Yarbo 1100 w "przeplocie" i ferrytach

Zaczęty przez wiki, Wrzesień 16, 2020, 10:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

I tak powstał przewód za 48 999 zł :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Cytat: miniabyr w Wrzesień 16, 2020, 13:33Łał to czyste szaleństwo !  Ok Wiki pomysl z ferytem chodzi za mną od czasu ,kiedy  o tym wspomniałeś . Jednak nie chcę pruć Y1100 . Raczej poszukam gole druty i spróbuję  zrobić kabel od początku
Ja już robiłem na gołych drutach (Western) z ferrytami i niestety te kable Yarbo są bardzo dobre.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 16, 2020, 13:52
I tak powstał przewód za 48 999 zł :)
Frywolny trucht, może nie za tyle, ale sklepowego trzeba by szukać na bardzo wysokim pułapie....

No chyba, że traktować to jako arcydzieło, to nawet trochę za mało jak dla mnie.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I cała trójka po nowemu.... 😀😀😀

Niestety skończyły mi się ferryty, więc trzeciego na razie nie zrobię....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Wiki, pytanie poboczne. Czy używasz magnetyzerów w samochodzie lub w domu?

wiki

Cytat: Kangie w Wrzesień 16, 2020, 16:16
Wiki, pytanie poboczne. Czy używasz magnetyzerów w samochodzie lub w domu?
Nie, nie używam.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

"Wpływ pola magnetycznego na paliwa potwierdziły jednoznacznie trzyletnie badania Instytutu Lotnictwa w Warszawie zakończone w roku 2002 roku. Wykazały one, że pod wpływem pola zmienia się jego lepkość i napięcie powierzchniowe. Otrzymane wyniki zostały zweryfikowane za pomocą urządzenia laserowego, dopplerowskiego LVD i PDPA. Pomiary wymiarów i prędkości kropel pokazały, że pod wpływem pola magnetycznego następuje zmniejszenie się kropel. Badania silnikowe również potwierdziły możliwość wykorzystania pola do obniżenia toksyczności spalin i poprawy procesu spalania w silniku."

http://www.akra.pl/magnetyzery-transport.html?gclid=CjwKCAjw74b7BRA_EiwAF8yHFKHdZ_KHCvCCRU6bBm5sAHpFgh4ftr9U0naria9swSltXLvfeb3VURoCClwQAvD_BwE
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Rangefinder

Jaka jest rola piasku w tym kablu?

BTW, jestem ciekaw jak zagralby ten kabel w porownaniu z koncepcja gdzie L jest prosta zylala, wokol ktorej skrecona/owiniete sa N i PE. Jak to sie nazywalo?

wiki

Cytat: Rangefinder w Październik 17, 2020, 23:53Jaka jest rola piasku w tym kablu?
Tłumi drgania przewodu. Np. wiele kabli jest umieszczonych/owijanych w bawełnę.
U mnie najlepsze efekty dawał olej ale odstąpiłem od tego pomysłu..... niestety przy każdym sposobie izolacji zawsze gdzieś przeciekał....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Rangefinder w Październik 17, 2020, 23:53BTW, jestem ciekaw jak zagralby ten kabel w porownaniu z koncepcja gdzie L jest prosta zylala, wokol ktorej skrecona/owiniete sa N i PE. Jak to sie nazywalo?
Helix....
Robiłem takie porównania. Sieciówki była zrobiona z Westerna, dobrego starego kabla.
Helix był lepszy od Yarbo oryginalnego.
Yarbo w przeplocie pokonał tego Helixa.

Obecnie gram na interkonektach  Helixowych na Neotechu, srebro/miedź.
Na razie nic lepszego nie znalazłem. 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Rangefinder

Cytat: wiki w Październik 18, 2020, 09:32
Obecnie gram na interkonektach  Helixowych na Neotechu, srebro/miedź.
Na razie nic lepszego nie znalazłem. 😀

