Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Ja pod cd mam olejowe absorbery . Ale kompakt stoi na sklejce a sklejka jest położona właśnie na te absorbery . I to u mnie w takiej formie działa najlepiej . Postawienie Odtwarzacza cd bezpośrednio na te ustrojstwa nie sprawdza się .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

 
Cytat: miniabyr w Kwiecień 08, 2020, 20:05
Ja pod cd mam olejowe absorbery . Ale kompakt stoi na sklejce a sklejka jest położona właśnie na te absorbery . I to u mnie w takiej formie działa najlepiej . Postawienie Odtwarzacza cd bezpośrednio na te ustrojstwa nie sprawdza się .
Oznacza to, że zawsze trzeba eksperymentować....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: wiki w Kwiecień 08, 2020, 20:07
Cytat: miniabyr w Kwiecień 08, 2020, 20:05
Ja pod cd mam olejowe absorbery . Ale kompakt stoi na sklejce a sklejka jest położona właśnie na te absorbery . I to u mnie w takiej formie działa najlepiej . Postawienie Odtwarzacza cd bezpośrednio na te ustrojstwa nie sprawdza się .
Oznacza to, że zawsze trzeba eksperymentować....  :)
Tak ! I mam gdzieś jeśli ktoś nazwie to audio oszołomstwem . Moje oszołomstwo jest zdrowsze od wyborów korespondencyjnych!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Cytat: wiki w Kwiecień 08, 2020, 19:51
Cytat: miniabyr w Kwiecień 08, 2020, 19:41
A mnie dziś wzięło na coś stareckiego . He ,he to ich ciężkie brzmienie w czasach ich debiutu musiało szokować . Dziś bym przy tym tańczył ! Świetne . Mam współczesne wydanie i chyba nie mam zastrzeżeń . Bardzo bym chciał posłuchać tego z pierwszego wydania .
Mój kolega ma pierwotne wydanie zachodnie ale już się z nim nie spotykam...
Ja mam amerykance (pierwsza i drugą) na CD.... brzmią znakomicie...

Wystarczyły by mi winyle z epoki, chciałbym sobie sprawić np takie Sabbath bloody Sabbath. Tak energetycznej, skocznej, radosnej muzyki rockowej nie uświadczysz. To zróżnicowanie rytmiczne w każdym utworze, niesie mnie, niesie... :D
Nie powiem że wydania na cd nie grają, bo potrafią, ale chciałoby się więcej.  :)

Te podkładki to takie wyrównywacze poziomu sprzętu, jak widzę.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Z perspektywy lat widzę ,że wielu wykonawców odstawiłem w miejsce do którego z rzadka zaglądam . Przejadło się , znudzili się ,chwilowa fascynacja . Czasem powracam  do Sabbath i kilku innych klasyków zastanawiając się co w nich mnie tak pociągało  . A z muzyką klasyczną to mam skoki na epoki . Jak byłem szczawiem to Mozart i klasycyzm . Następnie skok w barok i renesans . Miłość do średniowiecza zakąszana XX wiekiem . Jakoś nigdy nie pałałem miłością do romantyzmu i mam tak do dzisiaj. Od dłuższego czasu  odpoczywam przy najbardziej awangardowych pomysłach -to musi mnie zaskoczyć ,zaintrygować i zmusić do poświęcenia temu czasu .Jak znam siebie to za jakiś czas -jako odtrutka od awangardy - powrócę do czegoś prostego . Mozart?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Jakoś wzięło mnie na starocie . Ale za to z klasą . Klasa niemożliwa do osiągnięcia dziś . I nie wiem dla czego tak się dzieje . Mamy technologię która ułatwia i upraszcza produkcję muzyczną ,mamy świetnych muzyków ,aranżerów , znakomicie wyposażone studia  tylko wdzięk gdzieś uleciał  . Zabiła go dosłowność i dążenie do perfekcji kosztem muzykalności . No to jako antidotum wygrzebałem mafijnego Sinatrę !  Współczesne wydanie na mfsl . Jest od strony technicznej bardzo dobrze -świetny plastik ,cichy i zero szumów . Może trochę chłopaki to uwspółcześnili ale z dużą dozą wyczucia kręcili hebelkami masteringowymi  .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Moriarty

#5031
Jeśli lubisz Sinatrę, bardzo polecam nagrania z orkiestrą Tommy'ego Dorseya. To był czas, gdy dawali koncerty codziennie, po kilka setów, miesiącami to trwało. W efekcie byli tak zgrani, że wszystko chodziło jak po maśle, osiągnęli magiczny poziom porozumienia, i to słychać. Notabene, Sinatra mówił potem, że to właśnie obserwując grę Dorseya nauczył się techniki kontrolowania oddechu, dzięki której zaczął śpiewać z tak wielką swobodą.

Ja mam trzypłytowy box CD Sinatry z Dorseyem dokumentujący ten czas i z przekonaniem mogę potwierdzić, że Sinatra - sądząc po nagraniach, które słyszałem - ani wcześniej, ani później nie brzmiał tak dobrze.

Tu przykładowe nagranie. Z fajną, długą instrumentalną rozbiegówką, by zespół mógł się pokazać, Sinatra wchodzi dopiero pod koniec. To se ne vrati:

https://www.youtube.com/watch?v=OnF2BdX1MdI
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

miniabyr

Nie mam nic z Sinatry z Dorseyem . To co wrzuciłeś  z YT świetne . Kurde młody Sinatra miał zupełnie inny głos bardziej lekki ,bez  naleciałości maniery . No i ten chórek w tle ! O kurde ale chórek  czysto śpiewał i ta obłędna barwa.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Radzieckie lampy zaaplikowane w zeszłym tygodniu do phono gramofonowego ułożyły się zacnie .
Mam też takie spostrzeżenie dotyczące żonglowania lampami. Zauważyłem ,że kiedy chce sprawdzić inną lampę w  torze jakiegoś urządzenia ,to nigdy ona fajnie nie zagra gdy zostanie podmieniona kiedy urządzenie już grało i ta nowa ,zimna lampa tamta podmienia .I nie ma znaczenia ze trzeba poczekać aż się nagrzeje ze 40 minut . Mam takie odczucie ,że kiedy wepnę taką lamę w "zimny" sprzęt i  go włączę to efekt jest zupełnie inny ! Wydaje mi się ,że jest bardziej spokojny i ułożony . Zwrócił mi na to mój znajomy wiele lat temu ale pomyślałem ,że przesadza. Lampa to lampa trzeba odczekać aż się nagrzeje i jazda. Może obecnie mój sprzęt jest bardziej wymagającym systemem i dopiero to zauważyłem . Może znów się czepiam, jednak jeśli mielibyście trochę czasu i spróbowali zrobić taki eksperyment ,to chętnie o jego  wynikach przeczytam .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Kwiecień 12, 2020, 20:13
Radzieckie lampy zaaplikowane w zeszłym tygodniu do phono gramofonowego ułożyły się zacnie .
Mam też takie spostrzeżenie dotyczące żonglowania lampami. Zauważyłem ,że kiedy chce sprawdzić inną lampę w  torze jakiegoś urządzenia ,to nigdy ona fajnie nie zagra gdy zostanie podmieniona kiedy urządzenie już grało i ta nowa ,zimna lampa tamta podmienia .I nie ma znaczenia ze trzeba poczekać aż się nagrzeje ze 40 minut . Mam takie odczucie ,że kiedy wepnę taką lamę w "zimny" sprzęt i  go włączę to efekt jest zupełnie inny ! Wydaje mi się ,że jest bardziej spokojny i ułożony . Zwrócił mi na to mój znajomy wiele lat temu ale pomyślałem ,że przesadza. Lampa to lampa trzeba odczekać aż się nagrzeje i jazda. Może obecnie mój sprzęt jest bardziej wymagającym systemem i dopiero to zauważyłem . Może znów się czepiam, jednak jeśli mielibyście trochę czasu i spróbowali zrobić taki eksperyment ,to chętnie o jego  wynikach przeczytam .
Mam takie spostrzeżenia. Więcej, lampa, którą implementuję zaczyna zgrywać się ze sprzętem po kilku uruchomieniach. Czy to się w jakiś sposób układa? Harmonizuje?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Jak wspomniałem zwrócił mi na ten stan mój znajomy . On twierdził ,że wszystko musi się ułożyć do nowej lampy od kondensatora po transformator . Jeśli miał rację, to ja teraz zwróciłem na to uwagę bo po prostu usłyszałem ,że jest różnica .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Porównania robię naprzemiennie, jedna, druga, jedna, druga.... itd.
I tak wyłaniam faworyta....
Natomiast to co piszesz też spostrzegam.... Pełnię dźwięku danego elementu (nie tylko lampy) oceniam po jakimś czasie grania.... To wygląda tak jakby wszystkie elementy musiały się ułożyć.... dopasować do siebie... bardzo dziwne zjawisko.....
Czasem stosuję płytę testową (Piterski zna, z dawnego Audiostereo, jak mi przypomniał, był to lukar.net), na której jest demagnetyzacja sprzętu, przydaje się...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bartolo

