NAD C356BEE i modyfikacja a'la muda44

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 09, 2016, 12:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

No to się zdziwicie, NAD się całkiem nieźle grzeje. Powaga  ???. Ale to normalka. Jak przegnie pałkę to się sam wyłączy.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

No trochę się nagrzewa, ale do lampiszona z lampiszonowym zasilaniem to mu daleko  :D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

marekw 76

Aby dźwiękowo nie odstawał zanadto :P
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GregWatson

Myślę, że ludzie raczej nie doceniają tego modelu. Pokazuje co potrafi już jak przekręcisz gałkę na godzinę 10-11. Ja ma podpięte dwie pary kolumn jedne nad drugimi to wrażenie jest prawie jak na sali koncertowej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

NADy to jest najbezpieczniejszy wybór. Właściwie żaden nie gra źle, każdy model gra przyzwoicie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

marekw 76

Napiszcie jeszcze tylko: NAD po modzie zagra lepiej niż Pearl lite i już jestem spokojny...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

gratefullde

Kibicuję. Szukam czegoś w odniesieniu do lampy. Może spróbuję.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Najpierw posłuchaj oryginału a później pogadamy co Ci się w nim podoba a co nie.
I jak trafisz do niego DACa za 500 zł albo mniej to bierz bo warto.
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

marekw 76

Cytat: GregWatson w Maj 19, 2017, 21:33Najpierw posłuchaj oryginału a później pogadamy co Ci się w nim podoba a co nie.
Powinien być ze mną do końca przyszłego tygodnia więc za tydzień o tej porze już coś będę mógł napisać...

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Ale ten Twój link to chyba o CD...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GregWatson

Cytat: elem w Maj 19, 2017, 21:36Angole piszą, że 545BEE taki sam dobry a tańszy  :)

https://www.whathifi.com/nad/c565bee/review?oq=nad%20565&src=dropdown&aq=product%3Anad/c565bee/review&type=product&pos=top


Mówisz o CD ?

Miałem 545 i trochę żałuję że sprzedałem. Spisywał mi się rewelacyjnie. W jego miejsce kupiłem Pionka PD-9700.  Nie wiem czy kiedyś do niego nie wrócę bo wpięty do C356Bee dawał nieźle.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A można już go dostać za ok 700 - 800 zł
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Namieszałem, sorry. Za dużo piwa  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

marekw 76

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Cytat: GregWatson w Maj 19, 2017, 08:54Trafiłem na ciekawy opis - ciekawe ile w tym prawdy:

http://www.audiostereo.pl/nad_c356bee-dac_wzmacniacze-stereo-1-5232-2.html

W wersji fabrycznej nawet DACe za naście tysięcy mu nie pomogą chyba że dopasuje się taki z dobrze zrobioną regulacją głośności ( przykładowo Calyx Femto ) a C356BEE będzie służył jako końcówka . Tyle że po modzie jako integra z dużo tańszym DACem i tak zagra lepiej .
Co do tych modułów to polecam po optyku Marantza CD72 albo CD72SE ,Pioneer PD9700 / 901 .
Wpadł mi ostatnio jeszcze lepszy CD w niewielkich pieniądzach w roli transportu ale póki nie znajdę drugiej idealnej sztuki to milczę ;)

C356BEE z modem zasługuje na źródło odpowiedniej klasy i tu od dawna polecam CA Stream Magic 6 + MOD. Świetnie się razem dogadują i grają rewelacyjnie.

Wracając do tych modułów to po modzie wzmacniacza nie jest to złe rozwiązanie bo odpada nam chociażby dodatkowy interkonekt a ten nawet używany odpowiedniej klasy to około 1000zł trzeba dać . Żeby było wyraźnie lepiej trzeba znacznie głębiej sięgnąć do kieszeni ( SM6 z modem to jakieś 2500zł + 1000zł interkonekt + około 500zł sieciówka )

monisia27

muda44 a co sądzisz o module przedwzmacniacza nad375PP do nada 356?
Planuję zakup tego wzmaka pod twoją modyfikację i podłączenie tego pre.
Czy podłacza się go zawsze tak samo czy np. masz jakieś doświadczenie i można go po Twojemu podłączyć w efektywniejszy sposób?

dzięki

GregWatson

Odradzam. Ten moduł pre nawet nie jest przeciętny - jest po prostu słaby. Też kiedyś miałem na niego chentkę.  Zamiast niego zapoluj na DACa do niego lub jeśli chcesz mieć właśnie pre to albo:

Art Dj Pre II
tu masz opis:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1142.0

a jak coś bardziej ambitnego to poszperaj tu:
http://audiomaniacy.pl/index.php?board=33.0

Trochę tego i trochę tamtego też.

monisia27

art dj pre II mam aktualnie, myślałem, że ten moduł da radę i będę miał jednego (słabo wyglądającego) klocka mniej...

