Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Tak jest.

A koncert był w 1974 r. Miałeś nosa!

Paweł, mam nadzieję, że trzymacie się w tej branży. Podejrzewam, że sajgon niemiłosierny!!!

miniabyr

#5001
Cytat: Kangie w Kwiecień 06, 2020, 20:16Podejrzewam, że sajgon niemiłosierny!!!
Chyba nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić. Może to i lepiej. Sajgon jest wszędzie.
A ja wygrzebałem z regału Shirley Horn i jest fajnie! Śpiewa sobie pani i jest "ładnie" za to nie irytująco !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Mam jej niestety jedną tylko płytę, ale za to piękną....
"I Remember Miles"
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Horn jest po prostu klimatyczna i to bardzo mi pasuje .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

sheykk

A co Ci przeszkadza być bogatym emerytem i płynąć nie spiesznie dookoła świata.A niech gra MJC. ;)

miniabyr

Cytat: sheykk w Kwiecień 06, 2020, 21:17
A co Ci przeszkadza być bogatym emerytem i płynąć nie spiesznie dookoła świata.A niech gra MJC. ;)
Poczekam do emerytury to ci odpowiem . Chociaż raczej pierwszego założenia nie spełnię - być bogatym .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Jesteś bogaty. Góra pieniędzy to nie wszystko.

miniabyr

Cytat: Kangie w Kwiecień 07, 2020, 15:12
Jesteś bogaty. Góra pieniędzy to nie wszystko.
Wewnętrznie to bogaty jestem! I wszystkim zdrowia życzę. Co prawda teraz to ci zdrowi pracy nie mają i maja przejeb.ne tak samo jak ci chorzy ,którzy mają przepie.dolone
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

No trzeba mieć szczęście. Ja roboty znaleźć wciąż nie mogę, ale i przyjdzie czas na odbicie się od dna.

miniabyr

Wczoraj narzekałem na MJQ a dziś słucham sobie "gładkiego"  jazzu. Jako leader na wibrafonie Milt Jackson. Jak widać, daleko od MJQ nie odjechałem . Grzeczne granie ale mi wchodzi bez mędzenia . Czyli co okres, andropauza ? A może to nowy , jeszcze nie opisany objaw covid? Jak cię wkurza muza, to  na pewno masz koronawirusa  :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Oj, miałem fioła na punkcie wibrafonu Milta Jacksona. Ze 2-3 lata przerwy od niego miałem. Może czas na powrót?

gratefullde

Cytat: Kangie w Kwiecień 07, 2020, 17:47
No trzeba mieć szczęście. Ja roboty znaleźć wciąż nie mogę, ale i przyjdzie czas na odbicie się od dna.
No popatrz, ja się nie mogę opędzić od pracowników ostatnio, wysyp jakiś....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Moriarty

Cytat: Kangie w Kwiecień 07, 2020, 17:50Oj, miałem fioła na punkcie wibrafonu Milta Jacksona. Ze 2-3 lata przerwy od niego miałem. Może czas na powrót?

A może skok w bok, a w zasadzie do przodu? Słuchałeś już Hutchersona? Fenomenalny jest. Ktoś kiedyś powiedział, że Bobby Hutcherson był w historii jazzowego wibrafonu wobec Milta Jacksona jak w historii saksofonu Coltrane wobec Colemana Hawkinsa. Czy jakoś tak :)

W każdym razie, jeśli lubisz wibrafon, bardzo polecam. 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie

Chętnie. Może kiedyś kupię jego płyty. Bo lubię słuchać z płyt.
Teraz więcej sam gram niż słucham, a i forsa potrzebna na inne rzeczy. A takiego Milta Jacksona mam na japońskim winylu i japońskim CD i jest to dla mnie uczta gdy puszczę ze sprzętu.

miniabyr

A mnie dziś wzięło na coś stareckiego . He ,he to ich ciężkie brzmienie w czasach ich debiutu musiało szokować . Dziś bym przy tym tańczył ! Świetne . Mam współczesne wydanie i chyba nie mam zastrzeżeń . Bardzo bym chciał posłuchać tego z pierwszego wydania .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Co Wy z Wikim dzisiaj na te Sabbathy się rzuciliście? Jakaś rocznica czy co? ;)

Fajne sklejki pod AudioNotem. Tylko papierkiem ściernym można by było je jeszcze liznąć ;)

miniabyr


Lampy się już ułożyły . Też nie mam zastrzeżeń . Wystarczyło pogrzebać w 4 dekady wstecz i ruskie lampy grają świetnie ! Teraz tylko pan Igor (mój diler lamp ;) ) wygrzebie mi 6C45p ale z lat wczesnych 60 i  miniabyr będzie happy .........................tak sądzę ,bo znając siebie może nie być takie oczywiste.
A jeszcze jedna sprawa . KBL Sound pożyczył mi interkonekt z górnej półki szaleństwa i ponieważ jest kwarantanna to ja grzecznie z tej okazji korzystam i tego kabla nie zwracam . Czyli kurna jakiś + :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Też bym nie zwracał. Ryzyko wirusowe  :o

wiki

Cytat: miniabyr w Kwiecień 08, 2020, 19:41
A mnie dziś wzięło na coś stareckiego . He ,he to ich ciężkie brzmienie w czasach ich debiutu musiało szokować . Dziś bym przy tym tańczył ! Świetne . Mam współczesne wydanie i chyba nie mam zastrzeżeń . Bardzo bym chciał posłuchać tego z pierwszego wydania .
Mój kolega ma pierwotne wydanie zachodnie ale już się z nim nie spotykam...
Ja mam amerykance (pierwsza i drugą) na CD.... brzmią znakomicie...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: Kangie w Kwiecień 08, 2020, 19:48
Co Wy z Wikim dzisiaj na te Sabbathy się rzuciliście? Jakaś rocznica czy co? ;)

Fajne sklejki pod AudioNotem.
No wiesz zainspirowaliście mnie . Dawno Popu nie słuchałem -)
A sklejka to taka moja wersja ubogiej platformy anty coś tam . Ważne że działa !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Mam tego Sabbatha na ruskim winylu. Chyba. Przyznaję że nigdy go nie zapuściłem na karuzelę. Nawet chyba nie umyłem.

wiki

Ja też mam sklejkę, tylko w krążkach, które umieszczone są w okrągłych metalowych pudełeczkach.....
Tam jeszcze jest warstwa piasku i warstwa podkładu zielonego pod panelowego podłogowego... Szaleństwo....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Kurde przez ten kurwowirus nie przyjechały mi  do testów obiecane preampy gramofonowe . Jak żyć ,jak żyć . :smok:
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Tak to wygląda..... wyciągnąłem na chwilę z pod kompaktu.... choć tu chyba nie ma sklejki... Ale pod wzmacniaczem i kolumnami jest....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Pod kolumnami....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka