Witajcie w "małpiarni" czyli znów strugamy "wariata". Klon EAR834.

Zaczęty przez McGyver, Czerwiec 18, 2018, 13:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Już kilka dni temu to sprawdzałem, ale powtórzyłem. Jest kontakt między ramieniem, a GDN. Odpięcie kabla GDN nic nie zmienia, natomiast po wypięciu kabli sygnałowych z gramofonu przestaje brumić. Brum jest cichy i w słuchaniu muzyki nie przeszkadza, ale jak podniosę ramię a nastawione jest trochę głośniej to denerwuje. Pewnie będę musiał da testu inna wkładkę zamontować.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2019, 10:43
Już kilka dni temu to sprawdzałem, ale powtórzyłem. Jest kontakt między ramieniem, a GDN. Odpięcie kabla GDN nic nie zmienia, natomiast po wypięciu kabli sygnałowych z gramofonu przestaje brumić. Brum jest cichy i w słuchaniu muzyki nie przeszkadza, ale jak podniosę ramię a nastawione jest trochę głośniej to denerwuje. Pewnie będę musiał da testu inna wkładkę zamontować.
Zmień interkonekty. Kombinuj z ich ułożeniem.


rudy-102

Podczas przerwy obiadowej trochę pożonglowałem kablami. Na jednych brumi więcej, na innych mniej. Najbardziej brumi na tych, na których najlepiej gra muzyka :(.
Przy okazji podmianek ułamałem sobie inakustika - to ten najlepszy. One nie lubią przeprowadzek. Wieczorem lutowanko.

rudy-102

Cytat: McGyver w Luty 06, 2019, 10:57Kombinuj z ich ułożeniem.
Długość tak jest dobrana, że nie mam miejsca na wygibasy. I tak chciałem sobie nowe kable zrobić to teraz mam motywację ;).

rudy-102

Przy okazji chwalipięta w łeb kopnięta pokaże kilka fotek.
Ten kurz zobaczyłem dopiero na zdjęciu. A wydawało mi się, że niedawno (piątek?) odkurzałem  ::) .

rudy-102


rudy-102


vasa



Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2019, 13:49
Przy okazji chwalipięta w łeb kopnięta pokaże kilka fotek.

Sprzęt, sprzętem.
Ale ten rogalik z tyłu - owszem, owszem [emoji1]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Cytat: vasa w Luty 06, 2019, 15:00


Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2019, 13:49
Przy okazji chwalipięta w łeb kopnięta pokaże kilka fotek.

Sprzęt, sprzętem.
Ale ten rogalik z tyłu - owszem, owszem





Rogalik. A ja durny patrzę i szukam. Regalik... >:D


Fajnie wygląda z tym jednym guzikiem. Taki "Sleeper" niepozorny  8)
Vincent nie protestuje większym grzaniem? Trochę mu te radiatory przysłania...

vasa



Cytat: AudioAddicted w Luty 06, 2019, 15:06
Rogalik. A ja durny patrzę i szukam. Regalik... >:D

No tak.
Telefon wie lepiej[emoji3525]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

Cytat: AudioAddicted w Luty 06, 2019, 15:06Fajnie wygląda z tym jednym guzikiem. Taki "Sleeper" niepozorny  
Taki troche design Lampizatorowy

tomekkk1

Cytat: Hubertrs w Luty 06, 2019, 15:21
Cytat: AudioAddicted w Luty 06, 2019, 15:06Fajnie wygląda z tym jednym guzikiem. Taki "Sleeper" niepozorny   
Taki troche design Lampizatorowy


Widziałem początki Lampizatora i do dzisiaj mam dreszcze, dobrze że Rudy nie poszedł tą drogą - w środku porządek, ład i skład ;D

rudy-102



tomekkk1

Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2019, 16:17Szyfrem nadają. Nic nie kumam. ???

Czerwony, po prawej, na foto. Z CD na półkach. Regalik ;D

rudy-102

Już zastanawiałem się, czy chodzi o rogalik z kabla ;D

Hubertrs

Cytat: AudioAddicted w Luty 06, 2019, 15:45
Cytat: Hubertrs w Luty 06, 2019, 15:21
Cytat: AudioAddicted w Luty 06, 2019, 15:06Fajnie wygląda z tym jednym guzikiem. Taki "Sleeper" niepozorny   
Taki troche design Lampizatorowy


Widziałem początki Lampizatora i do dzisiaj mam dreszcze, dobrze że Rudy nie poszedł tą drogą - w środku porządek, ład i skład ;D
Mialem przez chwile lampiego 7 i mi nie podszedl dzwiekowo, ale juz GoldenGate mojego kolegi daje rade

McGyver

Cytat: Hubertrs w Luty 06, 2019, 16:37i mi nie podszedl dzwiekowo
Posłuchaj mojego Protagonista MkII, takiego jak ten co grał na AVS2018. To inne granie niż Lampizatory z numerkami, sądzę że spodobałby Ci się.

Hubertrs

Adam juz dawno mialem zamiar to zrobic tylko logistycznie jak to rozwiazac?



kowacz

Ok
"spawanie" skończone
jeszcze praca nad wyeliminowaniem szumu "brumu"
i kosmetyka.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

rudy-102


Ładnie wyszło. Tylko ta niebieska dioda nie bardzo mi osobiście podchodzi, ale ja też mam nie taką jaką chciałem ;).
Pokrywa to akryl?
Możesz pokazać wnętrze?

kowacz

Zrobię wieczorem i przesle.
I napisze pare słów o problemach
Brumu w pre.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO