Mam DAC-a i co dalej? Pytania laika.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 06, 2015, 18:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: vasa w Grudzień 09, 2015, 21:28Do pliku wielokanałowego nie ma bo binaural to z definicji do słuchawek jest.

Bingo :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

LM oglądam. Skąd mam wiedzieć co to binacoś tam? Pisałem, że nowicjusz, leming czy co tam? To moje L4  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Skywalker

1. Grate: zaśmiecony komputer MOŻE spowodować zwisy, przerwy etc.
    Proponowana procedura:
    a. deinstalacja całego niepotrzebnego oprogramowania
    b. reinstalacja całego systemu i instalacja TYLKO TEGO CO NIEZBĘDNE.

   Niezalecane:
   stosowanie "środków czyszczących" ściągniętych z jakichś podejrzanych witryn, etc. Takie środki, czyszczenie nimi zarówno komputera, jak i rejestrów, nic nie dają, a prowadzą do jeszcze większego (zazwyczaj) zaśmiecenia. Często również połowa oprogramowania przestaje działać, gdyż "czyściciel" wyrzucić może np. potrzebne biblioteki (bo uzna je za niepotrzebne)

2. DSD
tu musiałbym porysować - na rysunku to najlepiej wychodzi. Ale spróbuje opowiedzieć.
Otóż - jak zapewne wiecie, każdy utwór muzyczny da się zarejestrować jako krzywą, która jest funkcją czasu
(na osi poziomej jest czas, na osi pionowej jest głośność)
PCM działa w ten sposób, że czas jest skwantowany stale. Czyli np. bierze się 96 000 próbek głośności na sekundę, niezależnie od nachylenia (stromizny - dla humanistów ;) ) owej krzywej.
DSD natomiast tak nie działa. Jeśli krzywa jest bardziej "stroma", to czytnik próbkuje częściej, dla krzywych bliskich prostym poziomym - rzadziej. W ten sposób powstaje "cuś", co jest totalnie niekompatybilne z całym cywilizowanym światem, działa po swojemu, a próby przerobienia tego w locie na PCM powodują zniekształcenia - choćby ze względu na zmienność owej częstotliwości próbkowania.
Generalnie - DSD po ciemniej strony mocy jest, stąd - Prawdziwy Jedi się tym nie zajmuje. Przerzućcie się na FLACi.

Niech Moc Będzie Z Wami
Skywalker (psst. to ja - Yoda, tylko konto sobie sam zablokowałem, coby mnie nie kusiło wchodzić, gdyż na politykę jestem obrażony)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Pany, to macie coś nie teges z tymi zaciachami bo ja mam zwykłego dwurdzeniowca i badziewne 2 GB Ramu, tysiące programów niepotrzebnych pracujących w tle i Bóg wie co tam jeszcze - zrobiona konfiguracja z KORG DS-DAC-100 i drugim DAC-iem dołączonym do NAD-a i nie ma prawa być jakiś tam zaciachów, wszystko pracuje na swoich obrotach.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Grudzień 10, 2015, 10:20i nie ma prawa być jakiś tam zaciachów, wszystko pracuje na swoich obrotach.

I wolnego miejsca na HDD masz z 20 % max? I co? Chodzi jak złoto? No ej... ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Skywalker

@Greg,

Tak naprawdę, to nie wiemy, co Grate ma poinstalowane ... oprócz oprogramowania, które nie jest wykorzystywane, a jedynie zajmuje dysk, może mieć jeszcze (i najpewniej ma, skoro są zwizy ;) ) pouruchamianą całą masę serwisów... Jakieś wodotryski, dodatkowe zbiory ikon, tła, dźwięki, cholera wi co, spyware, etc ...

Niech Moc będzie z Wami,
Luke

GregWatson

Puszczam zarówno z dysku w laptopie jak i z dysku zewnętrznego po USB gdzie transfer jest najwolniejszy bo musi wejść z dysku na laptop a później jeszcze przez AudioGate po usb do KORGa.
Fakt ilość miejsca wolnego na dysku C jest spora (OK 50 %) - jak se pościelesz tak się wyśpisz. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Tak sobie posłuchałem tego binaural 08_String-Quartet-Heiliger-Dangesang-from-Op_132-Binaural-DXD_2chDXD.wav i mi się nie podoba. Albo potrzebuję czasu by się oswoić. Wolę- na dziś- tradycyjny sposób pozycjonowania instrumentów. Stereo. Plik, który waży ponad 1GB 09_Smoke-&-Mirrors_-Vanish_Yarlung-Records_YAR15195DSD_2ch256.dff rozpieprza mi mózg swoją czystością i sterylnością, a przy tym poczuciem jakiegoś wynaturzenia, to paradoks może, ale brakuje mi zanieczyszczeń. To brzmi jak w jakiejś próżni, w kosmosie. Brrrrr.
Natomiast 04_Mendelssohn_BFO_Scherzo_horus_2ch256.dff ważący 800 MB gra ciszej, prawdziwie, ale z kolei dynamika spłaszczona.

Na pewno są różne realizacje i tak wprost są ważniejsze niż różnice w wyborze jakości DSD. Wróciłem do David Elias - Acoustic Trio - Rodeo On A Ridge (DSD64).dsf i gra mi na twarz najbardziej ze wszystkiego co pościągałem. Takie nieprzyjemne uczucie, że tuż przy uchu gra gitara, facet siedzi ci na kolanach, ociera się o twój nos swoją włochatą klatą i wrzeszczy do drugiego ucha. Prawdopodobnie audiofilsko bardzo pożądany efekt, ale ja się z tym czuję niekomfortowo...

c.d.n.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#161
Na DAC-u mam wyświetlone, że gra format PCM 176,4/32 w czasie gdy gra i śpiewa ów Elias w formacie DSD64
Co to oznacza?

O! przy tym najtłustszym DSD 256 co ponad gigabajt waży też. Czyli co? Komp coś oszukuje na wyjściu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

@ Skywalker primo voto Wireless secundo voto Joda
Odnośnie PCM vs DSD
Jako matematyk masz rację ale fizyk może mieć inne zdanie. Logicznym się wydaje żeby przebiegom o stromych zboczach przypisać drobniejszy podział czasowy. Zwrotne odwzorowanie będzie na pewno dokładniejsze.
Druga kwestia to dostosowanie do odtwarzania przez wzmacniacz cyfrowy z impulsowym napędem kolumn. W takim przypadku DSD jest lepszy, bo nie wymaga niemal żadnych przeliczeń.
A problem z konwersji DSD PCM to kwestia do rozwiązania przez inżynierów. Za to kasę biorą :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Jak wrzuciłem Mp3 wyświetlacz pokazał, że odtwarza PCM 44,1/16
Czyli żyje :) Ale o co biega?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Program broi i przepróbkowuje. Pytanie co to oznacza i czy jest niepożądane?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 10, 2015, 15:36Czyli żyje  Ale o co biega?
A posłuchałeś w końcu tego binaurala?
Ma to ręce i nogi czy tylko takie popychanie pierdół żeby na słuchatki drugi plik kupić?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

jo, wypowiedź nr 160 :)
...ale na tak postawione pytanie nie mam odpowiedzi. Po pierwsze to tylko jeden plik, a więc:
-trudno powiedzieć czy to udana próbka czy nie- bo nie ma punktów odniesienia,
-brak osłuchania,
-taka sobie jakość tego pliku wav w stosunku do DSD
-moje preferencje mogą się różnić od Twoich

Jakie są pierwsze wrażenia? Jak wcześniej napisałem, wolę standardowe, stereofoniczne lokalizowanie instrumentów, a nie sadzanie mnie po środku jakiegoś balona. Taki na dziś jest mój stosunek do binaural:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 11, 2015, 10:17jo, wypowiedź nr 160
Dzięki.
Umknął mi wcześniej.
Szczerze mówiąc myślałem że się rozpłyniesz jak figura ze śniegu (musiałem jakoś ominąć trefne słowo :) ) w upale a tu taki zonk.

BTW Ładnie wyszedłeś na tym zdjęciu. Do twarzy Ci w błękicie :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Dziękuję.
Pobawiłem się ustawieniami na wyjściu z programu i mi sterownik oppo-wy wysadziło. Standardowy ASIO też. W ogóle teraz DAC nie gra :)
Ciężki kawałek chleba ten streaming.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 11, 2015, 11:02mi sterownik oppo-wy wysadziło. Standardowy ASIO też.
A nie masz jakiegoś kompka trupka żeby mu dać jedno jedyne zadanie do wykonywania?
Może gdyby nie musiał ciągnąć archicada i masy innych zabawek to by mu lżej było?

Mój też nie gra ale słyszałem takie co grają więc można :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Damy radę. Przy restarcie okazało się, że Winda się w tle aktualizowała i ma dużo do poinstalowania. Już wszystko działa.
Binaural to wg mnie taka ślepa uliczka, trochę poczytałem i powstało to to z myślą o wprowadzaniu człowieka w jakiś trans (binaural beats), zwykle relaksujący, poprzez przeszywanie czaszki dziwnymi dźwiękami ze słuchawek. Trochę posłuchałem- muzyki, nie dziwnych dźwięków- tutaj:
https://www.reddit.com/r/BinauralMusic/ i realizacje są tak różne, że tym bardziej nie da się wysnuć prostego wniosku :)

Np to gra mi bardzo ładnie: Kode of Bliss - Final Courage of the Doomed [Cinematic] Mixed
https://www.reddit.com/r/BinauralMusic/comments/3pvnkp/kode_of_bliss_final_courage_of_the_doomed/?ref=share&ref_source=link

A tu się czuję jakbym siedział w garnku i ktoś napieprzał z góry łyżką w pokrywę:
https://www.reddit.com/r/BinauralMusic/comments/3rsa7n/the_last_time_we_were_close_menteur_unreleased/?ref=share&ref_source=link
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

DUDNIENIA RÓŻNICOWE (binaural beats) - iluzja psychoakustyczna polegająca na odczuwaniu wrażenia słyszenia jednego pasma dźwiękowego powstałego poprzez stereofoniczną prezentację dwóch różnych dźwięków o bardzo zbliżonych częstotliwościach.

Reakcja mózgu pojawia się w efekcie neuronalnej transmisji informacji powstałej w miejscu przeciwsobnej integracji wejść słuchowych w pniu mózgu. Przekazanie jej do kory mózgowej i układu siatkowego odpowiada za synchronizację odbieranych fal z falami mózgowymi (sic!), pozwalając na modyfikacje stanów świadomości docierających bodźców akustycznych. Doświadczamy tego słysząc naprzemiennie dźwięk jednej wysokości rozszczepiający się na dwa, łączące się z powrotem po pewnym czasie!

WSKAZÓWKI:
1. podczas doświadczenia maksymalnie ograniczyć dostęp zewnętrznych bodźców dźwiękowych do obojga uszu
2. słuchać w technice co najmniej stereo (najlepiej na słuchawkach dobrej marki)
3. Można słuchać od dowolnego momentu i na dowolnym kończąc w relatywnie krótkim bądź długim czasie (min. 20 sekund aby miało to sens)

WAŻNE: bezwzględnie nie poddawać się eksperymentowi po przebytych atakach serca bądź w przypadku epilepsji!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Nagrywanie binauralne (z łac. bi – podwójny, auris – ucho) – technika nagrywania dźwięku za pomocą dwóch mikrofonów, umożliwiająca słuchaczowi precyzyjną lokalizację w przestrzeni zarejestrowanych sygnałów akustycznych i tym samym stwarzająca dźwiękową iluzję przebywania w miejscu, w którym dokonywano nagrania. Bywa mylona ze stereofonią.

W celu osiągnięcia pożądanego rezultatu, w nagraniach stosuje się najczęściej tzw. ,,sztuczną głowę" bądź mikrofony douszne. ,,Sztuczna głowa" składa się z makiety głowy z małżowinami usznymi, wewnątrz których – w miejscach gdzie znajdują się błony bębenkowe lub na wejściu do kanału słuchowego – umieszczone są wysokiej klasy mikrofony pojemnościowe. Mikrofony te rejestrują dokładnie taki sam dźwięk, jaki docierałby do uszu słuchacza, gdyby znajdował się on w miejscu, w którym umieszczona jest sztuczna głowa. Urządzenie odtwarzające wyposażone w słuchawki pozwala na realistyczną i precyzyjną symulację (lub odtworzenie) dźwięków pochodzących z otoczenia słuchacza[1].

Nagrania binauralne wykorzystują naturalną zdolność ludzi i zwierząt do precyzyjnego lokalizowania źródła dźwięku odbieranego przez narząd słuchu. Efekt binauralny wykorzystuje się m.in. jako pomoc w edukacji osób z wadą wzroku[1]. Był też wielokrotnie używany przez twórców muzyki popularnej (m.in. Rogera Watersa, zespół Pearl Jam).

Do prawidłowego odbioru efektu binauralnego konieczne są słuchawki (przy odsłuchu za pomocą zestawów głośnikowych znika u słuchacza wrażenie przebywania wewnątrz sceny dźwiękowej).


,,Sztuczna głowa" używana do nagrywania binauralnego (drugi mikrofon jest zasłonięty)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#173
... ale DAC tutaj nie jest niezbędny. Słuchawki i lapka wystarczy mieć. Szukam zagęszczonych plików, a najlepiej DSD...

HD tracks, od tego chyba wszyscy zaczynają. Tutaj można ściągnąć 11 gęstych plików za free: https://www.hdtracks.com/landing
Trzeba podać mejla, wymyślić hasło, ściąga się aplikacja, instaluje i zaczyna ściąganie plików:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

No OK, ale wypadałoby się wyposażyć w jaką płytę. Wybieram skromnie zakładkę: Specially Priced Albums i...
http://www.hdtracks.com/specially-priced-albums/lady-sings-the-blues

Lady Sings The Blues
Available in Audiophile 96kHz/24bit

18 dolców, niby tanio  w porównaniu ze płytami  https://www.nativedsd.com/ , ale to "ledwie Flaki" i jak przełożyć na złotówki:

Z kwoty   74,32 PLN
Na kwotę   $17,98 USD
Kurs wymiany: 1 PLN = 0,241936 USD
Z dostępnych opcji przeliczania wybrano konwerter walut PayPal.



Panie Prezesie dzięki i tak trzymać!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93