Dobry transport CD

Zaczęty przez darekrocznik71, Kwiecień 16, 2018, 23:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: muda44 w Lipiec 08, 2022, 12:29świetna jest też [...] topowy Enerr z Turmalinem.
Pozwolę się wyrwać to zdanie z kontekstu i przytoczę doświadczenia kolegi z tą firmą.
Posłuchał Enera (mniejsza o model) o długości 2m. Bardzo mu się spodobał to poszukał i kupił 1,5m (ten sam model) ale zagrał już inaczej. No to poprzez kolegę związanego z Enerem kupił 2m wersje ale z innym zasypem i ten zagrał jeszcze inaczej.
Tak więc piszą o Enerze nie wystarczy napisać jaki model ale jeszcze czym zasypany i jakiej długości, z Furutechem przynajmniej wiadomo że jak kupisz to będzie grał tak jak ten sam którego pożyczyłeś do odsłuchu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: Piterski w Lipiec 08, 2022, 14:53
Cytat: muda44 w Lipiec 08, 2022, 12:29świetna jest też [...] topowy Enerr z Turmalinem.
Pozwolę się wyrwać to zdanie z kontekstu i przytoczę doświadczenia kolegi z tą firmą.
Posłuchał Enera (mniejsza o model) o długości 2m. Bardzo mu się spodobał to poszukał i kupił 1,5m (ten sam model) ale zagrał już inaczej. No to poprzez kolegę związanego z Enerem kupił 2m wersje ale z innym zasypem i ten zagrał jeszcze inaczej.
Tak więc piszą o Enerze nie wystarczy napisać jaki model ale jeszcze czym zasypany i jakiej długości, z Furutechem przynajmniej wiadomo że jak kupisz to będzie grał tak jak ten sam którego pożyczyłeś do odsłuchu.


Napisałem że topowy i zasypany turmalinem co i tak nie ma tu znaczenia  ;)
Ale skoro poruszasz temat to nawet dwa odtwarzacze CD z tego samego modelu potrafią grać inaczej ;)

wiki

Dziś u mnie, zgodnie z tytułem wątku.....
Porównujemy dwa transporty.
Technics SL-PA10 transport.
Sony CDP-557ESD odtwarzacz CD pracujący jako transport.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Sony dziewiczy.
Jedynie dostosowane napięcia na transformatorach z 220V na 240V.

Technics zmodyfikowany.
Zamiast jednego wyjścia cyfrowego optycznego (są dwa) wstawione gniazdo rca i sygnał pociągnięty prosto ze scalaka, który wydaje sygnał cyfrowy.
Wstawiony zegar i zasilacz do zegara od muzga.
Sieciówka zrobiona na "ósemce", bo takie gniazdo zasilające było oryginalnie.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

spookyghost

Jak by się ktoś zastanawiał to bym wybrał Sony, ale żona mi nie pozwala. [emoji14]
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

GB

Cytat: spookyghost w Lipiec 08, 2022, 19:06
Jak by się ktoś zastanawiał to bym wybrał Sony, ale żona mi nie pozwala. [emoji14]
Zmień żonę.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

To nie zawsze jest najlepsze rozwiązanie.
Nikt nie będzie Ci juz zabraniał kupować. Nie będziesz miał tylko za co.

spookyghost

I tak nie mam. :). Gotówka zawsze znika w magiczny sposób. :)
Z jednej strony ciekawe rozwiązanie, tylko gdzie ja taką drugą głupią znajdę. [emoji14]
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

wiki

Cytat: wiki w Lipiec 08, 2022, 18:07Porównujemy dwa transporty.
Technics SL-PA10 transport.
Sony CDP-557ESD odtwarzacz CD pracujący jako transport.
Transporty
Pograły sobie obydwa u mnie wczoraj....
Wnioski?
Jeden gra lepiej, drugi gorzej.
Lepiej gra Sony.
Zmiany w dźwięku nie są aż tak duże, jednak bardzo znaczące na odbiór muzyki przez moje uszy.

Chyba jeszcze nie miałem takiego doznania różnic w dźwięku w swoim hobby.
Nie to to, że były bardzo duże...
Różnice były, słyszalne całkiem dokładnie.
Ale takie inne niż zawsze.
Tak ciągle myślę i myślę jak to ogarnąć w słowa..... i przychodzi mi tylko do głowy "tłusty" dźwięk.
Czy takie odczucia to analogowy dźwięk?

Jakiś czas temu porównywaliśmy tego przerobionego Technicsa do mojego Kenwooda i one wtedy brzmiały bardzo podobnie. Trudno było wyłowić zwycięzcę.
Jednak Technics miał jakby taki sznyt analogowości w dźwięku i wtedy wybrałbym Technics mimo, że różnica była bardzo mała. Wychodziła tylko na niektórych nagraniach.

A wczoraj....
A wczoraj Sony właśnie jakby spotęgował ten właśnie sposób podawania dźwięku. Tę muzykę to aż chciało się słuchać. Jakby dźwięk był specjalnie stworzony pod nasze uszy.
Niby tłusto ale i zarazem miękko. Nie było w tych dźwiękach zmulenia, były lepsze wybrzmienia, a mimo to wydawało się jakbym dźwięki były zaokrąglone. Wszystko było bardziej szczegółowe.
Całe pasmo było dobitniejsze, lepiej czytelne.

Te wszystkie opisy dotyczą dźwięków wydawanych przez Sony w odniesieniu do Technics.


Dlatego dla mnie było to dziwne zjawisko bo tłusty dźwięk powinien się gryźć z dobitnym, precyzyjnym. A tu to było w parze.

Ciekawe porównanie się wczoraj zdarzyło..... 😀
Dodatkowo w miłym towarzystwie właściciela Technicsa... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

szwejo

Sony gra bardzo bogatą barwą ,jest płyny wciągający nic nie kuje ,nie drażni ,można słuchać godzinami .
Cieszę się bardzo Wiktor ,że 557 esd podoba Ci się .

szwejo

A jeszcze jedno ,po modach to jest dopiero petarda ,aż ciężko sobie wyobrazić ,że może jeszcze lepiej zagrać .

wiki

Dziś byłem u kolegi posłuchać nowego Jay's CDT3 mk3....
Bardzo miło było poznać zawodnika.
Świeżynka, dopiero co kupiony, choć z 200h już pograł bo chodził 24h na dobę.
W instrukcji piszą o 300..... Hihihihihihihu...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Zapomniałem zrobić zdjęcia....   >:(
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

To może chociaż zdjęcie z internetu.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

#490
Cytat: miniabyr w Lipiec 29, 2022, 20:32
Świetny napęd !
Też uważam, że jest dobry.
Czy mnie dziś zachwycił? Nie.

Ale końcową ocenę mogę zawsze wyrazić swoją jak porównam z czymś łeb w łeb.
Hy
Dziś były porównania do Onkyo, który poleca muda44, dobrze przerobionego.
I do Pioneer co to poleca muda44, bardzo mocno przerobionego (nawet miał dociążony plastik, w którym jest oko lasera co powodowało poprawę).
Jay's był lepszy od obydwu.
Onkyo najgorszy, potem Pioneer, a na szczycie Jay's.
Każdy o podobną różnicę.
Ale czasem w kablach słyszałem większą..... 🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

#491
Wczoraj zawitał również gościnnie Jay's transport.
Miał sparing z transportem Technicsa.....  ;)

Trochę ciężko mówić o sparingu..... Bo cena razy 10, a dokładnie w tym przypadku razy 12,8.
Technics kupiony i lekko zmodyfikowany to około 2500. Jay's to 32000.
Czyli, dla mnie, szok cenowy.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Tak się stało, że całą prezentację/sparing przyćmiły kolumny.....
Grają, że hej, było co słuchać.... Gratulacje dla zakupowicza, bo chyba trafił w 10-tkę. A może w 11-tkę? W skali do 10-ciu oczywiście..... 😀

Wracając do transportów. Tak Jay's okazał się lepszy.
Co, w sumie, było do przewidzenia.

Ale za mało lepszy, moim zdaniem, przy tej różnicy cenowej.
Ciekawe ile teraz kosztowałby taki Technics gdyby był nowy? 10000 PLN? 15000?

Jak spookyghost poszaleje i wstawi tam w tego Technicsa jeszcze ze 3, 4 zasilacze to kto wie?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomasz_pianista

Ja dzisiaj zmieniałem laser w Yamasze CDX993. Lasery wciąż dostępne, kupiłem dwie sztuki z Chin za kilkadziesiąt złotych. Laser nazywa się KCP1H.

Używam tego CD już kilka lat i nie planuję zmian. Jest solidnie zbudowany, 10kg wagi, napęd jest niesłyszalny, dwa trafa na pokładzie. Pojemność kondów - 27200uF  >:D Obudowa ma dodatkowe wzmocnienie, nie jest miedziowana, ale solidna, gniazda porządne. Napęd jest zabudowany, ale wymiana lasera bardzo prosta. Był problem z samoczynnie zamykającą się szufladką od CD, okazało się, że to czujnik na końcu napędu.

Nie używam zewnętrznego DACa, chociaż coraz częściej myślę, żeby przetestować więcej konstrukcji, bo budżetowe niekoniecznie grały lepiej od tego co jest na pokładzie w CDX993.

Yamaha miała oczywiście lepsze modele, choćby CDX1060 lub potwory 2xxx, 5xxx lub 10000. Tylko lasery z tych odtwarzaczy już nie występują.
Grupa ratowania poziomu.

wiki

Brawo tomasz_pianista!
Operacja udana.... 😀
Można grać dalej..... 🎼🎶🎵
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Ranger272

Dzień dobry.
Jestem posiadaczem odtwarzacza płyt CD NAD C 546BEE, od początku użytkowania go przeze mnie pojawił się problem z odtwarzaniem tj. w trakcie odtwarzania utworu nagle przeskakiwał, gubił ścieżkę, cofał się do początku płyty. Występowało to na wszystkich płytach zarówno nowych jak i starych, w różnych miejscach za każdym razem. Diagnoza - wymiana lasera SFP101n. Dwukrotna wymiana lasera nic nie dała - problem pozostawał. Jednak trzecia wymiana lasera przyniosła niespodziewany efekt. Pierwsza płyta CD (ulubiona - nowa) przeszła bezproblemowo. Druga płyta CD i nagle odtwarzacz CD jakby się zatrzymał. Próba przerzucenia/zmiany utworu nic nie dały napęd "mielił", ale bez efektu (przynajmniej tak to wyglądało), nawet na wyświetlaczu nie było efektu/zmian. Zatrzymanie i ponowne uruchomienie odtwarzania i ten sam efekt tylko, że w innym miejscu. Zmiana kolejnych płyt tak samo - bez zmian. Aż tu nagle przy kolejnej zmianie płyty pojawił się komunikat "Error disc" i pojawiał się przy kolejnych zmianach płyt. Nawet przy nie włożeniu płyty CD do napędu pojawia się komunikat "Error disc" zamiast "No disc". W tym momencie pojawia się pytanie: czy na podstawie powyższego opisu możliwa jest diagnoza usterki, i czy jest sens to naprawiać, efekt - koszt.
Napisałem to w tym wątku ponieważ w razie nieopłacalności rozważam zakup jednego z odtwarzaczy CD w kwocie około do 2500 zł. W grę wchodzą Pioneer PD - 30AE, Onkyo C - 7030 ewentualnie Audiolab 6000CDT. Jeżeli pozostali członkowie zacnego gremium zechcieliby odpowiedzieć co wybrać?

Piterski

Czy możesz powiedzieć, kto dokonywał wymiany lasera i sprawdzał układ mierząc napięcia?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Ranger272

Jeżeli chodzi o mnie to laser był wymieniany za drugim i trzecim razem przez AB Serwis Andrzej Bieryłło ze Szczecina. Czy sprawdzał układ mierząc napięcie, nie mam pojęcia.

Piterski

Zapytałem bo na jakiej podstawie stwierdzili że laser jest zły? Czasem jak to pisał kiedyś kolega Muda przyczyna nie tkwi w laserze ale w elektronice serwa po przez przykładowo kondensatory tracące pojemność.
Nie wykluczam też, że jakość zakładanych laserów była beznadziejna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

Gadałem z jednym serwisantem, mówił, że z chińskimi laserami jest bardzo różnie, z resztą sam kiedyś dostałem nowy laser z rysą na soczewce.

Sprzęt do pomiaru wiązki lasera raczej mało kto posiada a tym bardziej mało kto chce się w to bawić. Raczej masz ustawienia fabryczne i tylko zmieniasz laser. W tak nowym CD nie wiem, czy kondy zmieniłyby już swoje wartości.

Skoro jest jakiś problem z error disc, to wcale nie musi to być laser. Paski były wymieniane?
Grupa ratowania poziomu.