Standy i kolce pod kolumny

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 09, 2014, 22:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: miniabyr w Lipiec 04, 2015, 14:09
Ja mam 27 i roście . Jak nie kupię jakiegoś klimatyzatora to zwariuje  :o
Póki nie kupisz to można domowymi sposobami :)





Drizzt

Cytat: gratefullde w Lipiec 04, 2015, 13:51
Cytat: miniabyr w Lipiec 04, 2015, 13:42
Przy tej temperaturze nie da  się opamietać [emoji14]
Znalazłem szczepionkę na upał.  :-) Żona jednak martwi się o mnie ;-)

O, widzisz :) Moja zrobiła to samo :)

Kochane te nasze żony :)

gratefullde

Cytat: drizzt w Lipiec 04, 2015, 14:15
Cytat: gratefullde w Lipiec 04, 2015, 13:51
Cytat: miniabyr w Lipiec 04, 2015, 13:42
Przy tej temperaturze nie da  się opamietać [emoji14]
Znalazłem szczepionkę na upał.  :-) Żona jednak martwi się o mnie ;-)

O, widzisz :) Moja zrobiła to samo :)

Kochane te nasze żony :)
Moja się martwi ale w sumie to lubi bo więcej wtedy rozmawiamy :-D  Jakość rozmów owych pozostawia może wiele do życzenia jednak licznik bije na moją korzyść :-D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

Gadacie ... jest lato to musi być gorąco.

:)

Pozdro

gratefullde

No. Mrozy wreszcie puściły. Zrobiło się egzotyczne.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Drizzt

Proszę chwilowo o spokój, gdyż ADM do mnie dzwoni! Słucham pani kierowniczko. Tak jest... Pani kierowniczko... Pani kierowniczko, ja to wszystko rozumiem... Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno, tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury! Czy ja palę? Pani kierowniczko! Ja palę przez cały czas! Na okrągło! Nie no, nie ma za co. Moje uszanowanie dla pani kierowniczki! Moje uszanowanie!

gratefullde

Cytat: drizzt w Lipiec 04, 2015, 14:56
Proszę chwilowo o spokój, gdyż ADM do mnie dzwoni! Słucham pani kierowniczko. Tak jest... Pani kierowniczko... Pani kierowniczko, ja to wszystko rozumiem... Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno, tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury! Czy ja palę? Pani kierowniczko! Ja palę przez cały czas! Na okrągło! Nie no, nie ma za co. Moje uszanowanie dla pani kierowniczki! Moje uszanowanie!
:D :D :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


Drizzt

To był Stockinger. Nalberczak nie grał w Misiu :)

Scena 56: (w kotłowni)

[Palacz rozmawia przez telefon i pali papierosa. W oddali słychać spiewanie uradowanej gawiedzi]
Palacz (do telefonu): Kotłownia, słucham! Moje uszanowanie dla pani Kierowniczki...
Głos z tłumu: Uwaga chłopaki! A teraz zaśpiewamy naszą piosenkę!
Tłum: Raz, dwa! Raz, dwa, trzy! Pięć, sześć, siedem! Osiem! Raz, dwa! Raz, dwa, trzy ! Pięć, sześć, siedem ! Osiem !
Palacz (do tłumu): Proszę chwilowo o spokój! Gdyż ADM do mnie dzwoni!
Palacz (do telefonu): Słucham pani kierowniczko. Tak jest. Aaaee... Aaaee... Pani kierowniczko... Pani kierowniczko, ja to wszystko rozumiem... Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno! Tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury!  Czy ja palę? Pani Kierowniczko! Ja palę przez cały czas! Na okrągło!  Nie no, nie ma za co. Moje uszanowanie dla pani Kierowniczki! Moje uszanowanie!
Palacz (do taksówkarza): Dwie...
[Ekipa rozmawia przy stoliku w kotłowni]
Taksówkarz (do Palacza): Jedna, wozem jestem...
Taksówkarz: No to co panowie, walczymy, czy przyglądamy się na siebie?
Zastępca: Czekaj, podpisz to! Jutrzejszą datę, przecież to jutro rano będzie!
Pomocnik: Dobra jest, o!
Zastępca: Pokaż...
Zastępca: "My niżej podpisani, po sprawdzeniu 538 osób męskich, w ciągu 14 godzin, po przejechaniu 728 km zgodnie ze stanem licznika..."
Taksówkarz: No...
Zastępca: "... według listy, pod wskazanymi adresami nie stwierdzili nigdzie obecności człowieka uwidocznionego na zdjęciu". Dobrze. Podpisz. Dobrze...
Taksówkarz: Na jakim zdjęciu?
Zastępca: Znasz tego faceta?
Taksówkarz: Nie
Zastępca: To znaczy, że podpisałeś prawdę.

MAC

Cytat: drizzt w Lipiec 04, 2015, 15:17To był Stockinger. Nalberczak nie grał w Misiu :)
Tak, tak.
Sprawdziłem i poprawiłem się :)

Jakub

Byłem dzisiaj w składzie budowlanym i kupiłem przy okazji innych zakupów dwa bloczki z Ytonga. Nie jestem do końca pewien, czy chciałbym z tego stawiać dom  ::)
Wykonałem z nich tymczasowe standy. Testuję różne wysokości posadowienia kolumn, i ytong się do tego świetnie nadaje, bo łatwo go przepiłować piłą płatnicą.

Pomijając kwestie wizualne, to materiał ten zachowuje się zadziwiająco dobrze w roli podstawek pod kolumny. Podkleiłem bloczki filcem i postawiłem na nich kolumny, które mają silikonowe stopki. Na podłogę nie przenoszą się żadne drgania.

Po przeszlifowaniu szlifierką i odkurzeniu, ytong ma porowatą powierzchnię jak pumeks naturalny. Myślę, że przed dłuższym użytkowanie warto go pociągnąć jakimś unigruntem, żeby wzmocnić powierzchnię.

Myślę, że do wykonania niskich standów na duże kolumny może być. Monitorów bym na tym nie stawiał.

Jakub

Dodatkową zaletą standu z betonowych bloczków jest możliwość wykorzystania go jako garażu dla zabawkowego traktora.


spalon

To faktycznie super pomysł z dodatkowym wykorzystaniem betonowych bloczków  ;)

ahaja

Niezłą moc musi mieć ten czerwony malec  ... trochę mu pewnie jednak zajęło zaciągnięcie tych bloczków do hacjendy ... ;-)

MAC

Cytat: Jakub w Lipiec 11, 2015, 21:46Nie jestem do końca pewien, czy chciałbym z tego stawiać dom  ::)
Mój stoi juz blisko 20 lat. Przy dobrej ekipie (klejenie bloczków specjalnym ich klejem o grubości spoiny 3mm a nie pakowanie 5 cm spoin zaprawy murarskiej) dom jest ciepły jak cholera co się przekłada zimą na rachunki za gaz. Idealnie też reguluje wilgotność w domu. Cieszę się, że ktoś mnie wówczas namówił na Ytong.

flly

Dzisiaj pod standami, zainstalowane zostały Soundcare Superspike.
Polecam

kangie

Cytat: flly w Sierpień 04, 2015, 21:52
Dzisiaj pod standami, zainstalowane zostały Soundcare Superspike.
Polecam
Czyżby bas bardziej za facjatę trzymany, nie włóczący się po pokoju jak smród po gaciach? ;)
Możesz napisać coś więcej?

flly

Cytat: kangie w Sierpień 04, 2015, 22:08
Cytat: flly w Sierpień 04, 2015, 21:52
Dzisiaj pod standami, zainstalowane zostały Soundcare Superspike.
Polecam
Czyżby bas bardziej za facjatę trzymany, nie włóczący się po pokoju jak smród po gaciach? ;)
Możesz napisać coś więcej?
Jakbym umiał pisać jak kolega "jamówię" (no offence), pewnie popełniłbym elaborat ;).
Ale pisząc krótko i na temat: teraz słychać że gra sama kolumna.
Obecny setup: Superspike-> Stand-> G-Flex-> kolumna.

squad05

Zachęcony pozytywnymi opiniami, kupiłem niedawno Soundcare Superspikes w wersji złotej, normalnie jak dla Rosjan ;)
Na efekty muszę poczekać, bo kupno u nas z muf z amerykańskim gwintem 1/4 cala okazało się niemożliwe i  muszę poczekać na kolejną paczkę
dam znać jak u mnie to wpłynęło na całość.

kangie

Cytat: flly w Sierpień 06, 2015, 12:54
Cytat: kangie w Sierpień 04, 2015, 22:08
Cytat: flly w Sierpień 04, 2015, 21:52
Dzisiaj pod standami, zainstalowane zostały Soundcare Superspike.
Polecam
Czyżby bas bardziej za facjatę trzymany, nie włóczący się po pokoju jak smród po gaciach? ;)
Możesz napisać coś więcej?
Jakbym umiał pisać jak kolega "jamówię" (no offence), pewnie popełniłbym elaborat ;).
Ale pisząc krótko i na temat: teraz słychać że gra sama kolumna.
Obecny setup: Superspike-> Stand-> G-Flex-> kolumna.

Dobra (idealna) kolumna to taka, ktora nie istnieje - nie czuc ze jest w pomieszczeniu.

flly

Cytat: kangie w Sierpień 06, 2015, 15:48
Cytat: flly w Sierpień 06, 2015, 12:54
Cytat: kangie w Sierpień 04, 2015, 22:08
Cytat: flly w Sierpień 04, 2015, 21:52
Dzisiaj pod standami, zainstalowane zostały Soundcare Superspike.
Polecam
Czyżby bas bardziej za facjatę trzymany, nie włóczący się po pokoju jak smród po gaciach? ;)
Możesz napisać coś więcej?
Jakbym umiał pisać jak kolega "jamówię" (no offence), pewnie popełniłbym elaborat ;).
Ale pisząc krótko i na temat: teraz słychać że gra sama kolumna.
Obecny setup: Superspike-> Stand-> G-Flex-> kolumna.

Dobra (idealna) kolumna to taka, ktora nie istnieje - nie czuc ze jest w pomieszczeniu.
Kagie, litości.

kangie

Luz, troche zazartowalem. Wiadomo, ze takich kolumn (jeszcze) nie ma, ale warto wiedziec, ze mniej-wiecej takie motto glosili zalozyciele firmy Bowers & Wilkins.

squad05

wracając do soundceare, czy ktoś pokusił się o porównywanie z użyciem dołączonych podkładek filcowych oraz bez nich ?

squad05

Suma, sumarum u mnie Souncare Superspike się nie wpasowały. Nigdy bym się nie spodziewał takich zmian po takim gadżecie ale w audio już chyba żadne zasady nie obowiązują. Jednym słowem przebasowienie. Ktoś poleci jakąś alternatywę ?

Melepeta

Spróbuj pumeks. Ja mam pod kolumnami. Koszt 5,20zł za 8 szt. A sprawdziły się świetnie.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.