GregWatson

No to albo kierunek LAR LPS-1 (mam) i polecam albo coś ciekawego kolega ahaja poleci. Też masz spory wybór u niego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: marekw 76 w Maj 19, 2017, 21:37Powinien być ze mną do końca przyszłego tygodnia więc za tydzień o tej porze już coś będę mógł napisać...

No i jak tam dotarł?
Trochę tego i trochę tamtego też.

marekw 76

Dziś wreszcie przyszedł mój NAD 356 BEE.
Szybkie rozpakowanie, sprawdzenie całości (bo karton naddarty delikatnie)- wszystko ok.
Pachnie taką nową elektroniką ;), więc obwąchuję, oglądam z każdej strony... Ależ on leciutki! (w porównaniu z Marantz pearl lite który też przecież czołgiem nie jest), przyglądam się dalej... "Nie jesteś jednak taki brzydki" wyszeptałem do swojego nowego nabytku, założyłem białe rękawiczki i jedziemy :)
Odłączam Marantza (kur... ale on jest pięknie zbudowany) i podłączam NADA.
Przed kilkoma minutami słuchałem Queen więc szybkie porównanie i... BEE - nie podoba mi się :(
Potem jeszcze kilka świetnie znanych płyt: Komeda, Deep Purple, Led Zeppelin, Iron Maiden, Dire Straits, Organek ale wciąż to samo - typowy tani tranzystor, suchotnik jazgoczący i bez wypełnienia  :-[
Marantz patrzy na mnie z politowaniem, ja jednak słucham dalej, nie daję za wygraną lecz póki co zmian większych na lepsze nie ma.
Mieliście rację: grzeje się jak cholera :-\

Generalnie nie ma tragedii, jest fajna dynamika i czuć potencjał ale...to nie to.
Podobno miało być właśnie tak (słabo) przed modem więc się nie martwię (w końcu kupiłem go aby zMUDYfikować) :).
Myślę, że dźwięk jeszcze się zmieni bo nie ma tego tzw NADowskiego basu a nawet jest go mniej niż w Marantz a już na pewno pearl lite schodzi niżej.
Pearl Lite (wersja fabryczna) - NAD 356 BEE  (wersja fabryczna) 1:0 Nawet nie ma co porównywać, różnica klasy conajmniej.

Aaaaaa słuchałem dziś tylko CD z braku czasu może wieczorem gramofon odpalę, zobaczę.

Ale teraz najlepsze  :) bo początkowo z wrażenia nie zauważyłem... Paczam na pudełko (na którym Marantz smutno oczka zwiesił) a tam napis: "MDC CLASSIC"- myślę sobie WTF? Czyżby sobie z tyłu siedział DAC? Zaglądam... Jest!!!
Zajebiście!!! Za dwa koła nowiusi NAD z wbudowanym już DACem, to się nazywa deal  :)


Przepraszam jeśli troszkę nieskładnie napisałem ale ja tak zawsze kiedy jestem podniecony :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

tomasz_pianista

Miałem okazję słuchać kilka razy tych Nadów jak i wielu innych współczesnych wynalazków i zawsze zastanawiam się skąd tyle dobrych opinii.

Tak jak mówisz, dla mnie to gra jak tani tranzystor, suchotnik bez wypełnienia.

Potem się dziwić, że ludzie uciekają w tanią lampę i znów pieją z zachwytu jak to Yaqin za 1700zł świetnie gra...

Morał z tego taki, że trzeba dużo słuchać, a mało czytać.
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

Po modyfikacji zmieni się sporo (mnie osobiście nie podobały się te podbite basy jakie były) - dodam, że słuchałem zawsze przy ustawieniu sopranów i basów na "0". Po przeróbce staje się bardziej neutralny. Co do źródła to ok. 70% u mnie to winyl.
Trochę tego i trochę tamtego też.

marekw 76

#99
Ja mam nie tyle wszystko na "0" co mam włączony "Tone Defeat".
Mnie bas nie denerwuje bo nie jest podbity, ilość jest w sam raz jednak nie schodzi wystarczająco nisko i jest taki kartonowo pudełkowy.
Generalnie "króluje" sucha średnica...
Zobaczymy jak będzie jak go Marcin z rąk wypuści.
Jak coś to pójdzie do drugiego systemu albo...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n