Witajcie w "małpiarni" czyli znów strugamy "wariata". Klon EAR834.

Zaczęty przez McGyver, Czerwiec 18, 2018, 13:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

marwis73

Adam, wspominałeś o nowym DIY, jakimś DAC'u na lampie i końcówce mocy, czy coś już wiadomo w temacie.

tomekkk1

Cytat: marwis73 w Marzec 12, 2019, 15:53
Adam, wspominałeś o nowym DIY, jakimś DAC'u na lampie i końcówce mocy, czy coś już wiadomo w temacie.

Poczekajmy może na zakończenie już otwartych tematów - w przypadku Keishō daleko jeszcze do tego...
Gdyby okazało się, że Klon EAR834 na przykład szumi niemiłosiernie, też byś wolał aby przyczyna została szybko znaleziona - zamiast czekać i czekać, gdyby prowadzący skupił się na wielu tematach na raz ;)

marwis73

Cytat: AudioAddicted w Marzec 12, 2019, 16:01
Cytat: marwis73 w Marzec 12, 2019, 15:53
Adam, wspominałeś o nowym DIY, jakimś DAC'u na lampie i końcówce mocy, czy coś już wiadomo w temacie.

Poczekajmy może na zakończenie już otwartych tematów - w przypadku Keishō daleko jeszcze do tego...
Gdyby okazało się, że Klon EAR834 na przykład szumi niemiłosiernie, też byś wolał aby przyczyna została szybko znaleziona - zamiast czekać i czekać, gdyby prowadzący skupił się na wielu tematach na raz ;)
Spoko tylko pytam bo może temat ruszył


kowacz

z innej beczki
dostałem ofertę na Ecc81n brimar i ecc83 GE z 50 lat
za 2,5k co koledzy sądzą
NOS - z tym to bym polemizował bo jak to sprawdzić ?
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Hubertrs

Trudno comolwiek powiedziec bo ecc83 GE jest kilka rodzaji i w zwiazku z tym rozne ceny, co do brimarow to dosc specyficzne granie z deficytem wysokich

McGyver

Cytat: kowacz w Marzec 14, 2019, 14:21dostałem ofertę na Ecc81n brimar i ecc83 GE z 50 lat
za 2,5k co koledzy sądzą
Za ile lamp? Bo coś wysoka ta kwota.
Cytat: kowacz w Marzec 14, 2019, 14:21
NOS - z tym to bym polemizował bo jak to sprawdzić ?
Można jedynie pomierzyć czy trzymają parametry katalogowe.

kowacz

Do klona w sumie 3 szt
Parametry zapewne trzymają bo
Sa ze sprawdzonego źródła.
Ale pytam bardziej doświadczonych
Czy warto. Czy nie lepiej coś z nowej
Produkcji?
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

McGyver

Cena jest wysoka. A do tego projektu nie musisz mieć lamp parowanych, mogą być "sierotki", czyli pojedyńcze sztuki które z reguły można wyrwać wyraźnie taniej niż w parach. Wystarczy żeby miały w miarę równe połówki.

kowacz

Cytat: McGyver w Marzec 14, 2019, 16:32Cena jest wysoka. A do tego projektu nie musisz mieć lamp parowanych, mogą być "sierotki", czyli pojedyńcze sztuki które z reguły można wyrwać wyraźnie taniej niż w parach. Wystarczy żeby miały w miarę równe połówki.

Ciężko wyrwać na jebaju lampy z podanymi pomiarami.
Generalnie uważasz że stare są lepsze?
Np Brimary, GE, Mullard
niż....
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Hubertrs

Brimary i mullardy to taka sama szkola grania, nie kazzdemu sie spodoba, a co do nowej produkcji to wiekszoszc jest bardzo kiepska, albo moze tak, nowa produkcja do piet nie siega starym dobrym lampka.
Jak chcesz dobre lampy to szukaj na jebaju od sprawdzonych sprzedawcow

McGyver

Cytat: Hubertrs w Marzec 14, 2019, 18:01
Brimary i mullardy to taka sama szkola grania, nie kazzdemu sie spodoba, a co do nowej produkcji to wiekszoszc jest bardzo kiepska, albo moze tak, nowa produkcja do piet nie siega starym dobrym lampka.
Jak chcesz dobre lampy to szukaj na jebaju od sprawdzonych sprzedawcow
Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, niemniej kwota 2500zł za trzy wcale nie jakieś wyjątkowe lampy nie-wiadomo-czy-NOS to jak by nie patrzeć drogo.

Ze współczesnych bardzo przyzwoite są te:
https://sklep.lampyelektronowe.pl/?52,12ax7-tung-sol
https://sklep.lampyelektronowe.pl/?378,12at7w-tung-sol
Nie kosztują majątku, na start swobodnie można zanabyć, choćby po to żeby mieć na czym grać i nie mieć parcia na jak najszybszy zakup lamp z dawnej produkcji w jakiejś abstrakcyjnej cenie.

kowacz

Teraz mam toshiby sa zacne.
Ale chce mieć super NOS-u
Zeby już nie szukać niczego 😉
Nie mam sprawdzonych sprzedawców
Generalnie trza sie wyposażyć w tester lamp
Za 1.5k i sprawdzać zakup.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

McGyver

Zgadza się, Toshiby są zacne. Na Twoim miejscu pozostałbym przy Toshibach, nie rzucałbym się na jakieś Brimary jak szczerbaty na suchary i wziąłbym pod rozwagę zakup miernika do lamp.

Hubertrs

Poszac sprawdzeni sprzedawcy mam na mysli, tacy co maja po kilka tysiecy pozytywow i zero negatywow, nadal sie oplaca kupowac lampy u jankesow

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO


kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO



Hubertrs

Cytat: rudy-102 w Marzec 14, 2019, 20:36Ta cena jest z byka wzięta
Na poczatku mojej przygody lampowej tez mnie taki jegomosc z audiostereo ubral w super lampy, dopiero po jakims czasie sie kapnalem ze to byly lampki ktore mu nie podeszly, mnie zreszta tez, w sumie to trudno o amatora na jan philips z zielonymi napisami.
Trzy pary tak okazyjnie od niego kupilem, czlowiek sie uczy na bledach.
Dzieki niemu postanowilem bardziej polegac na intuicji i tak szczerze mowiac to byly jedyne niewypaly a mam tych lamp troche

kowacz

Zmierzyłem dzisiaj sygnał po wzmocnieniu
w lewym kanale 1.2 mV, prawy ok 10.0 mV  :-\ ?
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

rudy-102


kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO