Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: miniabyr w Sierpień 24, 2018, 21:48
Chyba nie mam takiego parcia . Teraz czas na wymianę elementów w końcówkach AN Empress .  Zaczynam od elektrolitycznych kondensatorów . Oczywiście wymienię je na An Kaisei .

Paweł, czy Ty się przy tych wszystkich m0dach czymś kierujesz czy robisz to na czuja?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Uchem ,ale jak pisałem wcześniej niektóre sprawy są już opisane i sprawdzone przez innych . Jak "robiłem" zwrotnicę  do EV Delta to oprócz niezmiennych wartości komponentów  zadeklarowanych przez producenta  dobór komponentów był trochę pionierski i na ucho  . Nieskromnie powiem ,że pierwszy użyłem kondensatory Miflex KPCU z najwyższej półki prawie na wszystkich pasmach  ! To jest odlot ! Ale żeby do nich dojść to przesłuchałem kilka taczek innych producentów . Rezystory  w zwrotnicy tylko Pathaudio i Duelund -na inne szkoda czasu . Ale zaznaczam to gra tak bo gra to w moim systemie  i pod moją estetykę .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Wykonujesz masakryczną pracę... szacunek  :np:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Sierpień 24, 2018, 22:10
Wykonujesz masakryczną pracę... szacunek  :np:
He ,he z naciskiem na masakryczną .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Po 2 dniach układanie się tych nowych rezystorów moje wnioski są następujące . To był  jedyny i właściwy kierunek działania  przy apgrejdzie  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Paweł , jakie prognozy na przyszłość ,kiedy koniec .
Jak zakończysz , muszę koniecznie wpaść na małe słuchowisko. ;)

miniabyr

Muszę wymienić rezystory i kondensatory w końcówkach . Oczywiście  rezystory AN tantalowe i kondensatory  elektrolityczne AN Kaisei  - wszystko zależy od tego czy będe mieć pieniądze na te podzespoły . Koszt samych kondensatorów to 4,500 zł a rezystorów jeszcze nie policzyłem . Zacznę od kondensatorów.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Paweł, pozwolisz, że zaproponuje dla Ciebie nowy awatar  ;)



Upór godny podziwu   :np:

pelot

Doprawdy, Paweł konsekwentnie prze do przody ,mało tego wszystkie ruchy które wykonał , na ogół mierzą w dobrym kierunku .
Podziwiam go za upór i wiedzę, i że mu się chce.
Przynajmniej jak do tych czas.
Po tych wszystkich zabiegach , na nowo musi wycenić swoje klamoty .
Oj będą warte!

cdt

Paweł miesza w audio garach ale muszę przyznać że zawsze jak jestem to mi się podoba . Dziś było tak jak zawsze . Przestrzeń detal i przyjemność słuchania .

pelot

Cytat: cdt w Sierpień 25, 2018, 15:44
Paweł miesza w audio garach ale muszę przyznać że zawsze jak jestem to mi się podoba . Dziś było tak jak zawsze . Przestrzeń detal i przyjemność słuchania .

A jak bas?

cdt

spręzysty i głęboki   ;D

pelot


cdt

Może uporządkujmy sprawy . Piszę o swoich odczuciach . Dla mnie bas u Pawła nigdy nie był poluzowany . Raz był lepszy raz gorszy ale to poluzowanie to mit  :) . Daj boże każdemu takie kolumny jak delty przed modyfikacjami .

gratefullde

Zawsze mnie zastanawiało, czy jeśli w nagraniu jest bas bardziej miękki, rozciągnięty to my staramy się go wysprężynować i utwardzić ? ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Cytat: gratefullde w Sierpień 25, 2018, 18:37czy jeśli w nagraniu

W sumie nie ważne co jest w nagraniu, ważne jak brzmi na żywo.

gratefullde

Cytat: LampowY w Sierpień 25, 2018, 18:39W sumie nie ważne co jest w nagraniu, ważne jak brzmi na żywo.

No tak, to powinien być wzorzec. Ale nagrania w studio, szczególnie te elektryczne, różnią sie od niego. Wizja realizatora może być inna od naszych wyobrażeń.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

A jeśli tak to tak  :)
Realizatora poprawić w domu to nie grzech natomiast utwardzać domowym systemem audio taki kontrabas to już herezja  :o
Sprzęt audio nie wie co odtwarza. Czy to bas ze stopy perkusji czy akurat wywijanka na kontrabasie więc lepiej żeby system był neutralny i przezroczysty a nie coś utwardzał czy rozmiękczał.

gratefullde

Cytat: LampowY w Sierpień 25, 2018, 18:45
A jeśli tak to tak  :)
Realizatora poprawić w domu to nie grzech natomiast utwardzać domowym systemem audio taki kontrabas to już herezja  :o

Ja to bym chciał by moje grajki odtwarzały wszystko raczej naturalnie, potrafiły przekazać to co jest w nagraniu. Myślę, że Pawła działania idą właśnie w tym kierunku. Podmieniając pewne podzespoły zbliża się do systemu zdolnego odtworzyć muzykę bez podbarwień.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Sam bas to nie jest wszystko . Dla mnie liczy się cały przekaz . Ma być przyjemnie . I tak u miniabyra jest .
I jak mawia klasyk . Siedz w domu i ciesz się tym co masz . A tak teraz zacznę kolejne grzebanie bo czegoś mi brakuje  :P . No  chyba że dam uszatym odpocząć i  przyzwyczaić się do tego co mają na codzień   :P

LampowY

Cytat: cdt w Sierpień 25, 2018, 19:03Sam bas to nie jest wszystko
Jasne, choć najtrudniejszy do prawidłowego odtworzenia.
Do basu nawiązałem w kontekście waszych pytań i odpowiedzi o to pasmo u miniabyra.

elektroboy

#3296
Cytat: LampowY w Sierpień 25, 2018, 19:12
Cytat: cdt w Sierpień 25, 2018, 19:03Sam bas to nie jest wszystko
Jasne, choć najtrudniejszy do prawidłowego odtworzenia.
Do basu nawiązałem w kontekście waszych pytań i odpowiedzi o to pasmo u miniabyra.

problem w tym ze wzorce kazdego z nas sa inne i odczucia kazdego z nas zdecydowane indywidualne, czesto mocno rozniace sie.
ja naprzyklad uwazalem oryginalny bas Delt za zbyt wolny. co prawda szybszy od 95% innych kolumn ale wciaz odbiegajacy od mojego wzorca szybkosci  a'la altec lansing, jbl lub goodmans. dla tego zamienilem oryginalny 12' woofer delt z piankowym miekim zawieszeniem na zdecydowanie twardszy 12' z materialowym impregnowanym zawieszeniem i o wiele lzejsza membrana (ef. masa z 69g na 37g).
i dziekuje bogu ze taki zabeg zrobilem bo MI sie dokladnie taki "instant start-stop" bas podoba.
pawla szkola grania wywodzi sie z audio note i dla tego jego wzorce o wiele "mieksze" od moich.
najwazniejsze ale jest, ze kazdy ma to co lubi i moze sie nacieszyc swoja muzyka :)

LampowY

Wiem co masz na myśli ponieważ sam porównywałem ostatnio 12" DC Tannoya na miękkim, piankowym zawieszeniu z moim 12'' DC na twardym. Jeśli chodzi o szybkość basu jest to przepaść.

miniabyr

#3298
Ok teraz już mogę być obecnym. .....bas basem ale i tak 90 procent audiofilii polegnie na akustyce pomieszczenia . Czy nie jest tak ,że większość  dobiera częstotliwości basowe do stanu zastanego w pomieszczeniu  Czyli jak za dużo basu to kolumna nie taka ,albo kablem ten bas spacyfikować ,lampą odchudzić  itd.. Ręka do góry kto z was choć w minimalnym stopniu starał się ogarnąć akustykę pomieszczenia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał