4AD

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 08, 2014, 15:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

il cattivo

To moja bezwzględnie ulubiona, ukochana i umiłowana płyta DEAD CAN DANCE. Oczywiście w parze z EP "Garden of the Arcane Delights". Obie mam na pierwszych tłoczeniach :)

il cattivo

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 18, 2015, 13:53Quivvy Church, prywatne studio Brendana w którym nagrano "Anastasis" I "Ark":
... jest właśnie na sprzedaż:

http://www.deadcandance.com/main/quivvy-church-studio/

To co, zrzuta? :)


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

il cattivo

Ze sprzętem bym brał :P Ale na sprzedaż jest sam budynek, choć to i tak prawie jak relikwia.
Przenoszą studio gdzieś do Francji i na czyjeś pytanie na Facebooku, czy to koniec DCD, padła odpowiedź przecząca. Kto wie, może to potrzeba zmiany klimatu w celu poszukiwania natchnień do tworzenia nowej muzyki? Byłoby miło...

frywolny trucht

To było gniazdo Brendana, chyba dobrze, że teren będzie bardziej neutralny. Sam kościółek jest ofertą jakby mniej atrakcyjną rzeczywiście.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

il cattivo

Ale postawić sobie tam swoje graty i posłuchać "Anastasis"... W doborowym towarzystwie, z butelką porządnej łychy... Fajnie jest mieć marzenia :P

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Uwielbiam gościa, ma młodziak dryg nieprawdopodobny. Nawet nie bardzo dotąd jarzyłem, że on nadaje w ramach 4AD, za wikipedią:

"Zach Condon, urodzony w 1986 roku w Santa Fe w wieku 15 lat pod nazwą Realpeople stworzył elektroniczne nagranie lo-fi, pt. The Joys of Losing Weight (w stylu Scenic World z Gulag Orkestar) świadomie nawiązując do The Magnetic Fields. W wieku 16 lat nagrał kompletną płytę doo-wop zainspirowaną przez Frankie Lymon & the Teenagers. Zach wydał także (jako 1971) EP zawierającą 3 utwory, zatytułowaną ,,Small Time American Bats". Album został nagrany w latach 2001–2002 i nigdy nie został oficjalnie wydany. Condon uczęszczał do Santa Fe High School. Porzucił jednak szkołę, by w wieku 16 lat ruszyć w podróż po Europie, gdzie odkrył bałkańską muzykę, w szczególności orkiestrę Bobana Markovića i Gorana Bregovića.
W roku 2006 Beirut wydał w Ba Da Bing dwie płyty: Gulag Orkestar i Lon Gisland, obie dostępne także w rozszerzonej wersji Gulag Orkestar LP wydanej przez 4AD"


A jak najnowsza płyta? Ta sama pozytywna energia, gęba mi się cieszy jak królikowi na widok marchwi. Pierwsze przesłuchanie nie wykazuje kandydatów na potencjalne przeboje tej rangi jak to drzewiej bywało, ale czy ja ich oczekuję? Nie, bardzo miło się słucha. Realizacja nagrania jest tłusta, raczej dociążono dolne partie łagodząc najwyższe, co często sprawia wrażenie przytłumienia. Ono mija gdy pojawia się na scenie np trąbka operująca  w wyższych rejestrach. Nieźle to wszystko brzmi w każdym aspekcie, nie porywa audiofilsko dynamiką, przestrzenią, ale gra przyjemnie: 4 się należy.

Jak płyta jest wydana? Jest ponoć wersja na błękitnym winylu, ja mam na grubaśnym czarnym. Płyta jest prosta, bez wad, zapakowana była w kopertę papierową z opisówką kto co zrobił w danym utworze, oraz zwykła nielakierowaną okładkę. W bonusie kody do ściągnięcia plików.

http://www.discogs.com/Beirut-No-No-No/release/7457924

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Niech mnie dziś ciśnienia nie podnoszą .......gdzie kupił tego Condon'a .......ja go tez uwielbiam . Mam debiut na cd.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

MM za niecałą stówkę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

To jutro jadę, bo też lubię .
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

No kurde chodzi za mną od kilku dni taki jeden Beirut na niebieskim winylu. No to chyba go przygarnę.

il cattivo

W fazie masteringu jest ponoć nowy album DCD.