Długie kable głośnikowe

Zaczęty przez gratefullde, Grudzień 16, 2017, 17:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: gratefullde w Grudzień 16, 2017, 21:47
Cytat: muda44 w Grudzień 16, 2017, 20:55Jakie masz teraz i jak mają grac nowe ?

Western Electric :)

Podobnie.


Nie znam tych kabli natomiast kilka razy słyszałem pochlebne opinie od zaufanych osób na temat Oyaide Explorer V2 .
Miałem nawet takie kable ale zanim je wpiąłem w międzyczasie zmieniłem sieciówkę do CD i to ona była problemem w moim systemie , Oyaide sprzedałem .
Grają ciepło , barwnie .
Po drugiej stronie Chord Clearway .
Tanio i dobrze - Qed Ruby .
Należy pamiętać o wtyczkach jak się nie da gołych kabli zamocować .
Polecam Eagle Hollow Banana pozłacane . Bananki stosowane w wielu markowych i drogich kablach

Jakub


gratefullde

Cytat: Jakub w Grudzień 17, 2017, 10:12
Ja używam tych Beldenów:

http://allegro.pl/kabel-przewod-audio-parowany-belden-bl-8471-miedz-i6276404564.html

Mam właśnie przewody po 10m i nie mam zastrzeżeń.


To jest bardzo kusząca propozycja :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Drizzt

#28
Cytat: Therion w Grudzień 17, 2017, 08:55
Panowie, bez polityki proszę ;)

;D  ;D

Cytat: gratefullde w Grudzień 17, 2017, 12:20
Cytat: Jakub w Grudzień 17, 2017, 10:12
Ja używam tych Beldenów:

http://allegro.pl/kabel-przewod-audio-parowany-belden-bl-8471-miedz-i6276404564.html

Mam właśnie przewody po 10m i nie mam zastrzeżeń.


To jest bardzo kusząca propozycja :)

Zgadzam się - jeszcze więcej zostanie na płyty :)

Drizzt

Cytat: muda44 w Grudzień 17, 2017, 10:11

Nie znam tych kabli natomiast kilka razy słyszałem pochlebne opinie od zaufanych osób na temat Oyaide Explorer V2 .
Miałem nawet takie kable ale zanim je wpiąłem w międzyczasie zmieniłem sieciówkę do CD i to ona była problemem w moim systemie , Oyaide sprzedałem .
Grają ciepło , barwnie .
Po drugiej stronie Chord Clearway .
Tanio i dobrze - Qed Ruby .

Kolega się chyba trochę zaplątał w tych audiofilskich "doświadczeniach"  - a zdaje się, że tego właśnie chciał uniknąć autor wątku  :P

Cytat: muda44 w Grudzień 17, 2017, 10:11
Należy pamiętać o wtyczkach jak się nie da gołych kabli zamocować .
Polecam Eagle Hollow Banana pozłacane . Bananki stosowane w wielu markowych i drogich kablach

A ja polecam zacynowanie końcówek przewodów - chyba najlepsze rozwiązanie i rzadko się zdarza, żeby nie pasowało do terminali w kolumnach lub wzmacniaczu.

gratefullde

Cytat: drizzt w Grudzień 17, 2017, 12:30A ja polecam zacynowanie końcówek przewodów - chyba najlepsze rozwiązanie i rzadko się zdarza, żeby nie pasowało do terminali w kolumnach lub wzmacniaczu.

Tak kolumny jak i wzmacniacz, przyjmują "gołe" przewody, spoko. Syn mi zaprawi ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

muda44

Cytat: drizzt w Grudzień 17, 2017, 12:30
Cytat: muda44 w Grudzień 17, 2017, 10:11

Nie znam tych kabli natomiast kilka razy słyszałem pochlebne opinie od zaufanych osób na temat Oyaide Explorer V2 .
Miałem nawet takie kable ale zanim je wpiąłem w międzyczasie zmieniłem sieciówkę do CD i to ona była problemem w moim systemie , Oyaide sprzedałem .
Grają ciepło , barwnie .
Po drugiej stronie Chord Clearway .
Tanio i dobrze - Qed Ruby .

Kolega się chyba trochę zaplątał w tych audiofilskich "doświadczeniach"  - a zdaje się, że tego właśnie chciał uniknąć autor wątku  :P

Cytat: muda44 w Grudzień 17, 2017, 10:11
Należy pamiętać o wtyczkach jak się nie da gołych kabli zamocować .
Polecam Eagle Hollow Banana pozłacane . Bananki stosowane w wielu markowych i drogich kablach

A ja polecam zacynowanie końcówek przewodów - chyba najlepsze rozwiązanie i rzadko się zdarza, żeby nie pasowało do terminali w kolumnach lub wzmacniaczu.

Ja to zrozumiałem tak że nie piszemy czy " grają " a raczej wpływają na brzmienie czy nie .
Podałem przykład kabli dobrych i tanich oraz te grające po jasnej i ciemnej stronie a to czy ktoś to słyszy czy nie to już nie moja sprawa ;)

Jak kable są z OFC to wystarczy odizolować końcówki przez jakieś rękawiczki żaby tłustymi paluchami nie dotykać i powinno być ok .

Odradzam kable za kilka PLN , takie kable mają niewiele wspólnego z miedzią OFC a cześć z nich jest z aluminium pokrytego miedzią .

Jak kto woli :)

Jakub

Cytat: muda44 w Grudzień 17, 2017, 16:18Odradzam kable za kilka PLN , takie kable mają niewiele wspólnego z miedzią OFC a cześć z nich jest z aluminium pokrytego miedzią .

Jeżeli to ma być przytyk do poleconego przeze mnie kabla, to niestety nie trafiłeś. To jest miedziany kabel, druty są dodatkowo pocynowane. Zasadniczo, konstrukcja jak w tych innych audiofilskich WE, Beldenie 9497, czy modnych obecnie duelundach. Ma tylko inną izolację.

Gra lepiej niż inne moje kable, w tym melodika purple rain, real cable za 35zł metr, i różne studyjne klotze.

Te wspomniane przeze mnie wyżej WE i Belden to też są tanie kable, tylko na zachodzie im hype zrobili i ceny poszybowały.

MAC

Cytat: Jakub w Grudzień 17, 2017, 16:56audiofilskich WE, Beldenie 9497, czy modnych obecnie duelundach.
Primo po 1 - jeśli WE, Belden czy Duelund jest drutem audiofilskim to jam księżna Szecherezada  ;D
Primo po 2 - "obecnie modny" Duelund nie mógł być modny wcześniej bo go po prostu nie było. To produkt bodajże sprzed roku.

Powiedz jakiemuś audiofilowi żeby zastosował te kable to cie śmiechem zabije  :D
Co najwyżej są to druty taniofilskie  8)

gratefullde

Cytat: masza w Grudzień 17, 2017, 17:09Powiedz jakiemuś audiofilowi żeby zastosował te kable to cie śmiechem zabije 

Pozytywnie wspominam zakup kolumn u Yoahima, kable miał takie jak my, a audiofil :) Pozdrafiam
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

A przy okazji drutów głośnikowych... co się stało z ogólnoforumowymi odsłuchami druta Neotecha NEMOS UP-OCC co to był konkurs na jego podłączenie? Wyszło coś z tego? Bo może to taka sama niespodzianka będzie jak z IC? Może warto spróbować.

MAC

Cytat: gratefullde w Grudzień 17, 2017, 17:15a audiofil
Dupa tam a nie audiofil. Widział Ty kiedyś audiofila z Tannoyami?  :o ;D

Jakub

Wiem, że duelund jest sprzed roku, ale konstrukcyjnie jest podobny do tych starszych.

Liczy się dźwięk, czy cena? Kup, wypróbuj, najwyżej będziesz miał na czym pranie wieszać :)
Niestety istnieje też prawdopodobieństwo, że będzie małe kuku, i co wtedy?

Drizzt

Cytat: masza w Grudzień 17, 2017, 17:17
Cytat: gratefullde w Grudzień 17, 2017, 17:15a audiofil
Dupa tam a nie audiofil. Widział Ty kiedyś audiofila z Tannoyami?  :o ;D


;D ;D ;D

gratefullde

Niuniusie moi kofani :) Luzzz  ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

muda44

Cytat: Jakub w Grudzień 17, 2017, 16:56
Cytat: muda44 w Grudzień 17, 2017, 16:18Odradzam kable za kilka PLN , takie kable mają niewiele wspólnego z miedzią OFC a cześć z nich jest z aluminium pokrytego miedzią .

Jeżeli to ma być przytyk do poleconego przeze mnie kabla, to niestety nie trafiłeś. To jest miedziany kabel, druty są dodatkowo pocynowane. Zasadniczo, konstrukcja jak w tych innych audiofilskich WE, Beldenie 9497, czy modnych obecnie duelundach. Ma tylko inną izolację.

Gra lepiej niż inne moje kable, w tym melodika purple rain, real cable za 35zł metr, i różne studyjne klotze.

Te wspomniane przeze mnie wyżej WE i Belden to też są tanie kable, tylko na zachodzie im hype zrobili i ceny poszybowały.


Przytyk ?
Nie , po co ?

Prawdziwe i najtańsze audiofilskie kable jakie znam to Harmonix CS-120 IMPROVED i to są dopiero kable mało psujące chociaż do tych najlepszych jeszcze im nieco brakuje a te tańsze to są lepsze , gorsze i inaczej wpływające ( psujące brzmienie ).

Cynowanie kabla to dobry pomysł bo nie skoroduje ale ile to ma wspólnego z czystą miedzią w kablu za kilka PLN ?
Cynowanie dodatkowo podnosi koszty więc na tą lepszą miedź jest jeszcze mniej kasy .

Bardzo dobre zdanie mam dla przykładowo Kimbera w sensie jakości miedzi .
4VS który kupiłem w 1996r i kilka obranych z izolacji kawałków zostawiłem w piwnicy w niesprzyjających warunkach do niedawna jeszcze leżały i tylko delikatnie pociemniały co niestety nie ma miejsca w wielu i to nietanich kablach ale my nie tym tutaj :)

Melepeta

Belden 9497 a Belden BL-8471, to dwa światy. Wiem, bo kupiłem kiedyś z ciekawości dla porównania. 9497 gra bardzo fajnie w swojej cenie. BL-8471 to przy nim brzmieniowa porażka.
Andrzeju jak miałeś WE, to nie kombinuj tylko bierz Duelunda DCA16GA. 
http://www.partsconnexion.com/duelund-81514.html
https://www.hificollective.co.uk/wire/duelund-dca16ga-tinned-multistrand-copper-wire-cotton-oil-insulated.html

Oba sklepy godne zaufania.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Jakub

#42
Cytat: Melepeta w Grudzień 17, 2017, 21:39to przy nim brzmieniowa porażka.

Dzięki za opinię. Tu jest druga, zgoła inna.

https://cheaptubeaudio.blogspot.com/2011/12/review-belden-8471.html

A jak boli was cena, to sobie kupcie za trzy razy drożej prosto z Japonii:
https://www.ebay.com/itm/Belden-speaker-cable-8471-20m-P-O/122818768704?hash=item1c9891af40:g:j6sAAOSwYeRaEqCf

;D ;D ;D ;D ;D ;D

Melepeta

Jak ktoś ciekawy tego Beldena BL-8471, to mogę pożyczyć. 2x3m.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

marekw 76

#44
I zamienilem QED Ruby na Van Dammy polecane przez drizzt'a i jestem bardzo zadowolony.
Nic wiecej nie powiem ;D
Może tylko tyle, że słucham już ponad miesiąc i wiem, że było warto.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n