Paweł, jest RCM THERIAA do kupienia ;) 25 do negocjacji..
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Nawet z opcją "do negocjacji " cena dla mnie zbyt wysoka . Ale dzięki za pamięć ! :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

moon

Cytat: miniabyr w Kwiecień 12, 2020, 20:13Radzieckie lampy zaaplikowane w zeszłym tygodniu do phono gramofonowego ułożyły się zacnie .

pytalem juz gdzies i albo nie odpisales, albo umknela mi odpowiedz, jakie masz te ruskie, jaka fabryka czy rocznik?

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

miniabyr

#5040

To 6C45 z roku 1976.  Ale będę mieć starsze tylko muszą się znaleźć oraz parka 6922 brendowana dla National  z dopiskiem made in USSR (tylko nie wiem z którego roku są )
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

moon

wydawalo mi sie, ze miales gdzies wsadzone 6N23P-EW, a to chyba nie te?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

miniabyr

#5042
Cytat: moon w Maj 03, 2020, 23:52
wydawalo mi sie, ze miales gdzies wsadzone 6N23P-EW, a to chyba nie te?
To odpowiednik ec88

Mam teraz Brimary ,bugel boy i i kilka innych i najlepiej grają właśnie te rosyjskie w phono
Tu strona z odpowiednikami rosyjskich lamp do oznaczeń europejskich/amerykańskich . Może się przyda .http://www.forum-trioda.pl/download/file.php?id=19964&sid=1bcf0211023a4e9f93947133b11bb082&mode=view
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Jakoś tak nic się nie dzieję w moim wątku  :( Brak chęci do słuchania spowodowane jest porypaną sytuacją w pracy oraz mało fajnym zdarzeniem w moim domu . 1 maja ulewa spowodowała że zostałem zalany ! A dzień później podczas naprawy dachu ,dach zarwał się pode mną i........wpadłem    :o . Qrwa dopiero wczoraj udało nam się opanować sytuację i pierwsza noc w trakcie której padający deszcz nie spowodowało bieganie z garnkami . Kocham deszcz  ale w takiej sytuacji odgłos kap ,kap ,kap powodował złość jak przy źle grającym sprzęcie audio - straszne wqrwienie ! ..............o czyli połączyłem dziurę w dachu z audio . Jednak można to pożenić ! Także tak . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Doświadczyłeś "mokrego dźwięku"? ;)

Żartowałem. Współczuję. Mało nam problemów...

Pboczek

Przecieki, zalania w domu to makabra. Współczuję serdecznie!
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Przecieki bywają dobre, ale nie we własnym domu!

Paweł, 3m się!!!

miniabyr

Cytat: Kangie w Maj 14, 2020, 00:48
Przecieki bywają dobre, ale nie we własnym domu!

Paweł, 3m się!!!
Dzięki . Trzymam się i coś już z rodziną ustaliłem . W przyszłym roku wymiana poszycie dachu . Reszta konstrukcji jest w b.dobrem stanie,z wyjątkiem kilku desek do wymiany. Dam radę .
Uwaga sceptycy kabli i innych audio pierdół! Właśnie na audio warsztat wjechały do mnie audio bezpieczniki. Zobaczymy co się z tego wykluje ! CDN  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Miałem przygodę z bezpiecznikami....
Jak w systemie głównym był Kenwood Model 600....
To poszalałem i poporównywalem...
Już nie pamiętam co zostało, ale działo się... znaczy słyszę różnicę... 😀
Moi koledzy też słyszą...

Na razie temat bezpieczników u mnie zawisł... w sumie nie wiem z jakich powodów...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

A słyszycie różnice gdy nagle czterech audiofili na odsłuchu u kolegi nagle raptem spierdzi się obficie, okna zamknięte (wiadomo - hałas za oknem). Bas od razu zyska na kulturze, średnica staje się mokra i kremowa, a wysokie dają po nosie jak tabaka ;) :D :D ;)