Czy to drogo? Czy to tanio?

Zaczęty przez PiPi, Listopad 03, 2017, 20:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

PiPi

Panowie lubię też biżuterię ale to zwykły head jest tylko gdzieś tam pozłocony i z napisem Ruchmann  ;D

Therion

#1
i kosztuje 1 tys pln





[wklejono zdjęcie headshell'a dedykowanego wkładce Rohmann. Stąd: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2158.msg161839#msg161839 ]

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

PiPi

Czy ty chcesz mnie do grobu doprowadzić z tą ceną , myślałem coś koło 400 zeta bo sygnowany ale tyle to paranoja !!!

frywolny trucht

W sytuacji gdy dałeś za tę wkładkę dwa razy więcej. Dużo.
W sytuacji gdy dałeś za wkładkę cztery razy więcej. W sumie nie wiadomo, może warto spróbować?
W sytuacji gdy dałeś za gramofon 40 tys, a za wkładkę 20 tys. Paproszek.
W sytuacji gdy cały twój system kosztuje tysiaka... tysiaka? Absurd.

Po co przykładać jedną miarę jako jedynie słuszną?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PiPi

Cytat: frywolny trucht w Listopad 03, 2017, 22:40
W sytuacji gdy dałeś za tę wkładkę dwa razy więcej. Dużo.
W sytuacji gdy dałeś za wkładkę cztery razy więcej. W sumie nie wiadomo, może warto spróbować?
W sytuacji gdy dałeś za gramofon 40 tys, a za wkładkę 20 tys. Paproszek.
W sytuacji gdy cały twój system kosztuje tysiaka... tysiaka? Absurd.

Po co przykładać jedną miarę jako jedynie słuszną?
Dobrze ujęte , lecz nadal zostaje to headem za kilkadziesiąt złotych ! Ci bogatsi bardziej liczą swoją kasę niż my biedaki , na pewno tylko fanatyk by coś takiego kupił za tą kwotę .

frywolny trucht

Miniabyr... Miałem przyjemność poznać. Nie jeździ Bentleyami. Raczej nie wyrzuca kasy przez okno, tam gdzie się da-walczy z tanimi komponentami. A jednak gdy wyrzuci parę-naście tysiaków, nie zapala mi się światełko - idiota- Wiem, że ma rację, po prostu on przywiązuje większą uwagę do zmian niż ja, zapewne słyszy więcej, na pewno więcej słucha, zna się, jest to dla niego ważniejsze...

Oczywiście najprostsze co można pomyśleć- ot, kretyn- wydał na coś tyle kasy, co dla mnie jest absurdem. To się może sprawdzić.
Ale nie musi. Uważam, że zamiast zjeby, warto uważnie obserwować. By nie wyszlo za parę lat, że wypada przeprosić.
Oczywiście każdy ma inne granice, też mi się nie raz ulało. Kto wie, czy nie przyjdzie świecić oczami. To taka pojebana, grząska działka gdy czasem 2+2=5.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PiPi

Najważniejsze by każdy znał swoje miejsce w szeregu  :) .

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 03, 2017, 23:09jednak gdy wyrzuci parę-naście tysiaków, nie zapala mi się światełko
Zawsze mnie zastanawiał fakt że kupno sprzętu grającego za 100-200 tys jest postrzegane jako głupota a wydanie podobnej kwoty na auto jest postrzegane jako działanie racjonalne :o
Mnie się to niespecjalnie logiczne wydaje.
Ale co ja tam mogę wiedzieć skoro ja kabli nie słucham :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

PiPi

Vasa a co Ty wiecznie z tymi kablami , jedni słyszą drudzy nie - zero problemu jest . Ważne by grało tak jak lubimy  :D

vasa

Cytat: PiPi w Listopad 04, 2017, 00:15Vasa a co Ty wiecznie z tymi kablami
Masza mi dokucza :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

PiPi

To go podkabluj znaczy przekabluj  ;D będzie spiewał zawsze tak samo .

rudy-102

Cytat: vasa w Listopad 04, 2017, 00:13Cytat: frywolny trucht w Wczoraj o 23:09

    jednak gdy wyrzuci parę-naście tysiaków, nie zapala mi się światełko

Zawsze mnie zastanawiał fakt że kupno sprzętu grającego za 100-200 tys jest postrzegane jako głupota a wydanie podobnej kwoty na auto jest postrzegane jako działanie racjonalne :o
:)
To OT w tym wątku, ale przypomniała mi się historia, którą kiedyś przeczytałem.
W lata 70-tych pewne małżeństwo kupiło sobie nowy zestaw głośników do swojego hi-fi. Zapłacili dużo. Dla "normalnego" człowieka nawet bardzo dużo. Najlepszy przyjaciel tej pary nie mógł zrozumieć tego zakupu i mówił. - Ludzie wy zwariowaliście za trochę mniejsze pieniądze kupiłem właśnie nowego Volkswagena.
Od tamtej chili minęło czterdzieści lat. Przyjaciel już nawet nie pamięta kiedy Volkswagena rdza zjadła i w międzyczasie kupił co najmniej kilka następnych samochodów, ale cały czas przychodzi odwiedzać swoich przyjaciół i razem słuchają muzyki na płynącej z tych samych kolumn co czterdzieści lat temu.

admin2


frywolny trucht

Cytat: PiPi w Listopad 03, 2017, 23:50
Najważniejsze by każdy znał swoje miejsce w szeregu  :) .

Sytuacji nie da się ująć w jednym zdaniu. Szczególnie takim :) Ciągle ustawiasz układ na osi kto bogatemu zabroni?
A siła pasji?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Listopad 03, 2017, 23:09Miniabyr... Miałem przyjemność poznać
He ktoś wzywa moje internetowe imię .....mogę być świrem w Bentley'u  i to mogłoby być fajne . A tak jestem świrem w 18 letniej Toyota corolla ....chyba brzmi gorzej .-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

I masz szczęście bo nowe Toyoty nawet do końca gwarancji nie dojeżdżają ;D
Skończyła się renoma niezawodności. Podobno tera ją ma Mazda... Podobno.

miniabyr

Cytat: masza w Listopad 04, 2017, 12:23
I masz szczęście bo nowe Toyoty nawet do końca gwarancji nie dojeżdżają ;D
Skończyła się renoma niezawodności. Podobno tera ją ma Mazda... Podobno.
Nie kupię ,wolę wydać na pre gramofonowe :o :P ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Cytat: miniabyr w Listopad 04, 2017, 12:2018 letniej Toyota corolla

Możemy się pościgać - 16 letnia honda civic :D Jeszcze nigdy się nie zepsuła;)
Grupa ratowania poziomu.

gratefullde

Syn zajeżdża właśnie  15 letniego Peugeot 206. Mam do niego sentyment :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Zawsze można kupić szalik Michaela Jacksona  ;D . Lub marynare Trawolty  ::) .
A z naszego podwórka dzieło E Dwurnika . Najlepiej takie w którym domalował tylko ludki . Będzie drogo ale chociaż w miarę ładnie . Można i znaczek pocztowy i wiele innych przedmiotów .
Z premedytacją nie piszę o drutach żeby Vasy nie drażnic  ;)

Melepeta

Cieniasy z Was :) Ja jeżdżę 23 letnim Passatem. I system audio mam droższy niż samochód.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Therion

To mam powód do wstydu. Mój chopper jest droższy od mojego sprzętu  :'( że o autach nie wspomnę.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Jak już tak się zebrało to tez się przyznam. VW Bus - 13 lat.
Co prawda dla żony kupuję co cztery lata nowego - też busa - ale ja wolę tym starociem jeździć. Przynajmniej stać mnie potem na płyty :).

rudy-102

Taaa. I znowu naśmieciliśmy. Teraz trzeba będzie wątek do lajfstajlu przenieść.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.