Jaki tv.

Zaczęty przez goostaw, Styczeń 26, 2018, 10:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Jak będzie kupowali telewizor z asystentem google, zwróćcie uwagę na dwie rzeczy:
1. Jak reaguje np. na słowo kurwizja?
2. Jakie są wyniki wyszukiwania utworów w stosunku do waszego laptopa?

Mam wrażenie, że koreańscy ( może nie tylko) producenci ostro cernzurują wyniki wyszukiwania, ale także są uwikłani w jakieś dziwne umowy licencyjne i zwyczajnie teledysków, które spokojnie można zobaczyć na Youtube z poziomu kompa, nie zobaczymy z poziomu aplikacji telewizora.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

stara sprawa z tym jutubem, mocno okrojony w tv. no ale wystarczy chromecast i nie ma tego problemu
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Therion

Na moge tylko napomknąć, że moj LG Oled65C spisuje sie idealnie. Wiele razy, gdy włączam jakiś nowy film, kopara ląduje na podłodze. Wrażenia są zajebiste.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

jjacek

A moj LG Oled po 2 latach ma ..."wypalony pasek info TVN24"  :-[

frywolny trucht

Mój Filipek,  z tą samą matryca, także. Tylko mój ma rok. Będę reklamował. Funkcje samoczyszczenia matrycy przez aplikacje w telewizorze nic nie dały.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Mój Sony po półtora roku bez zarzutu. Odświeżanie robi się samo co jakiś czas, w nocy. Jestem z tego TV cholernie zadowolony.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Bo nie oglądasz TVN24 :) Tak swoją drogą- efekt zaczął się rodzić przy koronawirusie. Pracując w domciu, odpalałem kawkę, TVN24 koło 9 i tak sobie tłukł do 12 codziennie. To kwestia kilku miesięcy takiego stylu włączonego telewizora, a nie, że po roku, dwóch, trzech latach używania. Nie wykluczam, że Sony ma lepsze oprogramowanie czyszczące, ale też jak ktoś ogląda tylko filmy, może nie spotkać się z efektem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Mnie w domu w zasadzie nie ma. Żona ogląda TV od rana. Covid19 sprawił, że także od kilku miesięcy pracuje w domu. A co ogląda? TVN24 na zmianę z Polsat News [emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: jjacek w Lipiec 24, 2020, 05:52moj LG Oled po 2 latach ma ..."wypalony pasek info TVN24"
Było sobie plazmę zostawić :P
Nie macie wrażenia że plazmy to odpowiednik lampy w audio? Żrą prąd, parametry mają dość słabe. A przyjemności masa ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Tak jak nie chciałem lampy, tak nie uwiodła mnie plazma  >:D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Cholera, coś moja plazma zaczyna się psuć :(
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

paul_67

Na to wychodzi,że TVN nie tylko ryje mózgi, ale i telewizory :) TVP też nie oglądam, gdyby ktoś miał wątpliwości, dlatego moja dziesięcioletnia plazma Panasonica jest jak nowa :)

vasa

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 24, 2020, 19:04Tak jak nie chciałem lampy, tak nie uwiodła mnie plazma   >:D
Nie martw się tym.
Każdy ma jakieś dziwactwa  >:D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Dziś przybył pan serwisant, popatrzył, zdjęć narobił. Ekran do wymiany. Na szczęście naprawa gwarancyjna. Taki urok OLED-ów - rzekł i poszedł zamawiać ekran, mają go wymienić tu u mnie na chacie. One są zrobione tak, że do ekranu dołączana jest puszka z elektroniką i głośnikami. Odkręcają puszkę i dokręcają nowy ekran. Sprytne, ale chyba wiedzieli co się święci, że tak to opracowali.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 06, 2020, 14:33
Taki urok OLED-ów


Ciekawe, bo tak się upierali, że efekt wypaleń to już historia. Jak widać nie.
U mnie to nie problem, liczyłem sie z tym kupując OLEDa, że nie będzie służył do TVNu ani do gier. Jedynie Netflix i HBO.

Mam przesyt polityki. Nie słucham nawet radia w aucie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Bipo

Moja plazma Panasonic od 12 lat działa bez zarzutu, zero wypaleń innych tego typu pierdół. Dzisiaj widzę, że TV typu OLED 3-5lat i do kosza... :-( a tylko na taki tv jak mi padnie obecny bym zmienił...  :-\

paul_67

Dlatego nie zachwycam się postępem technologicznym.Miałbym poważny problem gdyby plazma (też Panasonic) mi padła. Mógłbym żyć bez tv, ale nie mieszkam sam.

frywolny trucht

Zaciekawiony ciszą jaka nastąpiła po wizycie serwisanta zajrzałem na status naprawy jaki obsługa serwisowa mi wysłała dla mojego zlecenia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ku swemu zdumieniu czytam, że naprawa zakończona sukcesem. Piknie, tylko, że na ścianie wisi stara matryca, nikt jej nie wymienił. Dzwonię do działu wsparcia technicznego w Wawie. Tam miły pan czyta status, coś tam sprawdza i mówi, że rzeczoznawca odrzucił naprawę gwarancyjną ze względu, że telewizor był używany niezgodnie z instrukcją obsługi. Pytam, czy planowali mnie kiedyś poinformować o tym? Jak chcę więcej się dowiedzieć mam dzwonić do ich Centrum Serwisowe MIK Radom. Dzwonię. Pani mówi, że wysłali mi w połowie miesiąca kartę naprawy i opinię rzeczoznawcy. Mówię, że nie dostałem. Pyta, czy podałem mejla. Tak, też nie ma. Proszę potwierdzić na jakiego mejla, to mi wyśle. Wysłała po paru godzinach. Dodatkowo poprosiłem o kosztorys naprawy pogwarancyjnej. Tak wysłała, że 2 z 3 pdf się nie otwierają. Ekspertyza i wycena się nie otwierają. Napisałem, żeby sprawdziła i wysłała jeszcze raz poprawione. To było 4 dni temu. Cisza...

Mam zamiar się odwoływać, ale muszę poznać tę ekspertyzę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Cytat: paul_67 w Sierpień 30, 2020, 09:31Dlatego nie zachwycam się postępem technologicznym.Miałbym poważny problem gdyby plazma (też Panasonic) mi padła.
Szkoda, bo ten postęp jest ogromny. Każdy mój nowy TV jest lepszy od poprzedniego. I nie są to sprzęty za 1500zł za nowy. Powyżej 5kPLN trzeba dać za taki powiedzmy 65cali przekątnej. Mniejsze przekątne mnie nie interesują.

frywolny trucht

W zależności od kolorów jakie są akurat wyświetlane, tak to wygląda:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Zapomniałem, że takie cos mi podesłali mejlowo ( czyli adres jak najbardziej mieli, być może Wawka nie przekazała go Radomiowi). Sprawdziłem chronologię. Przyszło parę dni po naprawie zakończonej sukcesem. Nawet się zdziwiłem wtedy, że jesteśmy trochę w środku procesu, a oni już pytają o moje zadowolenie. [wulgaryzm] no rżę ze szczęścia jak ci przy stole.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Też dostałem coś takiego. Zepsuta stacja parowa Philipsa (żelazko). Drugi model od góry. 1300zł. Padła pompa wody. Po wymianie gwarancyjnej działa, ale bardziej hałasuje. Miałem to dalej reklamować, ale olewam. Może się dotrze. Jak to mechanicy samochodowi mówią: "Jeździć, obserwować." ;)

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 30, 2020, 11:32telewizor był używany niezgodnie z instrukcją obsługi.

Jak to się robi?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#274
.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93