Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 07, 2014, 06:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Coś chyba czytamy, od czasu do czasu? Zapraszam do podzielenia się tytułami po które warto sięgnąć. Autor, tytuł i może słów kilka o samej książce, dlaczego warto.

Ze swej strony polecam rzecz, którą aktualnie czytam. Pannonica czyli Nica. Baronowa Jazzu. Obraz rodziny żydowskiej Rotschildów na przestrzeni wieków oraz znakomicie uchwycony klimat nowego Yorku z końca lat 40-tych, początku '50 tych i dalej, gdzie tworzyła się nowa era w muzyce, era nowego jazzu. Thelonious Monk, Miles Davis, Art Blakley, Charlie Parker, Dizzy Gilespie i wiele wiele innych nazwisk przewija się w tej książce.
Polecam, warto odbyć tę muzyczną podróż.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Czytam obecnie polecanego hita literatury skandynawskiej, Jo Nesbo, Człowiek Nietoperz. 
No i zastanawiam się skąd te zachwyty. To pierwsza z 10 bodajże książek tego autora,  z Harrym Holem, jako glownym bochaterem. Może sięgnę kiedyś po jeszcze ale tylko wtedy gdy nic innego pod ręką nie bedzie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Czytujemy ostatnio Eco. Nie na kanwie eco trendu lecz z uwagi na niezmierna inteligencję autora tegoż.  Wahadło Foucaulta. I jak na dloni widać mialkosc i powierzchowność Dana Browna. Baudolino, genialna opowieść o tworzeniu religii chrześcijańskiej i każdej innej. polecam
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Odkopuję temat.

Daleko mi do nawet mniej wybitnych pisarzy i poetów regionalnych. Próbowałem kiedyś w szkolnych latach swych sił w pisaniu. Popełniłem kilka opowiadań, kilkadziesiąt wierszy.

Jeśli macie ochotę, to zapraszam do zapoznania się z moją "spuścizną literacką". Na początek coś bliskiego nam - facetom; chociaż niektóre kobity nie zostają w tyle ;)


fioni

no no Kangie  ;) poczytałam sobie. Gratuluję lekkości pióra. Temat niezbyt mnie ujął  :-\ ale puenta ok. Pisz dalej  ;)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie

Dziekuje. Wkleic nastepne? Inna tematyka.

Od dawna nie pisze.

fioni

według mnie wklejaj  ;) chyba ... tak się porządziłam, ale to nie mój wątek ...  ;)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie

Watek Gratefulla. Najwyzej pojdzie do kosza ;)


fioni

kangie aż tak tragicznego końca to się nie spodziewałam, ale fakt dorośli kształtują dzieci, a dzieci kształtują się pod wpływem opinii najbliższych. często się mówi do dziewczynek: " jaka Ty śliczna jesteś etc..." no i potem panienka uważa, że jest najpiękniejsza, a jej pustota przechodzi wszelkie granice. ( Tak trochę odwróciłam Twoją tezę z opowiadania) ale o to samo chodzi. Trzeba bardzo uważać, bo niewielka jest granica, gdzie można wyrządzić krzywdę własnemu dziecku na całe życie. Wychowanie niezmiernie trudna sztuka - ale nikt nie mówił że będzie łatwo.
Jakbym mogła uwagę wtrącić, to nie wiem, czy jak dzieci z opowiadania poszły do szkoły to było już po reformie  oświaty i były szóstki  jako oceny. Trzeba by to sprawdzić, aby fakty historyczne się zgadzały  ;). Ale w zasadzie to nie o to chodzi w tym opowiadaniu. Czyta się bardzo fajnie i swobodnie
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie

Masz racje poknocilem czasy. Staralem cofnac sie w czasie, ale system ocen pozostawilem ze swoich lat szkolnych. Zostawilem to bez zmian.

