Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Old Man Kensey

Tak, seriale to straszny pożeracz czasu, ale filmy to coś innego ;) a... czy lubicie westerny? Czy oglądaliście kiedyś western australijski?

Jeśli obie odpowiedzi są twierdzące, to polecam film z antypodów pt. "Sweet Country". W starym stylu western, lecz całkiem inny od hamerykanskych! Piękne zdjęcia i krajobrazy, Aborygeni w miejsce Indian, do tego fabuła oparta na faktach. Szczerze polecam!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

wiki

Westernami się zachwycałem w podstawówce.....
Teraz czasami lubię wrócić.....
Ale gdzie to ja mogę obejrzeć?
Old..... podpowiedz......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Najbardziej zakręcony western jaki pamiętam, to czechosłowacki... Lemoniadowy Joe :)

https://www.youtube.com/watch?v=SzuTQWrjh2o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Cytat: wiki w Lipiec 28, 2020, 20:51
Westernami się zachwycałem w podstawówce.....
Teraz czasami lubię wrócić.....
Ale gdzie to ja mogę obejrzeć?
Old..... podpowiedz......

Jest taki fajowy portal, Moje E Kino (chyba nie będzie to niedozwolona reklama, adres to ta nazwa pisana bez spacji kropka pl). Filmy są po 15 zł, ambitne kino, niszowe i artystowskie filmy, spoza mainstreamu, generalnie nie ta sieczka, co w komercyjnych kinach leci. Oglądam dość często i nigdy się nie zawiodłem :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Old Man Kensey

Sorki, coś mi się źle wkleiło - mam nadzieję, że powyższy post jest czytelny.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

wiki

Cytat: Old Man Kensey w Lipiec 28, 2020, 21:32
Sorki, coś mi się źle wkleiło - mam nadzieję, że powyższy post jest czytelny.
Oki doki Old Man Kensey.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

https://mojeekino.pl/vods nie ma swojej apki. Telewizor by musiał mieć przeglądarkę internetową, żeby tak wprost sobie coś obejrzeć. Albo czeka podłączanie lapka. Ale oferta wygląda interesująco.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Tak, ja zwykłem podłączać komputer do TV przez złącze HDMI, dźwięk idzie do przetwornika c/a przez USB, i mam świetne kino domowe 😁 od lat tak oglądam. Jest kilka fajnych portali z filmami, zaś do filmów dokumentalnych polecam Ninateka - prawdziwe perełki można znaleźć!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

elem

Obejrzałem szwedzko-duńską Granicę na mojeekino.pl.  Nooo, hmmm, to nie była strata czasu. Warto. Mocno pojechane kino. Jesli chodzi o wrażenia estetyczne, to wg skali 1-10  "Delikatesy" to 1 a "Granica" 10 :)

Absolutnie nie dla dzieci!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

o, zacheciles.

ja wczoraj skonczylem tzw. trylogie "Dolina Baztan", trzy pelnometrazowe hiszpanskie kryminaly - "Niewidzialny swiadek", "Swiadectwo kosci", "Ofiara dla Burzy", ktore wypada jednak obejrzec po kolei, a nie np. tylko ostatni, bo troche gina watki z fabuly:) O ile pierwszy byl sredni, w drugim juz jest lepiej - balem sie, ze dwojka udupi film calkiem - trojka tez niczego sobie, chociaz mozna sie tu i owdzie czepiac. Bez fajewerkow, ale mozna obejrzec.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Cytat: moon w Lipiec 30, 2020, 10:38
o, zacheciles.

ja wczoraj skonczylem tzw. trylogie "Dolina Baztan", trzy pelnometrazowe hiszpanskie kryminaly - "Niewidzialny swiadek", "Swiadectwo kosci", "Ofiara dla Burzy", ktore wypada jednak obejrzec po kolei, a nie np. tylko ostatni, bo troche gina watki z fabuly:) O ile pierwszy byl sredni, w drugim juz jest lepiej - balem sie, ze dwojka udupi film calkiem - trojka tez niczego sobie, chociaz mozna sie tu i owdzie czepiac. Bez fajewerkow, ale mozna obejrzec.
Czytałem i oglądałem. O dziwo wersja filmowa mi bardzo podeszła. Nawet nie chodzi o spójność ale świetnie funkcjonują obie wersje.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: elem w Lipiec 30, 2020, 10:27
Obejrzałem szwedzko-duńską Granicę na mojeekino.pl.  Nooo, hmmm, to nie była strata czasu. Warto. Mocno pojechane kino. Jesli chodzi o wrażenia estetyczne, to wg skali 1-10  "Delikatesy" to 1 a "Granica" 10 :)

Absolutnie nie dla dzieci!
Gräns.
Obejrzę sobie w weekend.

wiki

Właśnie obejrzane....
"Zaginione miasto z"
Nawet dobry film....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

konrado77

Nie wiem czy była już w tym wątku propozycja serialu Yellowstone?
Zachęcam.

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka


wiki

Dziś, za chwilę Bond na działce..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Bond jest Bond..... 🙃🙃🙃

Kto lubi ten wie....

Zaczynamy seans.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Miłego oglądania! "Wstrząśnięta, nie mieszana?" ;)
P.S. Ładny masz widoczek za oknem!

wiki

Czy dobry film..... się zobaczy jak się obejrzy.....
"Whiplash"


Się ogląda.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Film o młodym perkusiście jazzowym gnębionym przez nauczyciela.....
Jakoś mnie nie przekonał.....
Nie polecam....

A miał być dobry film.... 🙃🙃🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

#1644
To jest bardzo dobry film! Prowokuje do myślenia i dyskusji. Pięć czy sześć lat temu dyskutowaliśmy z dwoma kumplami na ten temat. Film wielopłaszczyznowy. Trzyma w napięciu do samego końca. Mnie się podobał. Był jeden minus. Bluźnierstwa, w związku z którymi wygnałem swoje malutkie wtedy dzieci z domu i film obejrzałem w błogiej samotności. A audio mocno podkręciłem - oczywiście z kolumn i pieca. "Pitu pitu" z telewizora nie uznaję. Z tego co pamiętam, dźwięk był bdb.

Wiki, a dlaczego Ci się nie podobało? Masz jakiś mocny argument? ;)

wiki

#1645
Jakieś marki nocne widzę tu tylko zostały....

Film mnie nie przekonał....
Wynudziłem się....
Oprócz muzyki/perkusji, bo była fajna....

Ani gra aktorska nie zachwyciła..... Choć nauczyciel nieźle grał.....
Ani reżyseria nie powaliła.....

Te sceny ze zmianą ciągłą perkusisty po kilku (trzech?) sekundach to już przesada była..... Albo despotyzm nauczyciela....
Ta krew od grania? Pałeczkami? To by musiała być scena kilkuminutową, że nawala z całych sił, a nie, że trochę pograł i już krwawi.... brak całkowity rzeczywistości...

Sorry Kangie, nie przekonasz mnie.....

Lubię, nawet bardzo psychologiczne filmy, ale tutaj to nie wiadomo o co reżyserowi chodziło.....

Jedna końcowa scena gdzie zagrał super, wg nauczyciela, była niezła.... i gdyby taki był cały film to i owszem.... Ale to tylko jedna jedyna scena....

A te rozmowy ze swoją dziewczyną to chyba jakaś kpina.... Jak nie z tego świata.....


Film jedynie jazzem się broni....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

#1646
Cytat: wiki w Sierpień 13, 2020, 02:49Choć nauczyciel nieźle grał.....
Dobra kreacja moim zdaniem.

Cytat: wiki w Sierpień 13, 2020, 02:49Te sceny ze zmianą ciągłą perkusisty po kilku (trzech?) sekundach to już przesada była.....
Zgoda, męczące to było. Ale to był "jakiś" pomysł. I będziesz o tym "rwaniu" pamiętał. Ty i ja. Może właśnie o to w tym chodziło?

