 20 płyt do wyrzucenia, ale jakoś nie mogę. No jeszcze zegar fajnie wyglada.Pamietam scene z filmu "Czterej Pancerni" jak w jakims mieście puszczali płyty winylowe (z marszami niemieckimi) po ulicy(pewnie były 180gramowe ;D) bo kulały się bardzo daleko!!!
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

Wiem, wiem. Serce się kroi. Ale nie będę udawał że tego niema bo widać gołym okiem że jest inaczej. Torebki z pewnością nie będę sobie robił :) ale płyty w ramce też ładnie wyglądają i nie są zapewne profanacją.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Keef98

Sorry za odkopywanie tematu.
W Poznaniu jest Satisfaction Shop (ozór Stonesów w logo).
Sprzedają tam zeszyty z okładkami z płyt winylowych. Jeszcze takiego nie kupiłam z prostego powodu, wzięłabym tylko z zespołem, którego słuchanie sprawia mi przyjemność i znam ten zespół dobrze. Jak chcecie to wstawię zdjęcie czegoś takiego, jak zrobię, czyli nie wiem kiedy ;) 
AT AT jest super ;D

rudy-102

Kilka lat temu mieleno jeszcze stare płyty aby wytłoczyć na nich nowy, lub lepiej sprzedajny materiał.

elem


Wklejałem to już w wątku o Hendrixie ale tutaj też pasuje jak ulał.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

neomammut

Może zegar bym zrobił, ale te wszystkie poucinane, pozakrzywiane, a won!

Two-FacedGirl

Wychodzę sobie dziś z restauracji, rzut oka na witrynę sklepu obok i normalnie aż mnie wmurowało  :)
Pozdrawiam

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Two-FacedGirl

Właśnie zobaczyłam, że Marcus Miller(ostatnie zdjęcie) był dziś w ekspresie [emoji4], a tu przerobiony na torebkę[emoji17]


Pozdrawiam
Pozdrawiam

rudy-102


rudy-102


rudy-102