Tuner HAMA DIT2000 (54821)

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 05, 2017, 16:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Będąc nie do końca zadowolonym z http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1066.0 tak sobie powolutku poszukiwałem czegoś co łączy radio analogowe, DAB i radio internetowe. Na alegru widnieje za tysiaka NOXON A550+, który nie ma bluetooth, na ebaju jest wersja 560+, która ma BT, ale to model, który widnieje w internetach od 2015 roku, a na stronie producenta http://www.noxonradio.de/de/internetradio/14560.html  już go nie ma w sprzedaży. Że czekają na nowy model? . Acha, na morele net jest wersja z BT za 1300 zł.Następnie trafiłem na
https://www.morele.net/imperial-dabman-i500-internet-dab-dab-i-ukw-22-250-00-1102019/ który wygląda jak braciszek NOXON-a, później był NAD C446, ale to już 3000-3500 zł . W dodatku ktoś mu na portalach porównywarkowych wysmażył taką opinię, że wymiękłem. Obecnie jest kupienia srebrny za 1100 zł na alegru. No i wreszcie rzeczona HAMA. Marka ten teges, ale patrzę wszędzie zachwyt, przykład: https://www.amazon.de/dp/B00NO2O2XC/ref=psdc_189154031_t1_B017C4W3TC , patrzę mają w MM u mnie na wsi. 600 zł? Jadę :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To ciekawe. NOXON, HAMA, IMPERIAL DABMAN i TECHNISAT są niemiecko-chińskimi kolaboracjami, które osiadły w temacie odbiorników radia internetowego, DAB i analogowego. Na moim nigdzie nie ma Made in China. Tylko Designed in Germany ;) Razem tworzą bardzo szeroką ofertę. Są i odbiorniki przenośne i kuchenne i stacjonarne.

Unboxing. Pudełko z tunerem jest poręczne i lekkie. Można chwycić jedną ręką i zanieść do domu :) Ale to musi być łapa koszykarza :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ciekawostki dwie. USB najwyraźniej pozwala ładować telefon, no i jest wyjście słuchawkowe. Super. Nie trzeba odpalać całej elektrowni, żeby sobie posłuchać radia! Tuner oczywiście posiada regulację głośności. Tylny panel również nie rozczarowuje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

axolotl

Kiedys sie zastanawialem nad ta hama, szczegolnie ciekawi mnie jakosc radia fm analogowego ....

frywolny trucht

Ten staruteńki Marantz http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1189.0 gra lepiej od Hamy. Hama gra lepiej od mojego Technisata, natomiast Technisat nie grał jakoś dramatycznie. Trochę za mocno uśrednia, wycofuje i poszczególne stacje grają niemal identycznie. Dwójka żadnych uniesień na Technisacie nie dostarczy. Marantz przepięknie gra Dwójkę i pokazuje ile innym stacjom brakuje. Dynamika, rozmach, przestrzeń Dwójki wymiata. Natomiast Hama jest gdzieś po środku. W graniu Dwójki jest daleko, ale inne stacje w sumie podobnie jak Marantz. Czyli źle ;) Ale to raczej wina naindyczonego sposobu grania komercyjnych stacji. Przy czym DAB gra troszkę lepiej niż FM i  na Technisacie i na Hamie, ale to muszę jeszcze przysiąść i posłuchać.

Obudowa. Front plastikowy, dwa pierścienie o tej samej średnicy ( co ciekawe są wersje gdzie lewe pokrętło jest mniejsze), którymi krecimy, w nich jest przycisk, którym zatwierdzamy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

axolotl

Czyli nie warto , jesli ma byc do analoga. Lepiej juz chyba kupic tuner za 150 zl :))
Ostatnio slucham po 6h 3ki w pracy i na prawde zrobila na mnie wrazenie .... duuuzo muzy alternatywnej ...

frywolny trucht

Dziś go przytachałem, jest parę możliwości podłączenia, zobaczę co da się z niego wycisnąć, ale tu i teraz- tak, lepiej kupić stary -uchodzący wtedy za dobry- tuner. Dla Dwójki, Trójki, Czwórki. Dla RMF i spółki- jeden wujek.

