Tuner radiowy (ladny, zgrabny i powabny)

Zaczęty przez axolotl, Kwiecień 26, 2017, 19:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

axolotl

Witam.

Chcialbym zakupic sobie jakis tunerek radiowy, nie zalezy mi dab+ ani innych wynalazkach.
Chcialbym od czasu do czasu posluchac jakiejs audycjii o vinylach itp.

Cena jaka moge dac to max 150 zl.

Mozecie cos polecic? Allegro, olx

GB

Witam,

Odświeżam temat.

Szukam tunera radiowego, do mojego wzmacniacza Leben. Chciałbym, aby się z nim fajnie zgrywał. Limit w rozsądnych pieniądzach.

Dziękuję za Wasze sugestie.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

jimmi

Tuner to bardzo wazny element w moim systemie, wiec nie marginalizowalem tematu nigdy. Kilka przerobilem, lacznie z legendarnym Nakamischi st-7E. Jedno co wiem na pewno, to potrzeba montowania zewnetrznej anteny radiowej. Po tym zabiegu, mozna podpinac dopiero radioodbiorniki i tak tez zrobilem i szukalem odpowiedniego dla siebie.
Z pewnoscia tunery z Creek sa IMHO najlepsze. W jakich cenach to sie juz nie orientuje, ale graja polskie radio bez kompromisow.
Mialem wersje od evo. Za 150zl bedzie ciezko.
Moze na yamaszki zerknij, sa tez ciekawe modele tam.
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

GB

Budżet może być 700. Dodatkowo odbiorniki z czasów świetności analogu wchodzą w grę.

______________
Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

jimmi

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

GB

Cytat: jimmi w Luty 06, 2019, 09:35
Za 700 mozna kupic creek evolution. Jesli chwalisz sobie muzykalnosc, to warto.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/tuner-creek-evolution-2/1045170292-172-8596
Wygląda fajnie. Poszukam w srebrze.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

jimmi

Slusznie, osobiscie mam w srebrze i wyglada wysminicie. Moj Ojciec tez zreszta :P
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.


jimmi

Cytat: McGyver w Luty 06, 2019, 11:35Twój ojciec też wygląda wyśmienicie w srebrze?

Farbowac sie nie bedzie, zostaje przy srebrze mowi..
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

W rankingu Top ever występuje tylko wyższy model Marcepana 2130 i to na 76 pozycji, znaczy się nie najlepiej.

Zobacz sam na koniec strony https://www.fmtunerinfo.com/shootouts.html

Prawdę powiedziawszy w tych pieniądzach widziałem odbiorniki z pierwszej 15 tego rankingu. Szukał bym dalej czegoś z czuba.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jjacek

Zlapalem taki tuner Denona ...naprawde polecam!

GP412

Miałem..wyjątkowa miernota.Wygląd jest ok. i tylko wygląd.W środku bida z nędzą do kwadratu i takiż też dźwięk.
.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

jjacek

Do srodka nie zagladalem , ale w porownaniu z innymi tunerami  ,ktore posiadam  gra bardzo dobrze...

GP412

Jest wyjątkowo badziewiasty..miałem kilka egzemplarzy (czarny,szampańskie).Nie jest nawet średniej klasy.Wystarczy popatrzeć na schemat..i wykonanie.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Kangie

GP412, nie psuj ludziom przyjemności z obcowania ze sprzętem. Twoja opinia może niewiele zmienić, choć czasami można wywalić komuś światopogląd audio do góry nogami. Na plus.

Piterski

Przypuszczam, że zestaw jjacek ma bardzo mocno ciepła i gęstą sygnaturę grania przez co nawet "techniczny" tuner może wypadać bardzo przyzwoicie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.