Pozostalo ostatnie opowiadanie. O dziewczynce. Wklejam.

fioni

no  ;). Opowiadanko ok, choć taki lekki niedosyt chyba czuję :D może zbyt szybkie zakończenie, takie jakby nagłe, no nie wiem jak to określić :D jak się dowiem to powiem :)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie

Ciesze sie ze jedna osoba przeczytala  :)

Ile ja wtedy mialem? 17 lat. Niewiele o zyciu wiedzialem. Chciem sie rozpisac przed matura i fantazjowalem sobie.

kangie

Być może wstyd się przyznać, ale ostatnimi czasy kupuję i sięgam właśnie po takie książki.


fioni

kangie wstyd to kraść ;) Ty po prostu wzbogacasz swoja pasję o literaturę :)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie

#14
Dobra, czas na konkrety...

Czym jest szczescie? Co sprawia ze ludzie sa szczesliwi? Czy szczescie idzie w parze ze stanem posiadania/zamoznosci? Jak szukac szczescia?

Na te pytania szukal odpowiedzi autor tej ksiazki przez 25 lat swojej pracy badawczej. Mimo, ze to swietna pozycja - nie jest to ksiazka latwa i do poduszki. Nie dalem rady przebrnac przez calosc. Doszedlem do polowy i odpuscilem. Mam w planie sprobowac raz jeszcze.

Keef98

Przypomniało mi się, że jest tu spora ilość fanów fantasy, którzy mają dzieci mniej więcej w moim wieku. Jest taka seria książek napisana przez francuskiego, zresztą już nieżyjącego pisarza Pierre Bottero. Chodzi mi o serię "Ewilan z dwóch światów", samej fabuły nie będę opowiadać, bo mam tendencję do spoilerów :P Czytałam to perę lat temu, ale bardzo mi się podobało.
Aaa...
Kangie, przeczytaj to:
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

kangie

#16
Dzieki. Jesli wpadnie w rece, to zaczne czytac.
P.S. Keef98, czytalas opowiadania?  :)

Keef98

Jedno, reszta nie zna dnia ani godziny. ;) Chyba dzisiaj wieczorem/w nocy przeczytam, ale głowy nie dam. Mam jeszcze dużo książek, które sobie przygotowałam w ramach Pyrkonowych prac domowych :P Chcę przeczytać całą twórczość Hubaratha i Dukaja (bardzo ich lubię, ale niestety nie znam wszystkiego), jeszcze sporo innych książek, mam jeszcze "Królów przeklętych", "Wiele demonów", biografię Johnny'ego Casha, biografie Stonesów (po polsku i po angielsku), biografię Tolkiena i dużo, dużo innych, tylko czasu i chęci brak :(

Wireless

Cytat: kangie w Marzec 09, 2015, 21:46
Ciesze sie ze jedna osoba przeczytala  :)

Ile ja wtedy mialem? 17 lat. Niewiele o zyciu wiedzialem. Chciem sie rozpisac przed matura i fantazjowalem sobie.
Kangie, literacie :) "Nieudacznik" to b. dobre opowiadanie, ale baaardzoo mroczne i przygnębiające... Straszną krzywdę można dziecku wyrządzić...
Napisałbyś coś wesołego, please :)
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Czytam niesamowitą powieść.  Papugi z placu D'arezzo. Autorem jest Eric Emmanuel Schmitt.

Wielowatkowa,  wielobarwna opowieść o mieszkańcach pewnego belgijskiego placu. Opowieść o różnych odcieniach życia,  miłości,  nienawiści.  Splotu nieoczekiwanych zdarzeń. Nad całością jest rozpięta aura tajemniczości.  Trwa ona podsycana tajemniczym listem, adresowanym do poszczególnych mieszkańców placu,  w treści którego stoi zapewnienie o uczuciu oraz podpis: wiesz kto.
Polecam gorąco te powieść.  Napisana pięknym językiem no i jest to coś w niej.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

We wtorek odbieram z empiku, obok miejsca mego obecnego stacjonowania, biografie Herbie Hancocka. Tak że od wtorku czytamy :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

No to mam, absolutny mintaj, jeszcze w folii.
Teraz sobie muzyczke puszczę i piwko otworze,  i czytam :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9