Tymczasem przechodzimy do zonków. Na początek drobnostka, część menu nie została spolszczona do końca, czasem wyskakują opisy angielskie, ale dla mnie to pikuś. Gorzej jakby były chińskie krzaczki. Natomiast pozostałe dwa zonki są związane z antenami. Lewa antena do sieci WLAN, wkręcana- wkręca się razem z gniazdkiem, które zwyczajnie jest luźne. Czuć jak kabel stanowi w środku opór, dzięki czemu jestem w stanie jakoś nakręcić antenkę. Wychodzi chybotliwe dość połączenie. Działa OK, teoretycznie nie widzę plomb, więc mógłbym rozkręcić i porządnie zmontować gniazdo. Druga antena też się wkręca, ale zostawiono za mało miejsca na palce. Trzebać mieć zwinne paluszki. I drobne. Do tego przegub anteny stawia za słaby opór i antena opada. Nie ustawimy jej np. pod kątem 45 stopni bo tak nam się zamarzy. Opadnie. Na szczęście sprawdza się opinia z internetu, że czułość jest tak duża, że DAB spokojnie sunie na złożonej antenie w pozycji spoczynkowej. W podpórce podtrzymującej. I to koniec zonków na dziś.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Sprawdziłem aktualizacje i mam ostatnią wersję. Tutaj kłopot z tłumaczeniem. Ostatnia na dole półeczka, a jest pięć schematów kolorystycznych. Na zdjęciu zielony.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wyświetlacz. Wydaje się mniejszy od tego w moim Technisacie, ale to kamień milowy w tym porównaniu. Może i jest mniejszy, nie wiem, wygląda na mniejszy, ale jest czytelniejszy i zdecydowanie bardziej efektowny. Stacje lubią sobie pogadać, zmieniają tapety. To, że suną informacje RDS nie dziwi, ale wyglądają też jakoś tak bardziej ludzko. Kąty patrzenia. Myślę, że ok. 40 stopni na lewo i prawo od pozycji na wprost. Dla współczesnego smartfona, telewizora- dyskwalifikacja. W sprzęcie audio się gmera na wprost więc nie powinno przeszkadzać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wyświetlacz ma trzy stopnie intensywności podświetlenia. Nie da się go jednak wyłączyć na amen. Na stendbaju pokazuje datę i godzinę. Na zdjęciu niebieski schemat kolorystyczny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#10
Jak pisałem. Chyba. Tego rodzaju sprzęt dość szybko znajduje następcę. Rozwój jest szalenie dynamiczny. To co jest dostępne na polskich stronach to jedno, choć w tym przypadku niby nasz Saturn dał radę... Lepiej weryfikować na stronach producenckich.

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/tuner-hama-dit2010-54833?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Zajrzałem do instrukcji Technisata i wygląda, że soft tu i tu wyszedł spod jednej ręki. Prawie identyczne drzewo funkcji. Skoro tak, to może w dużej obudowie siedzą identyczne bebeszki jak w Technisacie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

No nie. Hulają wiatry, ale jednak nie ma szans aby to upchnąć w Technisacie. Na ostatnim zdjęciu u góry uwieczniłem podpórkę anteny FM. Skręciłem porządnie gniazdo WLAN i się już nie giba. W załączniku polska instrukcja HAMA DIT2000
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#13
Testy odsłuchowe. Technisat jednak też promuje jakość Dwójki na... FM  ;D Oba tunery najlepiej grają ją właśnie na FM. DAB ma mniejszą otwartość i dynamikę, pomimo wyłączenia DRC, czyli: "DRC- Stopień kompresji wyrównuje wahania dynamiki i związane z nimi różnice głośności". Po przełączeniu na wersję internetową wygląda to zupełnie jakbyśmy na FM przełączyli Z Dwójki na Jedynkę. Brzydkie pogrubienie, wybrzuszenie niskiej średnicy, na pewno kojarzycie. O swobodzie budowania sceny można zapomnieć. Tak Dwójka gra w wersji internetowej w porównaniu z FM.
Trójka ma to samo. Gdy pisałem o Technisacie na początku, pisałem z pamięci, a używałem go głównie do słuchania tematycznych stacji internetowych, które grają- z reguły- słabo, albo bardzo słabo.( przy czym Dwójka i tak wyróznia się jakoscią na tle innych). Gdyby ktoś chciał go użyć do słuchania Dwójki, Trójki na FM- jest naprawdę przyjemnie i naturalnie. Nadal robi to z mniejszym animuszem, słabszym wglądem w scenę, przestrzeń niż HAMA, ale wcale tak nie uśrednia i nie wypłaszcza jak myślałem. Na FM. Sporym zawodem jest DAB. Na minus  :o Na obu tunerach zależności jakościowe między FM-DAB-radio internetowe- wyglądają identycznie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Kolejna dziwnostka. Hama gra o wiele lepiej przez wyjście Line Out ( Mały Jack) niż przez RCA  :o  :o  :o
Dużo wyższy poziom sygnału, zróżnicowanie dynamiczne. Atak, detal. Przez RCA jest płasko. Nieobecnie. Sprawdzałem na paru wejściach we wzmaku, na paru kablach. Nie ma przypadku. Mały Jack- Mały Jack zabija system. Warto pomyśleć o przejściówce Mały Jack- RCA, jak ktoś nie ma  Line In na Małym Jacku we wzmacniaczu.
No szajbunia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Kupiłem sobie po okazyjnej cenie.Podłącze przez małego Jacka i niech sobie gra w tle przy sprzątaniu :)

frywolny trucht

Ja swojego ciągle używam i jest wporzo. Można do niego ściągnąć apkę na smarkfona i nią sterować. Bardzo wygodne. Za takie pieniąchy- bomba.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

W tygodniu przyjdzie to się pobawię.Podłączę tak jak polecałeś.Nie chciałem na razie wywalać wór kasy na tego typu sprzęt.Może w przyszłości jak mi się spodoba :)

rudy-102

Jak popsują Świat do końca i wyłączą normalne nadawanie radia to pomyślę ;).

Kangie

Rudy, na 12 000 trza by jakąś flaszencję opitolić  :alc:

rudy-102

Cytat: Kangie w Luty 02, 2020, 20:0912 000
To w większości pierdólstwo i wodolejstwo, ale idę do piwnicy po wino. I tak miałem ochotę :).

frywolny trucht

#21
To może tylko powiem, że zapraszam do barku, a aplikacja nazywa się UNDOK. Jest o tyle ciekawa, że pozwala na wyprowadzenie/ wprowadzenie tuner w Stanby. Wybieranie źródła dźwięku, zarzucanie ulubionych, nawigację po nich, wyszukiwanie, głośniej/ ciszej itp., itd. Komunikacja odbywa się w ten sposób, że wbijamy tuner do domowej sieci internetowej i apka będąc w tej samej sieci zaczyna go widzieć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Fajne to panie jest.Nareszcie mam w radiu muzykę, której chcę słuchać :)

paul_67

Najlepsze jest to, że nie muszę płyt ściągniętych z netu  zgrywać na pendrive czy inny nośnik, aby ich posłuchać w systemie.Wystarczy kliknąć na folder w kompie.Z DABu raczej nie będę korzystał i z FM raczej też nie, tak więc odpada problem anteny.Póki co wszystko działa bez zastrzeżeń.Za te pieniądze - rewelacja!

paul_67

Frywolny, jakiego kabla używasz z wtykiem mini Jack (własnej roboty czy jakiegoś firmowego)?