"Abbey Road" - The Beatles, ma 50 lat.

Zaczęty przez Pboczek, Wrzesień 29, 2019, 13:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Można nie być fanem The Beatles ale trudno nie doceniać ich dorobku i wkładu w rozwój muzyki. Pół wieku od przedostatniej, a dla niektórych ostatniej ich płyty nie powinno pozostać bez śladu.

"Abbey Road" 1969 r. to muzyka która jest perfekcyjnie zrealizowana. Brzmienie, melodyka, instrumenty, wokale, przestrzenność, urzekają. Utwory zawierają w sobie elementy, które stały się inspiracją dla charakteru muzycznego wielu późniejszych grup, różnych nurtów. (Czy są tu myślący podobnie lub zupełnie inaczej?)

Napisano o tej płycie już opasłe artykuły i dlatego pozwoliłem sobie jeden zapożyczyć, bo bardzo ciekawie pisze Pan Maciej Hen dla Wyborczej.


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67

Jeśli pisze dla wyborczej to ja nie czytam, ale ta płyta miała na mnie bardzo duży wpływ.Jedyne co mnie w niej nie urzeka to szumy na pierwszym wydaniu CD.

cdt

Na TIDALu jest wersja master z realizacji . Całość trwa ponad 2h

Pboczek

To wyobraź sobie że artykuł ukaże się zaraz w jego książce i przeczytaj, bo ciekawe (nie ma się co uprzedzać).

Znam wydania na CD i winylu, mają inną kolejność utworów. Zestawienie na CD miało na nowo zachęcić do zakupu, nie powiem jest ciekawe ale wolę wersję z czarnej. Nie ma żadnych szumów, tylko perfekcja  :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Moriarty

Cytat: paul_67 w Wrzesień 29, 2019, 13:24
Jeśli pisze dla wyborczej to ja nie czytam, ale ta płyta miała na mnie bardzo duży wpływ.Jedyne co mnie w niej nie urzeka to szumy na pierwszym wydaniu CD.

Żałuj, bardzo dobry tekst.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

paul_67


Old Man Kensey

Wczoraj tego słuchałem z Tidal, wersja na plikach 24 bit. Szumów nie ma, ale jakoś to dziwacznie brzmiało. Słuchałem jednak przez malinkę, więc zapewne to kwestia sprzętowa. Z nośnika fizycznego powinno być dobrze, zaś muzycznie no to sami wiecie  ;D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

paul_67

Chyba se kupię wznowienie na winylu :)

Pboczek

Ja bym celował w jak najlepsze wydanie, jest tego warta.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kapitan Bomba

A ja kupiłem za 10 PLN winyl od Pani, która kupiła 50 lat temu album w Indiach. Po umyciu i tak śmierdzi fajami i trzeszczy ale płyta znakomita.
...Jak powiedział Sofronow.

paul_67

Które w takim razie jest najlepsze? Słyszałeś ostaniego?

Pboczek

Ja mam jakiegoś starszego japońca, nawet nie wiem które wydanie, sprawdzę jutro.
Trzeba by oblukać discogs albo brać z USA czy Japoni, żeby nie było wtopy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67

Brzmienie japońców w rocku nie bardzo mi odpowiada.Wolę stare amerykańskie.W jazzie to zupełnie co innego.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Wrzesień 29, 2019, 15:24
Chyba se kupię wznowienie na winylu :)
Ja też bo mam tylko radzieckie wydanie :).

paul_67


rudy-102

Dawni nie słuchałem, ale było raczej mięciutko.

gratefullde

Jest fajne wydanie sprzed kilku lat, vinyl. Zarąbiście tam brzmi bas. Potem poszukam bo mam to dam znać. W każdym razie bije na łeb tę wersję z boxu.
Ostatniego wydania jeszcze nie mam ale kupię. Podobno w studio Abbey Road odbył się kilka dni temu odsłuch tej płyty w wersji wielokanałowej, na kilkanaście głośników. Ponoć było świetnie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: gratefullde w Wrzesień 30, 2019, 16:42
Jest fajne wydanie sprzed kilku lat, vinyl. Zarąbiście tam brzmi bas. Potem poszukam bo mam to dam znać.
Ta?

Pboczek

Mam EAS-80560 i wszystko jest na miejscu.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 30, 2019, 16:51
Cytat: gratefullde w Wrzesień 30, 2019, 16:42
Jest fajne wydanie sprzed kilku lat, vinyl. Zarąbiście tam brzmi bas. Potem poszukam bo mam to dam znać.
Ta?
Daje zdj barcode bo na płycie i okładce daty nie ma. To wydanie U.S., EMI, Capitol.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67


Kangie


gratefullde

Cytat: paul_67 w Wrzesień 30, 2019, 17:10
I Want You nie szumi?
Bardzo fajne tłoczenie, jak się wysłuchasz to szum taśmy usłyszysz [emoji16] żartuje, nie szumi [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Jeszcze dodam, że to bardzo dynamiczne granie, takie naprawdę niespokojne. Sound jest ogromny, mięsisty. Zresztą ja uważam, że Bitle wcale nie były grzecznym zespołem. Brzmienie mieli dość agresywne.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Pboczek

Ostatnie płyty to na pewno nie były grzeczne, pojawia dynamit :D.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite