Płyty testowe

Zaczęty przez elem, Listopad 18, 2016, 09:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Masz starego samplera Hi-Fi i Muzyka? Tam chyba są odpowiednie dźwięki do sprawdzenia 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Listopad 18, 2016, 09:49
Masz starego samplera Hi-Fi i Muzyka? Tam chyba są odpowiednie dźwięki do sprawdzenia 


No właśnie przy przeprowadzce zaginął psia mać. Nie zastanawia Cię to,że takie chece są przy obu lampiakach? Prąd czy ki diabeł?

Piterski

Mam płytę testową forumową, jeszcze z czasów forum Lukarnet.
Są na niej różnego rodzaju sygnały testowe typu szumy, faza, przeciw faza, mono i stereo oraz generowane częstotliwości jak i utwory.
Też jej używam do regulacji położenia sceny bo mi Copland ściąga ją w lewo.
Niestety musiałem użyć balansu bo ustawienie kolumn sytuacji nie zmieniało.
Płyta jest wyjątkowa i jeśli np. któryś z kolegów w Warszawie zrobił by z niej kopię lub zgrał w plikach na jakiś serwer to mogę do takich celów ją udostępnić. Opis prześlę w postaci skanu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

krzysiek

A może upewnij się, czy problem nie leży po stronie... układu słuchowego?

U mnie też często gęsto scena jest w lewo przesunięta. Na różnych źródłach. Może trzeba dać wzmacniacz na przegląd. A może uszy... :)

Płyta testowa HFS 74 ma kanał lewy, kanał prawy, a następnie "equally and in phase on both channels and should provide a central stereo image"
Na cyfrę mam płytę, którą w zamierzchłych czasach robił kolega fadeover na AS i tam też są narzędzia do oceny punktu stereo.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Piterski

Cytat: blackholesun w Listopad 18, 2016, 09:56fadeover na AS

Pewnie mamy taka samą tylko to było jeszcze za Lukarnet.
Masz do niej certyfikat na takiej ładnej karteczce?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

krzysiek

Oczywiście, numer 136, z podpisem twórcy :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Piterski

Ha tak myślałem :D, tego trzeba pilnować jak oczka w głowie to unikat jest i bardzo dobra płyta :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

To poproszę o skopiowanie i przesłanie. Pokrywam całość operacji.

krzysiek

To wręcz _nieocenione_ narzędzie. Kiedyś pożyczyłem i wróciła od kolegi po kilku latach, w ostatniej chwili zanim się rozwiódł. Potem by przepadła na amen. Teraz trzymam jak Frodo pierścień ;)

Jesli chodzi o jej przydatność - dzięki niej dokładnie zdiagnozowałem występowanie uszkodzenia woofera w kolumnie.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Piterski

Cytat: jamówię w Listopad 18, 2016, 10:04
To poproszę o skopiowanie i przesłanie. Pokrywam całość operacji.
Czy w formie plików na serwerze Cię urządza?
Ewentualnie proszę o podpowiedź czym to mogę przegrać na kompie.
Chodzi o darmowy nie komercyjny i łatwy w obsłudze program, kiedyś miałem Nero ale teraz wszystko jest płatne, a ja zasadniczo nie kopiuje płyt na własny użytek.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

Cytat: Piterski w Listopad 18, 2016, 10:30
Cytat: jamówię w Listopad 18, 2016, 10:04
To poproszę o skopiowanie i przesłanie. Pokrywam całość operacji.
Czy w formie plików na serwerze Cię urządza?
Ewentualnie proszę o podpowiedź czym to mogę przegrać na kompie.
Chodzi o darmowy nie komercyjny i łatwy w obsłudze program, kiedyś miałem Nero ale teraz wszystko jest płatne, a ja zasadniczo nie kopiuje płyt na własny użytek.



Niestety Piterski,tylko CD.  Nero jest płatny?no to jestem bezradny,bo znam tylko Nero i pamietam,że byl za darmoszkę. Ktoś pomoże? Przypomniałem sobie,że też zapisałem się na tę płyte u feadovera i z jakichś przyczyn jej nie kupiłem...nie pamiętam

christo

Cytat: jamówię w Listopad 18, 2016, 10:38Ktoś pomoże?
CD do pliku ISO np. IsoCreator (darmowy)
ISO do CD - ISOburn (też darmowy).
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Cytat: blackholesun w Listopad 18, 2016, 10:05To wręcz _nieocenione_ narzędzie. Kiedyś pożyczyłem i wróciła od kolegi po kilku latach, w ostatniej chwili zanim się rozwiódł. Potem by przepadła na amen. Teraz trzymam jak Frodo pierścień


Jaki to jest format? Byśmy może udostępnili to na forum za free z odpowiednią laurką?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: christo w Listopad 18, 2016, 10:47
Cytat: jamówię w Listopad 18, 2016, 10:38Ktoś pomoże?
CD do pliku ISO np. IsoCreator (darmowy)
ISO do CD - ISOburn (też darmowy).

No to jutro spróbuje zrobić kopię i wypalić tę płytę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

Cytat: Piterski w Listopad 18, 2016, 13:58
Cytat: christo w Listopad 18, 2016, 10:47
Cytat: jamówię w Listopad 18, 2016, 10:38Ktoś pomoże?
CD do pliku ISO np. IsoCreator (darmowy)
ISO do CD - ISOburn (też darmowy).

No to jutro spróbuje zrobić kopię i wypalić tę płytę.


Bardzo,bardzo dziękuję. Wszystkie wydatki pokrywam,płyta,przesyłka, prąd :)

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Listopad 18, 2016, 11:21Jaki to jest format? Byśmy może udostępnili to na forum za free z odpowiednią laurką?

Wypalone na Dysan Audio DA-80

Co do udostępniania to trzeba by się spytać Waldka (fadeover), jeśli jeszcze można go gdzieś namierzyć.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

Cytat: blackholesun w Listopad 18, 2016, 15:11Co do udostępniania to trzeba by się spytać Waldka

Dopóki nie będziemy brali za to kasy, oraz napiszemy podobne podziękowania- nie powinno być problemów. W najgorszym przypadku zjawi się autor i zażąda zdjęcia materiału. Co uczynimy grzecznie. Ile waży materiał?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: paul_67 w Listopad 18, 2016, 17:45
Przydałaby się taka płyta do testów! Pomyślcie jak udostępnić ten materiał.

Takich testów jest pełno w necie. Często za darmo. Wystarczy poszukać.

elem

Piotr, po co ta szorstkość? Nie lepiej czasami ugryźć się w język? Nikomu innemu nie przeszkadzają rozterki jamówię.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Cytat: pmcomp w Listopad 18, 2016, 17:50Takich testów jest pełno w necie. Często za darmo. Wystarczy poszukać.
Ale jak kce ten :)

Piterski

Cytat: jamówię w Listopad 18, 2016, 14:57
Cytat: Piterski w Listopad 18, 2016, 13:58
Cytat: christo w Listopad 18, 2016, 10:47
Cytat: jamówię w Listopad 18, 2016, 10:38Ktoś pomoże?
CD do pliku ISO np. IsoCreator (darmowy)
ISO do CD - ISOburn (też darmowy).

No to jutro spróbuje zrobić kopię i wypalić tę płytę.


Bardzo,bardzo dziękuję. Wszystkie wydatki pokrywam,płyta,przesyłka, prąd :)

Udało się mi zrobić obraz płyty i wypalić go na płycie CD. Kopię zrobiłem na prędkości x1 i u mnie chodzi bez problemowo.
Użyłem do tego ImgBurn, bo coś ten program do obrazu płyty sobie nie radził.
Dzięki Christo za naprowadzenie mnie na właściwy trop jak to wykonać.

Jamówię prześlij mi na PW namiary do wysyłki.Płyta będzie od razu z instrukcją.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

Cytat: Piterski w Listopad 19, 2016, 18:51
Cytat: jamówię w Listopad 18, 2016, 14:57
Cytat: Piterski w Listopad 18, 2016, 13:58
Cytat: christo w Listopad 18, 2016, 10:47
Cytat: jamówię w Listopad 18, 2016, 10:38Ktoś pomoże?
CD do pliku ISO np. IsoCreator (darmowy)
ISO do CD - ISOburn (też darmowy).

No to jutro spróbuje zrobić kopię i wypalić tę płytę.


Bardzo,bardzo dziękuję. Wszystkie wydatki pokrywam,płyta,przesyłka, prąd :)

Udało się mi zrobić obraz płyty i wypalić go na płycie CD. Kopię zrobiłem na prędkości x1 i u mnie chodzi bez problemowo.
Użyłem do tego ImgBurn, bo coś ten program do obrazu płyty sobie nie radził.
Dzięki Christo za naprowadzenie mnie na właściwy trop jak to wykonać.

Jamówię prześlij mi na PW namiary do wysyłki.Płyta będzie od razu z instrukcją.



Bardzo,bardzo Ci dziękuję. Zaraz poleci PW

paul_67

Czy ja też mógłbym dostać taką płytę testową? Wszelkie koszta pokryję.

jamówię

Małżonka zameldowała,że płyta dotarła,wieczorem ją sprawdzę. Piterski bardzo,bardzo Ci dziękuję,jestem Bracie Twoim dłużnikiem :)
Pozdrawiam!

Piterski

Cieszę się, że doszła  :).
Myślę, że będziesz miał z niej pożytek.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.