Lampowe wzmacniacze słuchawkowe.

Zaczęty przez rudy-102, Marzec 02, 2015, 11:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Cytat: vasa w Listopad 23, 2015, 21:01No i VAT 
Tego przy dystrybucji nie unikniesz.
Swoją drogą jak oni są opodatkowani w stanach? Ktoś wie?

Widziałeś wątek o Denonie 103? :)
A poważnie- chodzi mi o to, że oni tam też mają promocje i możliwość negocjowania. Czyli i tak kupią jeszcze taniej. W dodatku nie mają szacunku, sprzedają po pół roku za psi grosz. U nas taka marka jest z automatu postrzegana jako elitarna. Rzadka, trudno dostępna. Przecież EU robi sobie kuku, Co nam pozostanie w temacie elektroniki? Parę manufaktur robiących drogie rzeczy, o wątpliwej konkurencyjności? Brandzlowanie się, że o, zrobione w UK?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 23, 2015, 21:17Co nam pozostanie w temacie elektroniki?
Sorry Frywolny, to nie jest elektronika tylko super niszowy ryneczek dla ciężko upośledzonych na rozumie. Przecież ten Denon w Stanach kosztuje tyle co równoważność w platynie. Tania wkładka. To co powiedzieć o Twojej ?
Elektronika to jest Sony, Samsung czy Huawei (czy jak to sie tam pisze) Ostatnia firma elektroniczna w EU to był Philips. I zdechł.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

http://www.amazon.com/Denon-103-Moving-Coil-Cartridge/dp/B0027426UE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1448310747&sr=8-1&keywords=denon+103

Unia założyła taką skorupę- bronimy swoich. Opodatkowaniem obcych towarów. Ale to jest obrona. Jesteśmy za podwójną gardą.
Duże firmy fiknęły, pozostaje bronić się ekskluzywnością na poziomie jednostkowym. Jak zauważyłeś.

Moja wkładka, zapewne wyprodukowana w Japonii, a kupiona w USA- byłaby połowe tańsza. No ale nie. Powstała przecież w kraju, w który sprzątaczka zarabia tyle co połowa Czadu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

I najważniejsze. Zapewne w Japonii nie pierdyknęliby się przy wklejaniu ostrza na taką skalę, jak to nagminnie bywa w europejskich hajendach. Przepraszam za offa. Już milczę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: vasa w Listopad 23, 2015, 21:01Swoją drogą jak oni są opodatkowani w stanach? Ktoś wie?
VATu jako takiego nie ma. Jest Sales Tax - około 8%. I wyniszczający podatek od poborów brutto - pracownik płaci 7.65%. Strasznie mają ;) .

Wireless

Cytat: rudy-102 w Listopad 23, 2015, 21:52
Cytat: vasa w Listopad 23, 2015, 21:01Swoją drogą jak oni są opodatkowani w stanach? Ktoś wie?
VATu jako takiego nie ma. Jest Sales Tax - około 8%. I wyniszczający podatek od poborów brutto - pracownik płaci 7.65%. Strasznie mają ;) .

To powinni przez EU być obłożeni sankcjami jako raj podatkowy ;D ;D ;D ;D  ;D
Pozdrawiam, Wireless

ahaja

Teraz coś krajowego ... coby balona zagranicznego 'za zbytnio' nie nadmuchiwać ... bo już jest wystarczająco pękaty ... ;-)

http://www.accusst.com/

http://audiohobby.pl/index.php?PHPSESSID=ebf355ed4fee9c3a200aa5daec2f206a&topic=10798.msg359829#new

rudy-102

Cytat: ahaja w Listopad 24, 2015, 08:20Teraz coś krajowego ... coby balona zagranicznego 'za zbytnio' nie nadmuchiwać ... bo już jest wystarczająco pękaty ... ;-)

http://www.accusst.com/

Do czego służą tam - aktywnie pracujące żarówki Edisona?

rudy-102

Cytat: spalon w Marzec 09, 2015, 22:58
I co z  rudy-102 Twoimi poszukiwaniami słuchawkowego wzmacniacza lampowego ?
Poszukiwania się chyba na razie skończyły. Padło na WBA Sensauris.

spalon


rudy-102

Cytat: spalon w Grudzień 07, 2015, 18:42
Jakie wrażenia odsłuchowe ?
Tak do końca jeszcze nie wiem. Chyba zbyt wiele sobie obiecywałem, a brzmi po prostu dobrze. Może trochę za mało basu. Nie potrafię jeszcze nic konkretnego powiedzieć. Czekam na nowe słuchawki. Te które mam brzmią zupełnie inaczej niż do tej pory na innych wzmacniaczach. Na razie jestem w kropce.

rudy-102

Mam pytanie do posiadaczy wzmacniaczy firmy WBA. Na ile musicie podkręcić "głośność" żeby dźwięk zaczął się rwać / popierdywać?

spalon

Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie , nigdy nie słuchałem na max pogłośnienia chyba tylko na krótki moment i nic tam się nie rwało , co jeszcze na AKG K701 do połowy pokrętła jest różnica ale powyżej już niewielka wręcz mało odczuwalna . Mój WBA Gran Twin wysterowuje gdy pokrętło jest powiedzmy na godzinie dziewiątej i to już mi zupełnie wystarcza . 

rudy-102

U mnie rwie koło godz. 10-tej, ale cały czas mam nadzieję że to wina lampy sterującej. Kilka następnych już zamówiłem.

misio1973

Ja też poszukiwałem wzmacniacza ale do Audeze lcd-x . Kilku pismaków (między innymi Pacuła) testowało audeze z chordem mojo i strasznie chwalili, jednak dla mnie to była porażka dzwięk beznadziejny mojo nie dawało kompletnie rady pociągnąć tych słuchawek , iphon i dziurka w  macbooku grają 5 razy lepiej to hiend podług mojo. Nie wiem czy może facet w salonie coś źle pdłączył mi ale co tam można zrobić źle , słuchawki były moje.
Wczoraj ni stąd ni owąd zobaczyłem schiit mjolnir 2 wersja lampowa i zakupiłem jak przyjedzie to napisze jak to gra.
Art Deco 15syg ,Lampizator L7 ,Lar 30mkII, serwer caps, gramofon GOLDENOTE Bellavista Signature