kabel Belden 9497

Zaczęty przez pmcomp, Marzec 29, 2016, 19:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

dyletant

Zamiast kominka mam wejście do kuchni. Z jednej strony wystarczy kabel max 2m z drugiej muszę obejść futrynę i wychodzi 9m. Eksperymentów  z kabelkami do czasu wymiany wzmaczniacza się odechciewa - za drogie.

Dylemat szekspirowski Ciąć, Nie Ciąć.
W efekcie nie uciałem ;/. kabel zwinięty po szafką robi za cefkę. Scena przesunięta w kierunku w lewo pewnie bardziej ze względu na kolumnę pod ścianą niż zwinięty kabel .. ale dziurę wierci w głowie..
Jak utniesz pozostanie nie smak, że problem/bałagan wynika  z opóźnienia bo z prawej strony 2x dłuższy kabel.
Racjolanie można tłumaczyć, że są to za krótkie odległości aby odczuć różnicę... no ale te podskórne przeczucie ...tysięczne milisekundy.... :-\

Wybór należy do Ciebie. Bramka 1, 2 ... czy 3?

jarojaw

Chyba wolę zwinąć niż ciąć. Ale experyment mogę zrobić i jeden 2m drugi 4,5m. Ciekawe czy zauważe różnicę?

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

malg

Oba kable muszą być oczywiście równe. Ten dłuższy, nie zwijaj, tylko zakręć (tak jak drogą trawersem jedziesz). Postaraj się aby był tylko jeden zakręt, oraz aby ten powrotny kawałek nie przylegał do tego przed zakrętem. (nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem  ::))

jarojaw

Dzięki. Postaram się nie zrobić pętli, a rozłożyć tą długość jak najbardziej poprawnie. 😏

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

miniabyr

#229
Dzięki Pmcomp'owi zakupiłem zawodowe wtyczki zasilające .Oczywiście Chiny są producentem  wtyczek VIBORG  Komplet 4 wtyczek kosztował mnie 55 usd !Są świetnie wykonane i qurna tanie . A piszę to dlatego ,że zamierzam na bazie Beldena 9497 zrobić kable zasilające.......................które już zrobiłem . Od razu powiem ,że te kable "grają" piękną górą i średnicą ,ale mają niedobór energii na basie . Barwa basu jest znakomita ,tylko zbyt delikatna. Ale to jest wina przekroju tych kabli . To AWG! 16 czyli 1mm2  . Trochę mało . Muszę te kable złożyć podwójnie . Zdam relację . A teraz zaprezentuję urodziwe wtyki Viborg  http://www.ebay.com/itm/2Pairs-Viborg-100-Pure-Copper-Male-EUR-SCHUKO-Power-Plug-IEC-Connector-Audio-/201772319150?hash=item2efa9141ae:g:RlQAAOSw4f5YCdUM
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Zrobiłem kabel zasilający z Beldena 9497. 3x2 kable, czyli 6 przewodów. Dałem podwójny oddzielny ekran na każdy z trzech kabli. Ekrany podłączone tylko od strony wtyku schuko. A kable we wtykach połączyłem niestandardowo, bo są specyficznie pomieszane. Czyli po jednym (pomarańczowo-czarnym) kablu leci faza i uziemienie, po drugim neutralny i uziemienie a po trzecim faza i neutralny. Wtyki bez szaleństw z allegro:
http://allegro.pl/wtyki-zasilajace-audio-komplet-zlocone-rodowane-i6784553148.html?snapshot=MjAxNy0wNC0xOFQxOTowNToxNy42MDBaO2J1eWVyOzkwYTZkYTZkZDQyZmViYzYwOWZjNzk1ZTg1MTkyYmY1MmZlN2M0MTc1Y2Y4MDM5Yzk1ODc3ZDUzNzFhNWUzOGE%3D

I wyszedł mi bardzo fajny kabel za niewielkie pieniądze.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Te wtyki z allegro to bardzo porządna rzecz. Mam wersje rodowaną i na bazie kable 3x2,5 mm2 z siatką ekranującą też zrobiłem kabel zasilający.
Teraz czekam na króliki doświadczalne do porównań.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Słuchajcie Audiomaniacy . Za niewielkie pieniądze można zrobić z tego druta bardzo dobrze "grający" komponent naszego zestawu . Słucham sobie go od wczoraj  przepinając z innymi kablami sieciowymi .(siltech ,kbl sound  ) Jak ktoś ma żyłkę  grzebacza (ja mam ) to może uzyskać  bardzo dobre efekty dla  ucha . A przy tym ile jest nauki. ...................zamówiłem jeszcze 2 komplety tych wtyków Viborg.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Cytat: miniabyr w Maj 27, 2017, 17:02
Słuchajcie Audiomaniacy . Za niewielkie pieniądze można zrobić z tego druta bardzo dobrze "grający" komponent naszego zestawu . Słucham sobie go od wczoraj  przepinając z innymi kablami sieciowymi .(siltech ,kbl sound  ) Jak ktoś ma żyłkę  grzebacza (ja mam ) to może uzyskać  bardzo dobre efekty dla  ucha . A przy tym ile jest nauki. ...................zamówiłem jeszcze 2 komplety tych wtyków Viborg.
Paweł, zrobiłes tak jak Melepeta z 3 kabli 2 zylowych, czy z 4 kabli dwużyłowych ?




miniabyr

#234

Na razie kabel został złożony z 3 żył . Każda to 1mm2. Na razie ,bo będę kombinować np. dołożenie tylko do żyły masowej drugi o takim samym przekroju . (nawet dziś to zrobię) ,albo zdwojenie wszystkich ,zabawa z oplotem ekranującym itd.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Jak się przekonam w ślepych testach na moich kolegach że jednak różnica mi się nie przyśniła to spróbuje sobie zrobić kabel z Beldena ale takiego:
http://allegro.pl/kabel-przewod-zasilajacy-belden-83803-made-in-usa-i6835187548.html#thumb/1

Czy ktoś już może próbował?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Nie próbowałem, ale mam informacje od człowieka, któremu sprzedałem Yarbo SP-8000PW, że nie warto. Ten Yarbo o wiele lepszy. Trochę żałuję, że go sprzedałem.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

Był u mnie Ondrej i podobało mu się to ,co ukręciłem  z tego Beldena.  O Yarbo też myślałem i chyba zainwestuję w 3 metry tego kabla. .......ale dopiero w przyszłym miesiącu.  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Jeśli nie warto to dziękuje za cynk.
Pawle widziałem zdjęcie wtyków VIBORG od środka i to jest dokładnie z zewnątrz i od wewnątrz to samo co ten z allegro bez metki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

O to dobrze wiedzieć . Zawsze szybciej prześlą niż z Chin czy Kanady.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

moon

Cytat: Piterski w Maj 28, 2017, 15:11
Jak się przekonam w ślepych testach na moich kolegach że jednak różnica mi się nie przyśniła to spróbuje sobie zrobić kabel z Beldena ale takiego:
http://allegro.pl/kabel-przewod-zasilajacy-belden-83803-made-in-usa-i6835187548.html#thumb/1

Czy ktoś już może próbował?

ja mam takiego Beldena sciaganego stad: http://www.ab-system.hk

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

A jak się sprawuje? Może była by kiedyś możliwość pożyczyć go od Ciebie na krótki test?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Drodzy audiofile  w dniu wczorajszym udałem się na wizytę do naszego kolegi Mirka24 . Cel wizyty był bardzo audiofilski. Przywiozłem ze sobą pęki kabli zasilających (pęki prawie jak róże) czyli Belden 9497  ukręcony przeze mnie samodzielnie oraz kabel Yarbo 8000 ,oraz KBL Sound RedEye.  Kable podwójne do monobloków . No cóż mój Belden dzielnie robił dobrą minę do złej gry- po prostu był  beznadziejny . Yarbo  "grało" poprawnie ale tak bez powietrza . No cóż KBL Sound pokazał że można  usiąść na dupie i skrobać się po głowie, zadając sobie pytanie, jak to jest możliwe że Ta część komponentów  audio gra. Sorry panowie sceptycy ,ale wpinając trzy różne kable zasilające dostaliśmy na Mirka systemie trzy różne opcje brzmieniowe. To nie omamy słuchowe ale wyraźne zaznaczenie różnic w brzmieniu. Teraz cena za te kable,bo rózniece są w barwie spore ale czy chcemy za nie zapłacić.  Belden 9497 -cena 30zł/m  (bez wtyczek)   Cen Yarbo8000 160 zł metr . Cena Kbl sound -7000 zł za kompletny kabel z wtykami.  Mirek jak to przeczytasz to skrobnij coś od siebie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

W imię lepszego dźwięku... Ale 7 tyś. to zbyt wiele jak dla mnie. Ale rozumiem Was 😀
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

bubusia

#244
Drogi kabel nie musi byc lepszy, ale jezeli jest dobrze dobrany, to zazwyczaj jest lepszy, wszystko kwestia odp. doboru do systemu.

Co wiecej, czasami wymiana wtyczki moze wniesc zmiane, nie kluczowa, ale jednak slyszalna na tyle, ze z poprzednia wtyczka juz nie chcemy sluchac.

No coz, tak juz jest. Co nie znaczy, ze kabel jest najwazniejszym elementem. Ale na pewno uzupelniajacym lub co najmniej troche psujacym.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Melepeta

Dobrze, że to nie AS, bo już by nas obsiadło mrowie wiedzących lepiej. I wmawiali by nam, że się zdawało, albo mamy interes w sprzedawaniu tych kabli :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

Cytat: Melepeta w Czerwiec 11, 2017, 21:20
Dobrze, że to nie AS, bo już by nas obsiadło mrowie wiedzących lepiej. I wmawiali by nam, że się zdawało, albo mamy interes w sprzedawaniu tych kabli :)
Wiesz ale ja mam ich w poważaniu .Dlatego tam mnie nie ma . Takiej adoracji kilku osób jaka jest tam nigdzie nie widziałem . To jest po prostu niesmaczne zachowanie a jak do tego dołoży się moralizatorski ton ,to jest po sprawie. Dla mnie kable wpływają na brzmienie. Oczywiście ktoś inny może mieć to gdzieś .......... i niech ma.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Paweł,
pożyczył byś tego swojego beldena na chwilę ? :)
bo ja przymierzalem sie takiego zrobić :),
to może bym się przekonał na żywym organizmie jak on zagra u mnie  :D

miniabyr

Grzegorz mam dla ciebie   kable 2x belden 1,5 m   już gotowe ale bez wtyczek . Nic nie mówiłem ale testowałem zupełnie inny kabel . Polska Melodika w cenie 33 złote/m . Ja z tą Melodiką zostanę ,bo gra tak ,że nie mogę się do niczego przyczepić  a stosunek cena /jakość nie pozostawia wątpliwości . A na KBL Sound mnie nie stać i już . Polecam wam ten kabel Melodika MDC3250 .(ma swoją nazwę Purple Rain -taka nazwa handlowa )
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Skoro polecasz to,
przyslij na priv ile musze zapłacić