Mój pierwszy gramofon

Zaczęty przez karo710, Wrzesień 19, 2016, 21:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Teraz "pani" zmieniła... Sorka, bardzo :-[
Mnie też zawsze płeć zmieniają na forach ::) ;)
P.S. Wreszcie jakaś młoda kobieta, oprócz mnie 8) ;D

vasa

Cytat: karo710 w Wrzesień 19, 2016, 22:44Oj, ciągle panowie mi zmieniają płeć 
Przepraszam Karolino, nie doczytałem :)
A Keef jest dziewczyną :P
Cytat: karo710 w Wrzesień 19, 2016, 22:44A co wiadomo o tym ION MAX LP jest wart swojej ceny?
O tym to chyba nic nie wiadomo. A najgorsze jest to że nie wiadomo nic o wkładce i czy nie będzie niszczył płyt.
Ale, trzeba mu przyznać że jest niebrzydki :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

karo710

Cytat: Keef98 w Wrzesień 19, 2016, 22:46
Teraz "pani" zmieniła... Sorka, bardzo :-[
Mnie też zawsze płeć zmieniają na forach ::) ;)
P.S. Wreszcie jakaś młoda kobieta, oprócz mnie 8) ;D
To jesteśmy kwita  :P
Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

Keef98

Cytat: karo710 w Wrzesień 19, 2016, 22:50
Cytat: Keef98 w Wrzesień 19, 2016, 22:46
Teraz "pani" zmieniła... Sorka, bardzo :-[
Mnie też zawsze płeć zmieniają na forach ::) ;)
P.S. Wreszcie jakaś młoda kobieta, oprócz mnie 8) ;D
To jesteśmy kwita  :P
W sumie... tak.
Ale tylko nam przekręcono płeć ;)

karo710

To pozostaje mi polować w dobrej cenie na ION MAX LP :)

Dzięki śliczne wszystkim za pomoc :)
Niech muzyka będzie z wami :)
Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Zapewne cena będzie mogła poszybować, chyba cena Ortofona przekracza budżet (?), ale może Ci się uda zlicytować:
http://allegro.pl/denon-dp-300f-ortofon-2mblue-i6505987626.html
Tylko nie znasz ceny minimalnej, a może się okazać, że ona przekracza 500. Hmm... ale chyba warto spróbować.

karo710

Dzięki śliczne :), zobaczymy na co się skuszę, na razie ION wygrywa u mnie :)
Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

tomasz_pianista

Cytat: Keef98 w Wrzesień 19, 2016, 23:04
Zapewne cena będzie mogła poszybować, chyba cena Ortofona przekracza budżet (?), ale może Ci się uda zlicytować:
http://allegro.pl/denon-dp-300f-ortofon-2mblue-i6505987626.html
Tylko nie znasz ceny minimalnej, a może się okazać, że ona przekracza 500. Hmm... ale chyba warto spróbować.

Na pewno pójdzie za więcej niż 700zł.

Zacytuję samego siebie z innego forum:

1. Co potrzebuje do odtworzenia winyli?

Do odtworzenia czarnej płyty potrzebne są - gramofon, wkładka z igłą oraz przedwzmacniacz gramofonowy (w skrócie pre) oraz reszta toru audio, czyli wzmacniacz i kolumny/słuchawki. Podstawą poprawnego dźwięku z winyla jest dopasowanie tych wszystkich elementów na równym poziomie i ich "zgrania", bowiem nie każda wkładka pasuje do każdego ramienia gramofonowego etc. Nie można bezpośrednio podłaczyć gramofonu do np.głośników komputerowych czy słuchawek. Niektóre wzmacniacze posiadają wbudowane "pre" (zwłaszcza starsze modele wzmacniaczy) oznaczone jako wejście PHONO. Jeżeli nie ma takiego wejścia w Twoim wzmacniaczu będziesz musiał zakupić osobne pre ( więcej o przedwzmacniaczach - punkt 8 w FAQ). Istnieją także gramofony z wbudowanym przedwzmacniaczem (patrz FAQ -  nowe gramofony do 2000zł).

2. Ile muszę wydać na analog?

Niestety mit o "gramofonie za 300zł" jest nieprawdziwy, przedwszystkim ze względu na konieczność posiadania przedwzmacniacza. Minimalny budżet na 3 elementy (gramofon, wkładka, pre) to okolice 1000zł i więcej, jeżeli mówimy o sprzęcie używanym. Niestety, w przypadku urządzeń ze sklepowej półki, musimy liczyć ze znacznie wyższym wydatkiem - około 2000zł wzwyż. Podany budżet zakłada najwyżej poprawne odtworzenie.


To było parę lat temu, teraz jest tylko drożej.
Grupa ratowania poziomu.


tomasz_pianista

Kto oszczędza, ten płaci dwa razy...
Grupa ratowania poziomu.

Keef98

Nie wiem co powiedzieć o moim audio :P
Nie można stosować określonych ram cenowych i mówić, że jak ktoś nie ma 1000, to nie ma szans, aby grało, bo:
a) to zniechęca,
b) nie brzmi fajnie,
c) liczy się audio czy radość ze słuchania muzyki, bo już nie wiem.
Oczywiście, za 500 jest trudniej coś znaleźć niż za 2000, ale nie oznacza to tego, że nie może grać, bo... Może! :)
Jak ktoś chce kupić pióro na, to nie podajesz mu ceny używanego Montblanca i nie mówisz, że to cel :P Przepraszam, głupie porównanie i mało odnosi się do przedziałów, o których piszesz, ale... Rozumiesz o co mi chodzi?

Pośpiech jest niewskazany, za bardzo się pospieszyłam z pre, a teraz nikt go nie chce odkupić ;) Raz na jakiś czas sprzedaje się na forum czy na allegro fajne rzeczy za miłe kwoty. :)

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC


kawosz

#39
Karolina wybrała ładny ten drapaczek . Jak tylko nie będzie niszczył płyt to po melomańsku można sobie na nim słuchać . Może się okazać że jednak cyfra wygodniejsza i zapał przejdzie . A raz na jakiś czas tylko będzie grana czarna płyta . Ja widzę po własnej żonie że jaj wystarcza muzyka z telewizora . To przecież nie zbrodnia .
Jeszcze raz przypomnę . Jak miałem naście lat miałem Artura z wbudowanym wzmacniaczem i kolumnami . I o dziwo dało się słuchać  ;)
A tak to cudo wyglądał .

Keef98

Kiedyś grano na takich i nikt nie marudził ;)

christo

Cytat: karo710 w Wrzesień 19, 2016, 23:22
Dzięki śliczne :), zobaczymy na co się skuszę, na razie ION wygrywa u mnie :)
Nie kupuj tego iona (czy jak mu tam...). Mam o jeden gramofon za dużo. Jedyny mankament - brak pokrywy. No i nie wyślę go raczej - tylko odbiór osobisty w Łodzi. Oddam go za płytę. Jeśli jesteś zainteresowana piszna prv. Gramofon z wkładką oczywiście. Zostanie ci więc zakup przedwzmacniacza. Na Alle widziałem Art DJ pre za 215 albo najtańszego pro-jecta w podobnej cenie. Do tego kabelek 2xRCA->Jack 3.5" i zmieścisz się w 3 stówkach.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Cytat: kawosz w Wrzesień 19, 2016, 23:49ak miałem naście lat miałem Artura z wbudowanym wzmacniaczem i kolumnami . I o dziwo dało się słuchać  ;)
Też takiego miałem! Co ciekawe - mam jeszcze trochę płyt z tych czasów, odtwarzanych na tym cudzie techniki i nawet nie trzeszczą za bardzo.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Wszystko jest źle w tym ION-ie. Ma głośniki- nie wiadomo po co, a nie ma regulacji siły nacisku igły. Przejrzałem aktualną ofertę gramofonów do 500 zł i wszystko to tania, plastikowa padaka, której nie da się w przyszłości nawet ulepszyć. Nawet igły na lepszą nie wymienisz. Jeżeli nie chcesz się zniechęcić do winyla- z daleka. No ale co w zamian? Sprzęt z lat świetności winyla. Widzę, że christo oferuje gramiaka, nie przejmuj się, Maria też dostała- starszaki mają tego po garażach poupychane :) Od tego bym zaczął. Popytał, czy wujkowie nie trzymają gdzieś na strychu gramofonu. Może się trafi coś sensownego.
A jeśli nie- oto przykład solidnego, starego gramofonu. Zobaczysz jak się kiedyś robiło sprzęt.

http://allegro.pl/saba-psp-240-i6505378030.html
Pytaj o pisemną gwarancję, choć trzy miesiące.
Zostaje parę złotych na pre gramofonowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A może Philipsa?
http://allegro.pl/elegancki-gramofon-philips-direct-control-777-i6485401111.html

Aukcja kończy się za 3 godziny, ale są dane teleadresowe- Bieruń
Warszawska 319 | tel. 571-402-601, można pogadać, żeby wrzucił jeszcze raz. Żądać pisemnej gwarancji.
Brak igły to nie problem. Coś podeślę, w ogóle brak wkładki to nie problem  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Prezes widzę łapie nervosa  ;D . Jak wczoraj szukałem gramiaka do 500 zł to aż miałem chęć coś sobie kupić  :D
Opcja z używką jest najlepsza .

malg

#46
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 20, 2016, 11:04
A może Philipsa?
http://allegro.pl/elegancki-gramofon-philips-direct-control-777-i6485401111.html

Aukcja kończy się za 3 godziny, ale są dane teleadresowe- Bieruń
Warszawska 319 | tel. 571-402-601, można pogadać, żeby wrzucił jeszcze raz. Żądać pisemnej gwarancji.
Brak igły to nie problem. Coś podeślę, w ogóle brak wkładki to nie problem  ;D

Karo710:
Bardzo dobra opcja - ten philips,
widze tam wkładkę GP400 MKII,
dokupisz igłe 412MKII za 70 złotych i będziesz cieszyła sie muzyką.
jest fajna waga do ustawiania nacisku, kontroloa prędkości, układ pewnie podobny lub taki sam jak w moim AF-829
tylko połozenie pokrętełek inne.
Graniak prosty w obsłudze, automat, pewnie będzie wymagał trochę regulacji, ale warto.


vasa

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 20, 2016, 11:04A może Philipsa?
Arek.
Karolina chce tego ION-a a nie coś innego.
On się jej podoba i tyle.
Oczywiście może być jakiś inny; lepszy, tańszy, ale musi być śliczny.
To są inne kryteria wyboru i tyle.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

no to jak wygląd ma być - to ja odpadam

merlin1973

Cytat: kawosz w Wrzesień 19, 2016, 23:49Jak miałem naście lat miałem Artura z wbudowanym wzmacniaczem i kolumnami .
Też miałem ten gramofon ale kolumny miały czarne, drewniane obudowy:)
Pozdrawiam S.CH.