Focal Electra 1027 BE Classic

Zaczęty przez rudy-102, Czerwiec 25, 2016, 11:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Focal Electra 1027 BE Classic

Wiem, że ostatnio na forum panują inne trendy, ale może ktoś otarł się kiedyś o te głośniki i może coś mi o nich napisać.
Właściwie miałem kupić coś innego, ale ceny się pozmieniały.

gratefullde

Mam jeszcze (daj Boże tylko do jutra) Focale monitory Electra 1007s. Góra na alu u mnie a w tych, o których mówimy, jest Beryl. Co oznacza, że będzie ładnie. Reszta Focala, z tych już średnich serii brzmi raczej swoim charakterem. Znaczy się zależy z czym zestawisz. Dobrze maja się z mocniejsza elektroniką, tak lampową jak i tranzystorową. To mocne i dosadne granie wtedy jest. Moim zdaniem w Focalach nie dzieje się sporo na średnicy, raczej na skrajach. Ale to moje zdanie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

I tak jest,środek jest średni a w niższych seriach dodatkowo drze ryja. Pamiętam kiedyś u elema słuchaliśmy jakichś Focali,wtedy to był jeszcze JM Lab,model z widoczną zwrotką,Boże jak one krzyczały a grały z fajną lampą. elem miał wtedy genialne B&W Matrix 805, to te Focale grały przy nich jak uszkodzone ;D

gratefullde

Cytat: jamówię w Czerwiec 25, 2016, 11:46
I tak jest,środek jest średni a w niższych seriach dodatkowo drze ryja. Pamiętam kiedyś u elema słuchaliśmy jakichś Focali,wtedy to był jeszcze JM Lab,model z widoczną zwrotką,Boże jak one krzyczały a grały z fajną lampą. elem miał wtedy genialne B&W Matrix 805, to te Focale grały przy nich jak uszkodzone ;D

Te electry grały u mnie z Nudą Veritas fajnie. To mocny tran, niedość że je poprawnie wysterował to dodał swoją sygnaturą nieco kremu, uspokoił Foczki i ściął górę. Ale z kolei uwydatnił bas, który nie jest rozciągnięty tylko krótki. Efektem było punktowe łup łup. Jak to mówią, krótko i na temat. Zresztą to się może podobać.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: jamówię w Czerwiec 25, 2016, 11:46to był jeszcze JM Lab

tak, to były Piotrkowe 8xx ale niższa seria, on to brał wtedy na przody do kina domowego. Z górą jeszcze jakos można poradzić, ale bas w tych JMLabach był bezbarwny. NIby zwarty ale nudny.
Serii Electra nie znam. Zapewne Be jest na górze świetny, bardziej obawiałbym sie tego krótkiego, potęznego łup.łup na wyższym basie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Tak jak miałem okazję posłuchać paru wysokich modeli Focali, to one są wszystkie takie doprzodowe na skrajach, że trzeba je uspakajać elektroniką. To znaczy- ja bym je uspokajał. Ale tych konkretnie o które pytasz rudy- nie słyszałem. Może te są łagodne?  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

No to mnie zmartwilście. Kiedyś słuchałem Focal Aria 936 i jak dla mnie brzmiało super. Te powinny być lepsze.

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 25, 2016, 15:31
No to mnie zmartwilście. Kiedyś słuchałem Focal Aria 936 i jak dla mnie brzmiało super. Te powinny być lepsze.
Rudy, zmień kierunek babe :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


elem

Jak masz mozliwość wziąc te Focale do domu, to wypróbuj. Tannieje są przereklamowane  :P ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Czerwiec 25, 2016, 18:10
Jak masz mozliwość wziąc te Focale do domu, to wypróbuj. Tannieje są przereklamowane  [emoji14] ;D
Uważaj,  malutki :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: elem w Czerwiec 25, 2016, 18:10Tannieje są przereklamowane  :P ;D

Podobnie jak krwisty stek i sex a popacz ile ludzi za to płaci  ;D

gratefullde

Cytat: masza w Czerwiec 25, 2016, 18:54
Cytat: elem w Czerwiec 25, 2016, 18:10Tannieje są przereklamowane  [emoji14] ;D

Podobnie jak krwisty stek i sex a popacz ile ludzi za to płaci  ;D
Zara Zara, ten stek...  Zresztą nieważne...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9