Cytat: wiki w Sierpień 13, 2020, 02:49Ta krew od grania? Pałeczkami? To by musiała być scena kilkuminutową, że nawala z całych sił, a nie, że trochę pograł i już krwawi.... brak całkowity rzeczywistości...
A od kiedy to film fabularny musi być co do joty zgodny z rzeczywistością??? Może to miał być symbol, delikatna przenośnia?

Cytat: wiki w Sierpień 13, 2020, 02:49Sorry Kangie, nie przekonasz mnie.....
Nie moim zamiarem jest Ciebie ani nikogo innego przekonać. Tak samo jak moja opinia o tym filmie niczego nie zmienia. Czasami zastanawiam się czy moja opinia o czymkolwiek kogoś obcego - nieznanego mi - w ogóle interesuje...

Cytat: wiki w Sierpień 13, 2020, 02:49Lubię, nawet bardzo psychologiczne filmy, ale tutaj to nie wiadomo o co reżyserowi chodziło.....
Ja tam wiem. Piszę z komórki, zatem się koń-kretnie nie rozpiszę. Podam słowa kluczowe, które mocno rozpracowałbym chcąc pisać rozprawki będąc w wieku szkolnym ;)

- motywacja
- rozwój (samorozwój)
- perfekcjonizm
- zazdrość i zawiść ludzka
- współzawodnictwo
- podnoszenie możliwości ucznia przy "manipulacyjnym"/psychologicznym podejściu nauczyciela
- sztuka manipulacji
- manipulacja ludźmi jako "skurwysyństwo" maluczkich ludzi, ludzi małych, zakompleksionych, którzy osiągają swoje cele rękami innych bogu ducha winnych ludzi - to akurat nie dotyczy tego filmu, ale temat podciągnąłbym pod swoją rozprawkę
- relacja "uczeń-nauczyciel", gdzie są granice i czy warto je przekraczać
- czy zawsze, ewentualnie kiedy uczeń przerośnie mistrza?
- itp. itd. dużo jeszcze mógłbym wymieniać

Piękny "materiał" na esej, rozprawkę czy tam inny literacki "fristajl" :)

Cytat: wiki w Sierpień 13, 2020, 02:49Ale to tylko jedna jedyna scena....
Wg mnie tych scen było więcej, ale chyba nie będziemy licytować się jak przekupki na targu --> ? ;)

Cytat: wiki w Sierpień 13, 2020, 02:49A te rozmowy ze swoją dziewczyną to chyba jakaś kpina.... Jak nie z tego świata.....
Tego akurat nie pamiętam. Dawno temu oglądałem. Skoro nie pamiętam, to musiało być to "goowno warte" ;)

Cytat: wiki w Sierpień 13, 2020, 02:49Film jedynie jazzem się broni....
Wg mnie jazz ma tutaj drugoplanowe znaczenie. Równie dobrze mogliby grać klasykę czy inny gatunek.
Film odebrałem na innej płaszczyźnie. Mnie się podobał. Nikogo do swojego zdania nie przekonuję. Mam świadomość że dla kogoś moja opinia może być "g warta". Tak już ten nasz świat stworzony jest ;)

Wg mnie film jest zajebisty!

Pozdro, nocne Marki!!!!!! :)

kefas

I ja sądzę ze jest zajebisty. Kangie pięknie go przeanalizował. Polecam go obejrzeć jeszcze raz, za pierwszym razem tez mnie nie porwał.

Piterski

Też uważam ten film za bardzo dobry, a nawet jeszcze lepszy i wart obejrzenia.
W mojej ocenie jest to film lepszy niż "Windą na Szafot" i nie chodzi mi tu o muzykę tylko właśnie o pokazanie ludzkich zachowań, motywacji i całego tego ego jakie w człowieku siedzi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Dla mnie to bdb film. 😀
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite