Kolumny oparte o głośniki szerokopasmowe

Zaczęty przez vasa, Listopad 13, 2014, 23:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Niestety nie ma drogi na skróty.
Niezależnie od producenta to szerokopasmowce mają podobne problemy na dole i nie uderzą basem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Chciałbym poinformować Szanowne Towarzystwo że trąby zostają poddane lekkiej przebudowie oraz że znalazł się nowy potencjalny partner.
O wynikach nie omieszkam poinformować a chętnych zaproszę [emoji3]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Biorąc pod uwagę, iż słuchałem poprzednich, ciekawi mnie obecne z nich granie. Chętnie bym się zapoznał z nim.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht


kangie

Czyżby Vasa przytargał subwoofer? ;)

vasa

Vasa przeliczył trąby wg nieco innych założeń i wyszło że komora wejściowa powinna być znacząco mniejsza. Przerobię je i zobaczymy czy teoria przełoży się na praktykę.
Subwoofery to zuo [emoji49]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Cytat: vasa w Luty 24, 2015, 10:35Subwoofery to zuo
Ojjojojojoj, nasz kolega to forum czyta i może się obrazić ;)

masza


kangie


masza

Sub nie zawsze niszczy granie.
Weźmy np takiego WLMa. Mimo, że same kolumny produkują tego basu hektary to i tak zaleca się stosowanie z nimi dedykowanych subów bo to wówczas tworzy pełnie brzmienia WLMa.
I jeszcze jak są napędzane aktywnie to już mistrzostwo świata ale i gigantyczna kasa.

vasa

Ja to wiem.
Kolega Kubeł ma świetnie zestrojonego suba i nabrał mnie setnie [emoji53]
Ale w zestawie lampa + tuba nie będzie suba [emoji2]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza

To oczywiste.
Lampa wystarczającą ilość basu wyciągnie z każdego przetwornika.
Z subem to za dużo grzybów w barszczu.
Aczkolwiek Avangarde mają aktywne suby na dzień dobry.

frywolny trucht

No toć ja mam. Rzeczywiście czasem czytam to forum :)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Cytat: vasa w Luty 24, 2015, 12:41Ja to wiem.
Kolega Kubeł ma świetnie zestrojonego suba i nabrał mnie setnie
Własnie o Kuble pomyślałem. Gra to zacnie. Gdybyś mi nie powiedział, to pewnie nie poznałbym, że gra sub.

Jednak preferują klasykę, czyli brzmienie z dwóch skrzynek "z epoki" - i duże 12-calowe przetworniki najlepiej w budzie zamkniętej. I to jest kolumna do muzyki z epoki, ewentualnie wspóczesnej, ale bez atomowego niskoschodzącego basu.

Jako drugi set wybrałbym potężne współczesne podłogówki z trzema niskotonowymi głośnikami, osobną średnicą i osobnymi wysokotonowym. Tylko do tego trzeba fest wzmaka by ruszył takim potworem.


vasa

Szanowni.
Pragnę poinformować że w końcu, zmobilizowany przez naszego GM, zrobiłem trochę porządku z Trąbami :)
Zmiana polegała na drastycznej redukcji objętości komory wstępnej.
Zmianę zrobiłem w dwóch krokach; -25% objętości, odsłuch z pozytywnym skutkiem i kolejne -25%.
Teraz słucham.
Zmiany idą w kierunku bardziej szerokopasmowego grania czyli szybkości i bezpośredniości dźwięku, polepszeniu mikrodynamiki. Oczywiście idzie za tym lekka ostrość ale jeszcze nie wiem czy tak jak jest jest OK czy jednak trzeba trochę wypośrodkować.
Całość została przeglądnięta i dopracowana pod względem właściwego uziemienia i pozbycia się brumów i przydźwięków.
Generalnie nadaje się do drugiego podejścia kontrolnego.
Zapraszam wszystkich chętnych do posłuchania Trąb level 2.
Jak wiadomo najbardziej zainteresowany jest najmniej obiektywny i jakiś ice bucket się przyda.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Cytat: vasa w Marzec 11, 2015, 18:56Jak wiadomo najbardziej zainteresowany jest najmniej obiektywny i jakiś ice bucket się przyda.
:D :D :D

gratefullde

Cytat: vasa w Marzec 11, 2015, 18:56Zapraszam wszystkich chętnych do posłuchania Trąb level 2.

No to montujemy imprezę w przyszłym tygodniu? Będę już pozdrowiony. Coś zabrać? Stopery, stoperan? ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Kupiłem sobie zabawkę; mikro drona do latania po domu.

Wczoraj odwiedziło mnie w Buku moje dziecko i oczywiście pierwsze za co się złapało to ten mikrus.
No i gdzie mikrus wylądował po krótkiej chwili na wolności ?
No gdzie?
:(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#71
Vasa, a nie interesowałeś się aby ofertą Węgrów?

http://www.sonido.hu/adat_pdf/sfr/sfr200-8.pdf ( nie widzę w obecnym katalogu) chyba ten głośnik siedzi w kolumnach Bodnar Audio serii Sandglass, które rok w rok pokazują wielu droższym zestawom, gdzie raki zimują. Koszt za parkę do 2 tysi

strona producenta: http://www.sonido.hu/termekek.php?lang=en widać, że Bodnar nieco tylko przerobił gotową obudowę :)
Kolumny Bodnar Audio Sandglass to dziś ok. 15 tys i to nie jest drogo jak na to co pokazują. Pytanie za ile można sobie z pomocą stolarza coś takiego fundnąć :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Nastąpiła mała manipulacja. To co testowało Stereo i Kolorowo, to co sprzedają tutaj: http://hifijaity.pl/produkt/bodnar-audio-sandglass-fantasy/ , to inny model niż ten wystawiany na Audio Show.
Teraz cena już zapiera dech w piersiach. Jeden głośnik bez zwrotnicy, fakt, że kawał skrzyni w lakierze piano, ale dlaczego aż tyle?

http://allegro.pl/bodnar-audio-sandglass-grand-piano-i5572702307.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Przeca trza jakoś zdobyć ... pozycję ... ;-)

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 12, 2015, 10:54interesowałeś się aby ofertą Węgrów?
Bardzo lubię szerokopasmowce i kolumny tubowe. Za ich szybkość i precyzję przekazu. Ale na razie ten temat ma drzemkę :)
Kolumn Bodnar słuchałem w zeszłym roku. Wracałem kilkakrotnie do nich żeby posłuchać różnego materiału i niestety nie podobało mi się to co słyszałem. Było zbyt ostro, zbyt ofensywnie. Szkliwo mi z zębów odpadało.
Być może tym razem projektantowi udało się okiełznać potwora i zachował zalety, pozbył się wad. Przy nadarzającej okazji z chęcią posłucham.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.