Miles Davis - 90 lat

Zaczęty przez rudy-102, Maj 26, 2016, 20:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Miles Dewey Davis III. urodził się 26 maja 1926 w Alton / Ilinois, umarł 29 września 1991 w Santa Monica / Kalifornia.
Jeden z najznaczniejszych muzyków jazzowych na świecie. Był współodpowiedzialny za rozwój, czy powstanie takich gatunków jak: bebop, cool jazz, hard bop, modal jazz, czy jazz rock.
Każdy go zna, niemal każdy ma przynajmniej jedną jego płytę.
W dzisiejszy wieczór słucham tylko jego płyt.


rudy-102

Spróbujmy pozbierać jego dyskografię.

rudy-102

#2
Lata 1945  -  1949



rudy-102

#3
1950  -  1959



       
  • Dig (1st press)

rudy-102

#4
1950  -  1959



       
  • Milestones (Stereo Version with alternate takes)

       
  • Sarah Vaughan: Sassy

       
  • Walkin' (Special Collectors Edition, Stainless Steel Box)

rudy-102

1960  -  1969



rudy-102

1960  - 1969




rudy-102



rudy-102

I żeby nie było, że ja sam taki mądry jestem. Pomogłem sobie.

rudy-102

I dla jasności.
Powyższa dyskografia przedstawia tylko płyty w wersji CD.

tomasz_pianista

Ja mam sporo Milesa, to była jedna z moich dawnych, młodzieńczych fascynacji:)

Dziś zostało mi ponad 40 LP i trochę CD.

Warto też przeczytać autobiografię. Postać barwna, prawdziwa legenda, ale trzeba mieć też świadomość, że większość kawałków na jego płytach to nie są jego kompozycje, dużo pisał Hancock, Shorter, Zawinul, Miller itd.

Największą zaletą Milesa było (moim zdaniem) dobieranie składów i układanie muzyki. Właściwie do roku 1974 ciężko jest znaleźć kiepską płytę, wszystko jest na świetnym poziomie, nawet jeśli komuś początek stylu elektroniczngo nie odpowiada, to nie można zarzucić braku jakości tych płyt.

No i wiadomo, trąbkę Milesa od razu się rozpoznaje:)

Grupa ratowania poziomu.

rudy-102

Wspaniała kolekcja. Gratuluję.
Czy to są reedycje? Wszystko wygląda na nowe.

tomasz_pianista

Dzięki:) Stany NM i EX, nie kupuje gorzej zachowanych płyt.

Pierwszy quintet, czyli steamin, workin itd. to reedycje z lat 80'. Ciężko tutaj wywalczyć wydanie z epoki, to jednak lata 50'.

Sporo mam wydań holenderskich i USA. Filles de Kilimanjaro to chyba najbardziej wartościowa pozycja -  amerykański first press w stanie NM:) Sporo holenderskich to też 1st press, ale moim zdaniem to nie dodaje nic na wartości, chyba, że ktoś handluje płytami;)

Bitches Brew mam teraz w wydaniu MoV, gra lepiej niż holender.

Kupowałem te płyty już prawie 10 lat temu, wiem, że aktualnie są warte dużo dużo więcej niż w momencie, gdy je kupowałem. Pamiętam, jak Miles Smiles czy E.S.T. można było dostać za 25-30zł. To były piękne czasy.
Grupa ratowania poziomu.

rudy-102

Cytat: tomasz_pianista w Maj 27, 2016, 19:06Bitches Brew mam teraz w wydaniu MoV, gra lepiej niż holender.
Jam mam tą płytę wydaną jako Legacy, ale na dead wax są insygnia MoV. Pewnie z tej samej matrycy, tylko inny label. Brzmi super.

rudy-102

Przymierzam się do kupienia "Kind of Blue" z MFSL. Podobno super zrobiony remaster. Czy ktoś już to słyszał? Warto wydać aż tyle kasy? Wznowienie z Legacy też brzmi bardzo dobrze, a różnica w cenie kolosalna.

elem

Szukaj wydania z Classic Records. Wg mnie gra mistrzowsko a moze byc troche tańsze niz MoFi. To MoFi to jakies kolejna, nowa edycja?  Dasz linę?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

A nie lepiej poszukać czegoś z epoki ? Nie słyszałem tego  wznowienia KoB ,ale te które posiadam(innych wykonawców) brzmią jak dla mnie zbyt miękko .Ale to oczywiście kwestia gustu  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

To z Classic jest juz prawie z epoki, sprzed kilkunastu lat :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Cytat: rudy-102 w Maj 28, 2016, 09:33
Przymierzam się do kupienia "Kind of Blue" z MFSL. Podobno super zrobiony remaster.

Kupuj póki jest. Ja mam i nie oddam za nic :)
Mowa oczywiście o wersji 2xLP 45rpm.


gratefullde

Cytat: elem w Maj 28, 2016, 09:43
To z Classic jest juz prawie z epoki, sprzed kilkunastu lat :)
Mam i potwierdzam. Brzmi bajecznie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: Jakub w Maj 28, 2016, 09:43Mowa oczywiście o wersji 2xLP 45rpm.

Tanio nie jest,  315 zł :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Ja miałem "import prywatny", więc dałem $50.

rudy-102

Cytat: elem w Maj 28, 2016, 09:40
Szukaj wydania z Classic Records. Wg mnie gra mistrzowsko a moze byc troche tańsze niz MoFi. To MoFi to jakies kolejna, nowa edycja?  Dasz linę?
https://www.jpc.de/jpcng/jazz/detail/-/art/miles-davis-kind-of-blue/hnum/4007948