Może założysz wątek o tych IC? :)

krzysiow122

Witam - a pro po kabli sieciowych to sam również zrobiłem kilka drobnych eksperymentów i wiem jak wielkie one one znaczenie.
Ale ostatnio podczas prac w moim warsztacie zwróciłem uwagę na "pracę" kabli zasilających i spawalniczych podczas wykonywania zwykłej czynności spawania automatem MIG.
Jak to zwykle bywa w takim warsztacie, na podłodze jest mnóstwo kurzu a w nim wszelkich opiłków na których leżą wspomniane przewody i kable spawalnicze. Podczas załączania miga w tryb spawania wszystkie kable a najbardziej kabel tzw masy przyciągają do siebie wszystkie opiłki które są w ich pobliżu, mam wrażenie że też delikatnie jak by drgały i właśnie wtedy naszła mnie myśl, że w naszych systemach odsłuchowych zachodzą bardzo podobne reakcje, no może w nieco mniejszym stopniu. Mają na uwadze plątaninę kabli, która najczęściej jest za sprzętem to można sobie wyobrazić jak duże mogą być to zakłócenia.
Pozdrawiam Krzysiek
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

wiki

Cytat: Rangefinder w Październik 18, 2020, 11:03
Cytat: wiki w Październik 18, 2020, 09:32
Obecnie gram na interkonektach  Helixowych na Neotechu, srebro/miedź.
Na razie nic lepszego nie znalazłem. 😀

Może założysz wątek o tych IC? :)

Raczej nie założę.
Dokumentacji zdjęciowej nie mam. Padła mi karta SD, na której miałem mnóstwo zdjęć archiwalnych.

Jak poszukasz na forum to wszystko znajdziesz. Opisywałem i wstawiałem zdjęcia. Chyba u miniabyra....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

patefonik

Cytat: wiki w Październik 18, 2020, 09:29U mnie najlepsze efekty dawał olej
Też o tym myślałem.
Czytałem, gdzieś w internetach że najlepsze efekty daje żel. Wcale nie musi być jakiś magiczny, taki do USG ponoś wystarczy, a jak ktoś ma zacięcie ezoteryczne to można by tam sproszkowanego Turmalinu i kwarcu dosypać. Korci mnie ta idea, ale nie potrafię tego przełożyć na rzeczywistość, jak to kurczę zrealizować... rurka w rurce? Jak walczyłeś z tym olejem?

wiki

Cytat: patefonik w Październik 19, 2020, 16:16Jak walczyłeś z tym olejem?
Termokurczka z klejem, są takie. Na każdej żyle. Potem żyły w większą termokurczkę i drobniutki piach (ale piach nie na interkonektach bo już za ciężkie i wtyczki Bullety nie wytrzymują).
Dodatkowo klej, podwójna warstwa termokurczki.
Jeżeli kabel był podłączony poziomo to było ok.
Jeżeli pionowo to olej powoli się sączył.
Ja to robiłem na Westernach. Zdejmowałem wieżchnia bawełnę. Pod spodem była taka jakby biała guma i do tego kleilem/zakurczałem.

Może jakbym robił na przewodzie w teflonie to byłoby inaczej. Choć do teflonu też ciężko coś przykleić.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Zabawy trochę było bo gesty olej bardzo słabo się przelewał w cienkiej teermokurczce.

No i śmiechu bo wisiało ze dwa dni zanim się przelało i nasączyło wieżchnią bawełnę.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Wiki jesteś tak oddany tej pasji, że medal się należy.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

patefonik

Cytat: wiki w Październik 19, 2020, 17:26Choć do teflonu też ciężko coś przykleić.
Tego się właśnie obawiam.
Ja poszedłem w nieco inna stronę. Dawałem rdzeń z rurki takiej zwykłej 6-8 mm, wsypywałem do niego śrut zaklejałem końce rurki i dopiero wokół rurki "plotłem" druty. Nawet to chyba dawało niezły efekt. Bałem się cokolwiek mokrego właśnie żeby nie ciekło, śrut czy piach co najwyżej się rozsypie, a z tymi "mokrymi" rzeczami może być różnie jak pocieknie na klocki...

wiki

Cytat: Pboczek w Październik 19, 2020, 18:00
Wiki jesteś tak oddany tej pasji, że medal się należy.  :)
Pboczek, dzięki.... 😀

Teraz to już mniej bo już mi się nie chce, no i sprzęt całkiem fajnie już gra....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka