Monitor Audio ET 500

Zaczęty przez GregWatson, Listopad 19, 2015, 16:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Kiedyś się gdzieś napatoczyłem na takie i cenowo było przystępnie ale kurna gdzie to było?
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Tylko zaznaczam, że to dość jasne kable.

MAC

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 04, 2015, 21:07Tanio na pewno i tak nie było  ;D
Nie miały wpływu na cenę TRa z SME :)

ahaja


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

To ma być okazja? Z tą regą rb300 za 1600zł?

No cóż...
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

Ja wiem, że okazja to musi być zaraz za 5 zł ale widziałem ten model co prawda z innym ramieniem który poszedł za prawie 6 klocków (i to w tym roku). Więc wszystko zależy od punktu widzenia kto jak uważa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#32
Trochę historii firmy wraz z produkowanym sprzętem a w tym i o gramofonie Monitor Audio ET-500 znalazło się w krótkim opisie "Hi-Fi i Muzyka". Pismo znane audiofilom i melomanom.

http://www.hi-fi.com.pl/prezentacje-lista/1246-kolorowe-monitory-monitor-audio.html

Autor: Mariusz Zwoliński
Źródło: HFiM 11/2009

Cały artykuł można pobrać w formacie pdf.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#33
Jak się okazuje to zbyt dużo elektroniki w gramofonie nie ma:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Do gramofonu zastosowano zasilacz zewnętrzny z dosyć nietypowym wejściem do gramofonu:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i jeszcze szczegóły znajdujące się w pudełku:

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Czyli, że udało ci się dorwać zasilacz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Tak, właśnie osoba która sprzedawała taki sam gramofon w linku powyżej zrobiła dokładną kopię tego zasilacza. W tym temacie coś może więcej będzie ale ciut później.
Na dzień dzisiejszy gramofon rozebrany do "rosołu", po Nowym Roku wędruje do stolarza specjalisty, który odnowi całą plintę oraz dorobi moduł na drugie ramię. Wszystko będzie miało taki sam kolor a sam moduł będzie umożliwiał dokładne ustawiania ramienia w zależności od zastosowanego modelu czyli możliwość zarówno manewru na osi X jak i osi Y.

Tak se wymarzyłem.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#38
No i jeszcze jedna okazja - tanio Monitor Audio ET500:

http://www.ebay.co.uk/itm/Monitor-Audio-ET500-turntable-/151934313175?hash=item235ffda2d7

Wymaga paru prac i nakładów finansowych ale za to może być tanio.

Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

Aukcja dotyczy samego napędu bez ramienia. A ja osobiście kupiłbym tylko ramie bez napędu:)
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

I pewnie dlatego taka cena i nisko pójdzie. A tam można wsadzić różne wędki. Plinta ma ciekawą budowę bo składa się z dwóch warstw płyty o różnej gęstości przedzielone płytą ołowianą. Dobra baza na zrobienie czegoś własnego. Same drewienko waży z 10 kg.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Taki stoi teraz w winylowym sklepie Epka w Bydgoszczy i można go sobie posłuchać z bodajże z Ortofon Cadenza Red na pokładzie.
Stan wygląda na perfekcyjny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Cytat: frywolny trucht w Marzec 04, 2016, 18:52Taki stoi teraz w winylowym sklepie Epka w Bydgoszczy
Jako demo do odsłuchu wkładki czy do sprzedaży ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Nie na sprzedaż. Do posłuchania  wkładek, płyt.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

To jest ten sam egzemplarz co na pierwszej stronie opisany jako A2.jpg
Został zakupiony w Wielkiej Brytanii. I to jest prawdopodobnie ten drugi model jaki pokazał się w Polsce a ja wcześniej o nim pisałem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Przemo

#45
To ten sam  :).
Jest w dobrych rękach - swoją drogą polecam Epkę - duży wybór płyt, no i do tego różne sprzęty - jest czego posłuchać :).
Grzegorz - niedługo będzie trzeci monitorek....dam znać, jak dotrze na miejsce !

No i sorki, że na sam koniec, ale wypada się przywitać :) - więc witam wszystkich. Jestem tutaj kilka "chwil", raczej biernie, czytam i dużo więcej dzięki Wam wiem - duży szacun za wiedzę !
pozdro

GregWatson

Super, witamy w naszym gronie. Tu się wszyscy od siebie uczą. Taka fajna paczka ludzi.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

lian

Cześć,

A no tak, mamy ET500 na stanie. Geneza taka: do codziennego słuchania płyt, tzn. do szybkiego pokazania klientowi czy płyta jest w dobrym stanie czy nie, używamy DUALa 1229 z ortofonem 2m red (który nota bene nie pasuje za bardzo do tego ramienia, ale gra). Ponieważ w sklepie lubimy sobie posłuchać muzyki, pobawić się sprzętem, zależy mi żeby była też dostępna bardziej odjazdowa wkładka. No i mam do sklepie ORTOFNA CADENZA RED. Tyle że do tego Duala to tak nie bardzo... No więc kupiłem od jednego uprzejmego Pana rzeczonego ET. Wmontowałem do niego ramię RB250 i wisi tam cadenza. Jak przychodzi klient i chce słuchać dłużej i pełniej, to Pani EPKA ma prikaz (oj dostanę za takie pisanie po głowie) przełączać na cadenzę czyli na drugiego gramiaka. Również słuchamy z tego zestawu w trakcie wspólnych degustacji muzycznych i nie tylko muzycznych (na które zapraszam).
Zawsze coś się dzieje w zestawie, często coś zmieniam, cały czas coś montuję. Kurcze, bywa że postawię jeden krok do przodu i potem dwa do tyłu. Ale nie ma lekko.
Okresowo przynoszę do sklepu luxmana pd 444 z Karatem17d3 jeśli chcę posłuchać klasyki. Drugi taki gramofon mam w remoncie.
Za miesiąc będąkońcówkina GM70 i zmodyfikowany SET na 811A, któremu zapodam jakieś dobre trafa.

Kurcze, Panowie, życie jest piękne, i nasza pasja też.
Pozdrawiam, bo to super forum. W Polsce najlepsze. Taka prawda.

Przemek:
Pozdrowienia podwójne!

GregWatson

Cieszymy się razem z Wami. Grajcie ile możecie.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: lian w Marzec 15, 2016, 20:19Pozdrawiam, bo to super forum. W Polsce najlepsze. Taka prawda.
Prezesie.
Proszę wystąpić przed szereg, odebrać puchar, dygnąć dostojnie i palnąć mówkę dziękczynną
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.