Keishō - walczymy z "chorobami wieku dziecięcego"

Zaczęty przez tomekkk1, Styczeń 17, 2019, 00:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Cytat: Bedford w Marzec 15, 2019, 11:29
Tomek . No cóż , przy takim rozumowaniu to niestety ręce opadają. Nie mniej gratuluję Ci , że stać Cię było na  potek lepszy niż Octawe , czy Nagra , jak śmiesznie by to nie wyglądało.
Produkty tych firm są kupowane również przez ludzi słyszących i nie dla metki , tylko dla jakości dźwięku.
Naprawdę myślisz , że takie firmy ryzykowały by swoją renomę oszczędzając grosze na jakiś gorszej jakości podzespołach.


Zakończmy OT, bo to zbyt rozległy temat. Co z tego, że w tej chwili mógłbym prawić o tym, że za połowę ich ceny są urządzenia, które mają lepsze graty w środku i potrafią być lepsze - skoro nie ma to związku z tym dlaczego Keishō szumi...

jimmi

Cytat: AudioAddicted w Marzec 15, 2019, 11:16i jeszcze bardziej tandetne czerwone Wima

Tomku, ja jes stosuje. Mozesz szerzej nakreslic temat wimek odnosnie jakosci? Mozna lepiej, to czemu nie?
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Bedford

#302
Cytat: AudioAddicted w Marzec 15, 2019, 11:32OT
To akurat nie był OT , bo dotyczył jakości używanych podzespołów i ich wpływu na jakość urządzenia , czyli dokładnie tematu wątku.
Cytat: AudioAddicted w Marzec 15, 2019, 11:35
w tej chwili mógłbym prawić o tym, że za połowę ich ceny są urządzenia, które mają lepsze graty w środku i potrafią być lepsze
[/quote]
Zawsze możesz wykorzystać swoje doświadczenia , żeby doradzić Octave , czy Nagrze jak tanim kosztem mogą poprawić znacząco brzmienie swoich urządzeń. Ale na razie może najpierw doradź sobie jak poprawić Keisho.

McGyver

Cytat: Bedford w Marzec 15, 2019, 11:38dotyczył jakości używanych podzespołów i ich wpływu na jakość urządzenia
Nie. Offtop dotyczył POSTRZEGANEJ jakości podzespołów w zależności od podejścia i punktu widzenia. Pokazał wyraźnie że są różne podejścia, że są ludzie którzy jarają się metkami i wszystko co ometkowane drogą marką postrzegają jako najwyższą klasę. I pokazał że są też tacy którzy nie wierzą metkom, mówią "sprawdzam", i ... dość często się okazuje że metka kompletnie o niczym nie świadczy.

Bedford

#304
I co - powiedziałeś Nagrze sprawdzam - swoim Keisho? I co oni na to?
Na metkę trzeba sobie zasłużyć uznaniem użytkowników.

McGyver

Cytat: jimmi w Marzec 15, 2019, 11:37Tomku, ja jes stosuje. Mozesz szerzej nakreslic temat wimek odnosnie jakosci? Mozna lepiej, to czemu nie?
Wimy to solidne i niezawodne kondensatory przemysłowe. W swoim zakresie cenowym prawdopodobnie są jednymi z lepszych. Ale zawsze można lepiej, tylko że to prawie zawsze wiąże się z wyższymi kosztami. Czasami dużo wyższymi. Np. jako kondensator sygnałowy można wstawić Wimę za 4,5PLN albo Duelunda za 450PLN. Funkcja pełniona w układzie ta sama, a kondensator sto razy droższy. Są powody?

Tu masz testy odsłuchowe sporej ilości kondensatorów, są m.in. Wimy, są też Duelundy. http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html 
Oceny punktowe od 6 do 16, wiele z tych kondensatorów sam testowałem i w większości zgadzam się z opiniami autora. Zapewniam, że różnica brzmieniowa pomiędzy kondensatorami ocenianymi na 10, a takimi ocenianymi na 12 może być bardzo, bardzo wyraźna.

Jakub

Pytanie czym się różni metka na audiofilskim wzmacniaczu od metki na audiofilskim kondensatorze lub potencjometrze. :)

jimmi

Cytat: McGyver w Marzec 15, 2019, 11:54Tu masz testy odsłuchowe sporej ilości kondensatorów, są m.in. Wimy, są też Duelundy. http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html 
Oceny punktowe od 6 do 16, wiele z tych kondensatorów sam testowałem i w większości zgadzam się z opiniami autora. Zapewniam, że różnica brzmieniowa pomiędzy kondensatorami ocenianymi na 10, a takimi ocenianymi na 12 może być bardzo, bardzo wyraźna.

McGyver  :np:
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Bedford

To były testy do zastosowań w zwrotnicach głośnikowych. W jednych miejscach  kondensatory np. wima się sprawdzają , w innych nie. Octave ich w zwrotnicach nie stosuje.

McGyver


Cytat: Bedford w Marzec 15, 2019, 11:50
I co - powiedziałeś Nagrze sprawdzam - swoim Keisho? I co oni na to?
Na metkę trzeba sobie zasłużyć uznaniem użytkowników.
Słuchałeś tej Nagry w ogóle czy tylko obrazki oglądałeś? Mnie metki nie interesują, interesuje mnie brzmienie.

tomekkk1

Cytat: jimmi w Marzec 15, 2019, 11:37
Cytat: AudioAddicted w Marzec 15, 2019, 11:16i jeszcze bardziej tandetne czerwone Wima

Tomku, ja jes stosuje. Mozesz szerzej nakreslic temat wimek odnosnie jakosci? Mozna lepiej, to czemu nie?


Nawet zwykłe Mundor MCap będą lepsze według mnie, każde PIO będą lepsze od Wimy. Tak jak Adam napisał - kwestia kosztów. Jeżeli w torze musimy zastosować kilka kondensatorów, mamy łatwiej. Jeśli sporo - temat staje się trudny i zwykle nie mamy innego wyboru jak Wima.
Są osoby, które twierdzą nawet, że lepiej dać dobry elektrolit Nichicon, lub Elna i zbocznikować małym foliowcem - ale ja tak nie uważam. Ja uważam że byle jaki MKP, czy foliowiec jest lepszy niż najlepszy elektrolit ;)

McGyver

Cytat: Bedford w Marzec 15, 2019, 11:59
To były testy do zastosowań w zwrotnicach głośnikowych. W jednych miejscach  kondensatory np. wima się sprawdzają , w innych nie. Octave ich w zwrotnicach nie stosuje.
Do zasilania Wimy się nadają bardzo dobrze. Do sygnału od biedy. A Ty jakie kondensatory sygnałowe wlutowałeś u siebie i dlaczego to nie są czerwone Wimy?

Bedford

Cytat: McGyver w Marzec 15, 2019, 12:01Słuchałeś tej Nagry w ogóle czy tylko obrazki oglądałeś?
Tak słuchałem.
Cytat: McGyver w Marzec 15, 2019, 12:01Mnie metki nie interesują, interesuje mnie brzmienie
A mnie interesuje , co Ci Nagra odpowiedziała jak im powiedziałeś sprawdzam swoim Keisho.


Bedford


Cytat: McGyver w Marzec 15, 2019, 12:08Do zasilania Wimy się nadają bardzo dobrze. Do sygnału od biedy
Tak jak napisałem - w jednych miejscach sprawdzają się lepiej w innych słabiej.

dino

A schematu jak nie było ...tak nie ma.  :pij:

McGyver

Dino, teraz to już po prostu wrednie łżesz, bo mało że wklejałem tutaj schemat, to jeszcze dałem link do całego wątku o budowie tego preampu. Po co to robisz? Taką radochę masz z dosrywania?

KonradK

Z całym szacunkiem, ale to czego używa tak duża firma jak nagra nie jest dużym wyznacznikiem. Dla nich ważniejsza jest szybka dostępność w większych ilościach, niezawodność, prostota i... cena. W regulatorach głośności niestety jest mały wybór jeśli chcemy mieć zdalne sterowanie, w szczególności w przestępnej cenie

tomekkk1

#317
Zostawmy już metkowe firmy, potki które kuleją w nowszych odsłonach i kolejne idiotyczne roszczenia dotyczące braku schematu, który koorwa aż zamula serwery, tyle razy był już na Forum - jeżeli cokolwiek z tego nie przybliży mnie do rozwiązania tego koorewskiego szumu, którym już rzygam, aż mi się odechciewa tu wchodzić!  :zyg:

Jeśli komuś nie podoba się sposób w jaki próbujemy znaleźć tutaj przyczyną to proszę o wszelkie sugestie, ale bez roszczeniowego tonu  ;)
Jedynymi osobami, które mogłyby cokolwiek rościć w tym wątku są osoby, które zakupiły szumiące pre - ale nie wykazują "nosaczowatych" zachowań i wolą rozwiązać problem niż żalić się i mieć pretensję.

Skoro już wyjaśniliśmy sobie genezę tego wątku i oczekiwań co do niego (a co mam dosłownie w czterech literach), to wróćmy do jego tematu i postarajmy znaleźć rozwiązanie zanim:
• będę miał więcej siwych włosów niż innego koloru;
• zacznie doskwierać mi prostata;
• pojawią się żylaki. Obojętnie gdzie...


:np:

tomekkk1

Dla informacji - nie myślcie, że ja czy inne osoby mamy mimo to anielską cierpliwość. Ja powoli osiągam taki poziom wkoorwienia tym stanem rzeczy, że nawet w Loży nie zasiadam. Rozwiązania nie widać i zaczyna docierać do mnie wkoorwienie, że tak już zostanie
Maciek przestaje się pojawiać z wkoorwienia, a Andrzeja już dawno nie widziałem na Forum...

LampowY

Cytat: LampowY w Marzec 15, 2019, 08:41
Cytat: LampowY w Marzec 13, 2019, 09:57
Gdzie jest błąd?
Ta sama pcb, tylko zasilanie, oryginalnie lampowo.
Nikt nic nie pisze o szumieniu.

http://najlepszeodtwarzacze.pl/LITE_LS-10.php

I za grosze do wzięcia!

https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/lite-ls10-klon-audio-note-m7-r123311/

Czy przeróbka tego pre żeby miał pętle magnetofonową jest skomplikowana?

Aż tak źle z tą pętlą?  :o


LampowY

Prawie pozbyłem się szumu a przynajmniej zminimalizowałem go do akceptowalnej głośności.
Pozostało coś w rodzaju brumu czy przydźwięku. Dość głośnego.

Ten minimalny szum to tez nie jest tak naprawdę rozwiązanie problemu. Po prostu prawie nie szumi na PCC88 z heblem przełączonym na wyższy hajcung. Włożenie jakiejkolwiek ECC88 powoduje powrotem wzmożonego szumu.

Czy PCC88 ma takie samo wzmocnienie jak ECC88 czy niższe? Bo to by tłumaczyło to zjawisko. Dokładnie jak różnice w szumie między ECC81 a ECC88.

A brumoprzydźwięk jest okrutny bez względu jaki rodzaj lamp wsadzę.

tomekkk1

Ja właśnie robię przełącznik u siebie, ale muszę zmienić jeden rezystor. Dla PCC88 jak dałem 550Ω i zmierzyłem bez obciążenia miałem 6.95V, ale pod obciążeniem spadło do 6.45V, czyli za mało. Dla ECC88 mam równiutkie 6.15V bez obciążenia i z.

McGyver

Cytat: AudioAddicted w Marzec 16, 2019, 17:52Dla PCC88 jak dałem 550Ω i zmierzyłem bez obciążenia miałem 6.95V, ale pod obciążeniem spadło do 6.45V
Zmiana rezystora nic nie da. Dowiń jeden lub dwa zwoje do uzw. żarzenia na trafie, bo chyba napięcia brakuje. Dlatego dla PCC pod obciążeniem spada, a dla ECC nie spada.

tomekkk1

Właśnie liczyłem na to, że to nie wina trafa, bo pod obciążeniem na wejściu jest ładne ~6.3V (~6.5V bez obciążenia)...