ForTune -wytwórnia zjawisk niepokornie ulotnych

Zaczęty przez miniabyr, Styczeń 06, 2015, 12:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

no to druga płyta ze świątecznej paczki od ForTune. Jonkisz! Gigant!

http://store.for-tune.pl/kazimierz-jonkisz-energy-6-hours-with-ronnie

Pierwszy akord i już wiadomo - mistrzostwo! Nie jestem zaskoczony, bo spodziewałem się czegoś dobrego po takim składzie. POLECAM!!!

"Kazimierz Jonkisz to gigant jazzowej perkusji. W dyskografii ma blisko 70 płyt. Brał udział w nagraniach najważniejszych płyt w historii polskiego jazzu, jak choćby ,,Winobranie" Zbigniewa Namysłowskiego. Pierwszą autorską płytę, pt. Tiri Taka wydał w 1980r. i jest ona w rzędzie klasyków serii ,,Polish Jazz".

Ronnie (Ronald Edward) CUBER to amerykański saksofonista, znany przede wszystkim z gry na barytonie. Współpracował m.in. ze Slide'm Hamptonem i Maynardem Fergusonem, Lee Konitzem. Spotkanie obu mistrzów trwało tylko 6 godzin, ale wielkość prezentowanej muzyki sięga gwiazd. Słuchamy hard bopu na najwyższym światowym poziomie!"
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Oleś Brothers & Jorgos Skolias – Sefardix  - jestem zdruzgotany faktem, że dopiero teraz kupiłem tę płytę. Ethno-avant ? Świetna realizacja, na poziomie ECM,tylko cieplej, jak w Label Bleu. Skolios natchniony jak ś.p. Nusrat Fateh Ali Khan. POWALAJĄCE!



Jorgos Skolias – śpiew Marcin Oleś – kontrabas Bartlomiej Brat Oleś – perkusja Wraz z exodusem sefardyjskich Żydów, wygnanych z XV-wiecznej Hiszpanii, a zaraz potem Portugalii, ich muzyka rozpierzchła się po całej Europie, dotarła do Afryki Północnej i współczesnej Turcji, odmieniając kulturowo i muzycznie wszystkie te miejsca, ale i odmieniając samą siebie. Z czasem stała się żywotną częścią muzycznego pejzażu Europy, a jej wpływy przekroczyły ocean. Skąd pomysł, aby muzykę Sefardyjczyków zagrać od nowa i zaśpiewać wszystko po grecku? Czy to chęć nieustannego redefiniowania tej muzyki, czy nieco postmodernistyczne dążenie do przełamania kolejnego kanonu? Pomysł narodził się w głowie Mirona Zajferta, szefa warszawskiego festiwalu Nowa Muzyka Żydowska, i to on w ramach tegoż festiwalu zamówił projekt SEFARDIX na jego edycję w 2011 roku. Założeniem i jednym z głównych celów, zarówno zamawiającego, jak i artystów, było zagranie muzyki, która będzie raczej opowieścią o niej niż wyłącznie jej reinterpretacją. Na płycie nie mogło zabraknąć improwizacji, która w muzyce sefardyjskiej była spuścizną po 800-letniej obecności Arabów w Hiszpanii, oraz utworów solowych, które w postaci pieśni a capella stanowiły istotną część tej muzyki. Instrumentarium, choć tu zdecydowanie nietypowe, mieści się w sefardyjskich normach, zawiera bowiem głos, instrumenty strunowe szarpane i smyczkowe (w tej podwójnej roli kontrabas), oraz instrumenty perkusyjne (tu rozbudowany zestaw perkusyjny). (Marcin Oleś)



Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Folkujemy fortunnie dalej. Płyta, o której stronę wcześniej pisał miniabyr:

http://store.for-tune.pl/maria-pomianowska-groupe-gainde-warszawa-dakar?search=pomianowska

Ciekawe połączenie suki biłgorajskiej i kory :) Warto mieć, mało takiej prawdziwej, korzennej muzyki w sklepach. Kora - najpiękniej brzmi gdy gra Foday Musa Suso, ale tu też jest na czym ucho zawiesić.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

A mam i słucham. Takie multikulti sprawdza się w muzyce świetnie. Ciekawa propozycja.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Trochę twardo brzmi, może nie sucho ale jakos tak bez oddechu. Idealnie byłoby ten materiał nagrać w Rogalowie.
Fajnie wkomponowały sie bluesowe nuty harmonijki.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

No nie jezd to kurede skandynawski klimat :D
Pozostaje jednak przy ACT i ECM.

elem

Olesie ze Skoliosem są blisko, zimno i ciepło zarazem. Choć pitolenia skandynawskiego tam nie ma :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Cytat: elem w Grudzień 20, 2015, 13:31no to druga płyta ze świątecznej paczki od ForTune. Jonkisz! Gigant!

http://store.for-tune.pl/kazimierz-jonkisz-energy-6-hours-with-ronnie

Pierwszy akord i już wiadomo - mistrzostwo! Nie jestem zaskoczony, bo spodziewałem się czegoś dobrego po takim składzie. POLECAM!!!

"Kazimierz Jonkisz to gigant jazzowej perkusji. W dyskografii ma blisko 70 płyt. Brał udział w nagraniach najważniejszych płyt w historii polskiego jazzu, jak choćby ,,Winobranie" Zbigniewa Namysłowskiego. Pierwszą autorską płytę, pt. Tiri Taka wydał w 1980r. i jest ona w rzędzie klasyków serii ,,Polish Jazz".

Ronnie (Ronald Edward) CUBER to amerykański saksofonista, znany przede wszystkim z gry na barytonie. Współpracował m.in. ze Slide'm Hamptonem i Maynardem Fergusonem, Lee Konitzem. Spotkanie obu mistrzów trwało tylko 6 godzin, ale wielkość prezentowanej muzyki sięga gwiazd. Słuchamy hard bopu na najwyższym światowym poziomie!"

Super...)

elem

Dostałem, więc przekazuję założycielowi wątku i wszystkim czytelnikom :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Dzieki za "kaktusy". Maciek sprawdż koniecznie tego Pierończyka bo uważam że materiał wytłoczony jest z błedem. Wymiaiłem 2 egzemplarze tej płyty i na każdej błąd powtarza sie w tych samych  miejscach. To jest dosc subtelne zaburzenie ,ale mnie mniej moje ucho to wychwyciło i jest to przester na basie ,ale nie taki zamierzony ,ale to ewidentnie bład produkcji....Co do reszty to Borowiecki i Zawadzki  zrobili świetne płyty ,szczególnie odpowiada mi Borowiecki trio ale z innej płyty Świetny gitarzysta!!!!. Płytę Zawadzkiego mam też inną -solo fortepian . Fortune ma naprawdę nieprzecietnych zawodników i każdy coś dla siebie znajdzie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Ja z Fortune polecam plyte Franka Raczkowskiego, już się przewinął w tym wątku:)

Mieszkałem z nim po studencku przez trzy lata:) Mam nadzieję że mu się kariera rozwinie, bo zasługuje na to jak mało kto.
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

W końcu skończył fortepian klasyczny, dopiero teraz jest na wydziale jazzowym:)
Grupa ratowania poziomu.

MAC


miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 20, 2017, 13:12
W końcu skończył fortepian klasyczny, dopiero teraz jest na wydziale jazzowym:)
I tą sprawność techniczną słychać.W jego grze nie słychać wątpliwości jak wydobywać dźwięk.
Cytat: masza w Styczeń 20, 2017, 16:59Kolejny kaktus wzbogacił pule Pawła  ;D
Superrr
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC



miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Maćku... mam do Ciebie prośbę (nasz Ty św alfołaju), nabądź tę płytę i proszę nie słuchaj, uwierz na słowo, nie spodoba Ci się, uwierz bo pozwoli nam to zaoszczędzić na przesyłce ;D ;D ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


gratefullde

Cytat: masza w Styczeń 20, 2017, 17:29
OK, przy najbliższej okazji zakupowej  :)

Dobra dobra, na żartach się nie znasz ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9