Subwoofer

Zaczęty przez amati74, Styczeń 06, 2017, 14:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Koledzy powiedzcie mi czy da się podłączyć a jeśli da się to jak podłączyć Subwoofer do wzmaka bez wejścia na subwoofer  a jeśli się nie da to jakieś inne możliwości.

Artur


SVART

Da się. Ostatnio w domu testowałem REL T9i. Sub podłączasz specjalnym kablem pod wyjścia głośnikowe we wzmacniaczu. Z subami trzeba ostrożnie. U mnie sprawdził się świetnie w kinie, tutaj rewelacja, ale w stereo było fajnie, ale pojawiła się dziura w dolnym paśmie. Trzeba testować. Ostatecznie (jeszcze) się nie zdecydowałem.

amati74

A masz może fotkę jak to jest podłączone? I jaki to specjalny kabel? Czy ma to jakiś negatywny wpływ na kolumny?

Artur


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

C/A A3i przynajmniej na razie

Artur

frywolny trucht

#5
Podłączyłbym pod tape out kablem RCA i szukał suba z wtykami RCA ( line in). To może też być line out, czy rec out w innych wzmakach. Nie podoba mi się podwajanie kabli w gniazdach głośnikowych wzmaka. Jakieś takie niehigieniczne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

SVART


Cytat: frywolny trucht w Styczeń 06, 2017, 16:11Nie podoba mi się podwajanie kabli w gniazdach głośnikowych wzmaka. Jakieś takie niehigeniczne.

REL tak właśnie zaleca i w zestawie jest specjalny kabel, jest to dobre rozwiązanie wg mnie.

Co do rozwiązania dla stereo przez suba, to każdy musi sprawdzić we własnym systemie.



SVART

Cytat: amati74 w Styczeń 06, 2017, 14:49A masz może fotkę jak to jest podłączone? I jaki to specjalny kabel?

Nie mam fotki, poszukaj w necie pod hasłem sub REL i znajdziesz na pewno.

Piterski

Kolumny JMLab PS5.1 miały też dedykowane dwa subwoofery.
Kiedyś słuchałem takiego zestawu. Wtedy mi się podobało, jak było by dziś trudno powiedzieć dlatego mam kolumny od razu wyposażone w odpowiednich rozmiarów przetwornik.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

osiek

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 06, 2017, 16:11
Podłączyłbym pod tape out kablem RCA i szukał suba z wtykami RCA ( line in).
Eee dlaczego Tape out czy tam Rec Out?? Wg mnie to kompletnie się nie nadaje do tego celu! Jak z regulacja głośności? Przecież tam jest staly sygnał a nie regulowany. Potrzebny jest sygnał regulowany tak jak z pre out.

amati74

Koledzy chyba prościej będzie zakupić wzmaka z gniazdem dedykowanym pod suba i będzie to dodatkowy bodziec do zakupu lepszego wzmaka.

Artur


SVART

#11
Nie wiem, czy jest taka potrzeba, skoro np. własnie REL produkuje suby stricte pod audio i wystarczy podłączenie ich kablem według instrukcji i zaleceń producenta. Nie ma co więcej kombinować, a widzę kombinujecie :).



Ja podłączałem bezpośrednio pod końcówkę mocy.






frywolny trucht

Cytat: osiek w Styczeń 07, 2017, 00:07
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 06, 2017, 16:11
Podłączyłbym pod tape out kablem RCA i szukał suba z wtykami RCA ( line in).
Eee dlaczego Tape out czy tam Rec Out?? Wg mnie to kompletnie się nie nadaje do tego celu! Jak z regulacja głośności? Przecież tam jest staly sygnał a nie regulowany. Potrzebny jest sygnał regulowany tak jak z pre out.

Wspomniany CA A3i nie ma pre out. Pre out byłby doskonały ale chyba z reguły wzmak odłącza swoje wyjścia głośnikowe trybie pre out. Mój jest dziwny, bo puszcza sygnał na oślep, ale z pilota jak go pacnąć, że jest pre- to odłącza głośniki.
Natomiast aktywny sub ma swoją regulację wzmocnienia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

osiek

Regulacje wzmocnienia ma, ale do wyrównania poziomu z sygnałem/ kalibrację podawanym przez wzmacniacz na kolumny. Jak sobie wyobrażasz działanie takiego połączenia z tape out? Ustawiasz poziom głośności w subie i przy każdym ściąganiu/zglasnianiu wzmacniacz biegniesz do suba i korygujesz? Czy słuchasz tylko z jednym poziomem głośności i nie korzystasz z potencjometru? Albo wyjście pre/sub out, albo poprzez wyjścia wysokopoziomowe/głośnikowe o ile sub na to pozwala (tak jak REL). Nigdy Tape Out

frywolny trucht

Zakładam, że słuchamy na dwóch pozycjach. Normalnie i głośno. Wtedy podchodzimy każdorazowo i korygujemy wzmocnienie na subie. REL ma o tyle łatwiej, że jest regulacja z przodu. Pewne odchyłki od swoich ulubionych głośności są dopuszczalne. Pomruki suba i tak będzie słychać, zanim usłyszysz dramatyczny niedobór, lub nadmiar. Wolałbym w ten sposób się "męczyć" niż dopinać dodatkowe kable do gniazd głośnikowych, które lecą do innego odbiornika. Nie wiem, może REL jakoś to kompensuje, ale z moich doświadczeń każde dopięcie kabli degradowało dźwięk.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

osiek

Nie, nie. Proszę nie wygłaszaj takich teorii w imię dobrego audio i by młode pokolenie nie błądziło.

frywolny trucht

Co wy na to młodzi ludzie? Nie ma jak podłączyć się pod gniazda głośnikowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

osiek

Podłączysz z pre out lub sub out a jak nie masz to sorry Gregory. Nie wszystko da się sensownie ze sobą połączyć.