Audiofilskie perypetie.

Zaczęty przez Piterski, Październik 14, 2019, 17:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Slucham na kablach miedzianych jeszcze z RFN. Mają pewnie ponad 30 lat. Piekielnie ciężkie. Izolacja przezroczysta, końcówki bananowe sam lutowałem. Nie śniedzieją same z siebie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Biorąc pod uwagę doskonałe efekty miedzianego Duelunda brałem pod uwagę wersję linka miedziana cynowana. Tylko że miedź cynowana wywołuje pewne kontrowersje w ocenach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: Therion w Listopad 08, 2019, 09:56Slucham na kablach miedzianych jeszcze z RFN. Mają pewnie ponad 30 lat. Piekielnie ciężkie. Izolacja przezroczysta, końcówki bananowe sam lutowałem. Nie śniedzieją same z siebie.
Ale masz izolacje z tworzywa sztucznego, która powinna i zapewne izoluje od wpływu warunków zewnętrznych czyli tlenu. Bawełna jaka by nie była to jednak sądzę że sama w sobie raczej przed utlenianiem w dłuzszej perspektywie nie zabezpieczy dlatego kable Duelunda są dodatkowo pokryte olejem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

#103
W końcu trafiłem na interesujące kabel NeoTecha BRDCC. Jest to miedziana plecionka w oplocie bawełnianym z tym, że jak się dowiedziałem każdy drucik jest lakierowany.
Po kilku pochlebnych opiniach skusiłem się na BRDCC-20 na bas i średnice i BRDCC-24 na wysokie tony.
Pierwszy udało mi się odkupić od kolegi, któremu zostało kilka metrów, a drugi muszę jeszcze domówić.

Teraz czekam na ich odbiór i zobaczymy czy się skuszę i szybko je zainstaluje czy poczekam na moment oddawania paczek do renowacji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Brawo. Wyglądają fajnie. Jeżeli niczego nie zabiorą z pasma, to będziesz miał kable z głowy.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie


Piterski

Cytat: Kangie w Listopad 08, 2019, 11:46
Ładne sznurówki ;)
O... to jest myśl. Jak się nie sprawdzą przerobie je na sznurowadła  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Hubertrs

Duelundy testowalem przez jakies dwa miesiace, fajny sprezysty bas ale reszta jakas taka ... bez polotu

Piterski

GAD wydał kolejny album z Polską Muzyką Filmową.
Tym razem tematem jest muzyka z filmu Wielki Szu
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Ooo, może być dobre, choć muzy z tego filmu nie pamiętam.

wiki

Cytat: Piterski w Listopad 16, 2019, 12:16
GAD wydał kolejny album z Polską Muzyką Filmową.
Tym razem tematem jest muzyka z filmu Wielki Szu
Piterski,
Zrób zdjęcie z tym co i kto co gra.
Proszę. 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Piter, zrób rozbieraną sesję ;D

Piterski

Cytat: Kangie w Listopad 16, 2019, 20:42Piter, zrób rozbieraną sesję
Chyba nie swoją  :o ;D

Wiki zdjęcia specjalnie dla Ciebie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie


wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Piterski w Listopad 16, 2019, 21:28Wiki zdjęcia specjalnie dla Ciebie.
Piterski, dzięki... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie


kefas

CD jest ale LP szukałem lecz nie znalazłem. Przegapiłem LP re.Sondę ale chyba kupię Klan

Piterski

Nie ma dostępnej na LP? Czyżby obie wersje rozeszły się w zapowiedziach i przedsprzedaży :o
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Coś chłopaki się słabo organizują czytam o ,,Sondzie''że będzie w poniedziałek ale nie ma daty. Sprawdzam a to był jakiś wiosenny poniedziałek.

Piterski

Ja płytę Sonda2 kupiłem z pierwszej edycji ale na pierwszą Sonda czekałem aż do reedycji. Chyba ze dwa lata.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Mnie się udało dostać Sondę 2 zarówno czarną jak i kolor jakiś rok temu na winylu. Ale 1 mam tylko na CD. Pewnie 1 na winylu z przypływem talarków też sobie sprawię bo to kawał dobrej historii.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kefas

Ja puki co zadowalam się kasetą nagraną ze spotify

GregWatson

No proszę jak ładnie.   :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Cytat: Piterski w Listopad 08, 2019, 10:06W końcu trafiłem na interesujące kabel NeoTecha BRDCC
Piotr czy kable już dotarły do Ciebie?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !