Prawdziwy audiomaniak ... ?

Zaczęty przez rudy-102, Marzec 17, 2015, 09:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

Audiomaniaku, jak bardzo przedkładasz gmeranie w sprzęcie audio, nad innym gmeraniem? Kobiety, oraz panowie o odmiennych orientacjach, zamieniają słowo cycki na ptaszek. Ankieta jest anonimowa.

Normalny chłop, lubiący cycki, a w tle muzyczka leci.
1 (6.7%)
Też zwykły chłop, lubiący cycki, tylko co jakiś czas wykonujący niekontrolowane ruchy w kierunku sprzętu audio.
8 (53.3%)
Człek poczciwy, jak najbardziej lubiący cycki - w przerwach pomiędzy ustawieniami wkładki gramofonowej, czy wymianach kabli.
4 (26.7%)
Cyckom mało czas poświęcony, ich manualnym i organoleptycznym doświadczaniem, ale występuje, rzadko bo rzadko ale jest
1 (6.7%)
Gość, który o cyckach dowiedział się z mojego wątku: Dzień bez stanika....
1 (6.7%)

Głosów w sumie: 15

Głosowanie skończone: Marzec 31, 2015, 13:52

rudy-102

 Zakładam ten wątek ponieważ pojawiła ostatnio się dyskusja na temat co to znaczy być prawdziwym audiomaniakiem i kto nim jest.
Mam nadzieję, że dyskusja nie stanie się super pożywką dla śmietnika.


Ja ,,prawdziwym" audiomaniakiem nie jestem. To wszystko zależy od punkty widzenia i pewnie posiadania. Uwielbiam słuchać muzyki, sprawia mi wielką radość jeśli brzmi ona dobrze i jeszcze większą jeśli uda mi się tę jakość w jakiś sposób poprawić. Nie robię z tego religii i mam oprócz tego hobby jeszcze życie rodzinne i zawodowe.

Drizzt

Ja jestem na pewno muzyko-maniakiem, ewentualnie harbetho-maniakiem. Audiomaniakiem chyba nie bo wiele rzeczy związanych z ekstremalną audiofilią i subkulturą hi-end zwyczajnie mnie mierzi i nie chce mieć z tym absolutnie nic wspolnego. Także przede wszystkim muzyka, o rodzinie, znajomych i "normalnym" życiu nawet nie wspominam bo to oczywiste. A w audio najbardziej cenię naturalny dźwięk i zdrowy rozsądek :)

frywolny trucht

Tak naprawdę forum powstawało w pośpiechu, by stracić jak najmniej z impetu po przesiadce na audiocafe ( swoją drogą świetna nazwa). Jak była jakaś lepsza nazwa, która bardziej się podobała- to była już zajęta. audiomaniacy.pl, to pierwsza wolna, która zyskała akceptację paru osób, a które tu dziś z nam są. Także to raczej wypadkowa, a nie manifest, dorabianie ideologii, że tylko dla audiomaniaków. To tak tytułem wstępu, by oderwać dyskusję o tym jak wygląda prawdziwy audiomaniak, od problemu czy pasuje tutaj i powinien może spadać.

Wracając do clue- łatwo być audiomaniakiem posiadając gramofon. Przerzucanie np wkładkami z lat 70-tych, dokupowanie im igieł z Wamat-u jest tanie i daje bardzo interesujące spostrzeżenia. Podejrzewam, że podobny fun daje żonglerka lampeczkami.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Marzec 17, 2015, 09:21łatwo być audiomaniakiem posiadając gramofon. Przerzucanie np wkładkami z lat 70-tych, dokupowanie im igieł z Wamat-u jest tanie i daje bardzo interesujące spostrzeżenia. Podejrzewam, że podobny fun daje żonglerka lampeczkami.

Dokładnie. W ten sposób mamy dokonałą zabawę. Niewielkie środki i kupa radochy, a jak nie pasuje to można wrócić do poprzedniego zestawienia.

gratefullde

Jestem audiomaniakiem bo jestem tu z Wami. Poza tym kręci mnie dobra muzyka, dobry dźwięk i fajny sprzęt. Ale bez przesady, pociąć bym się za to nie dał. O wiele bardziej lubię... cycki :)  ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Ja jestem audiomaniakiem. W przeciwnym razie nie robiłbym tego w życiu "realnym" w swoim wolnym czasie - co robię  i nie wchodził tak często na fora o tematyce audio i tym bardziej nie udzielałbym się na nich - co najwyżej od czasu coś przeczytał.

Gdy wpadnie mi w ręce np. nowa wkładka gramofonowa, to nia ma bata. Czekam żeby mieć kilka godzin "wolnych". Ustawiam, kalibruję i czekam na to by przeorać kilka płyt. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że pierwsze moje myśli skupiają się na tym, kiedy będe mógł wywieźć rodzinę do moich teściów aby mieć trochę wolnego czasu, wolną chałupę i możliwość posłuchania muzyki w 2-3 osoby. Nie chodzi tutaj tylko o wkładki, ale również o nowe płyty - generalnie obcowanie z muzyką.

Przez to całe audio, zaniedbałem trochę pozostałe swoje hobby i jak liczę było ich chyba ponad 10.

Jasne rodzina - to najważniejsza sprawa. Czasami mam wrażenie, że zaburzam tę równowagę, ale dobrze wiem, że żeby coś wielkiego osiągnąć (chyba w każdym hobby) trzeba poświęcić temu mnóstwo czasu, zapewne kosztem innych rzeczy.

Myślałem, że jakiś czas temu to mi przejdzie i wrócę do dawnego życia, kiedy to klocki audio i odtwarzanie muzyki w domu nie liczyły się jak dzisiaj, ale jak trzymam nową (dobrą!) wkładkę gramofonową w swoich rękach, to cholera czuję pewnego rodzaju podniecenie.

Może to jakaś choroba. Czort wie ;)

kangie

Cytat: frywolny trucht w Marzec 17, 2015, 09:21audiocafe ( swoją drogą świetna nazwa). Jak była jakaś lepsza nazwa, która bardziej się podobała- to była już zajęta. audiomaniacy.pl, to pierwsza wolna, która zyskała akceptację paru osób, a które tu dziś z nam są.
Frywolny, nazwa świetna, ale AudioManiacy.pl wg mnie lepsza. Pewnie to kwestia przywyczajenia. Tak czy siak nie miejmy żadnych kompleksów. Idziemy do przodu i za kilka lat staniemy się ostoją audio w Polsce :)

frywolny trucht

Cytat: kangie w Marzec 17, 2015, 09:31Może to jakaś choroba. Czort wie

Coś może być na rzeczy:

"Mania – zaburzenie psychiczne (nie choroba sensu stricto) z grupy zaburzeń afektywnych charakteryzujące się występowaniem podwyższonego bądź drażliwego nastroju. Stany maniakalne zazwyczaj opisywane są przez pacjentów jako doświadczenia przyjemne; sprawiające, że czują się szczęśliwi. Pacjenci, których nastrój podczas manii jest drażliwy, nie opisują tego doświadczenia jako przyjemne, szybko się frustrują, a próba wpływu na ich zamiary powoduje u nich nasilenie gniewu bądź występowanie urojeń prześladowczych.

W przypadku drażliwej odmiany manii nadmiar energii odczuwany przez pacjenta zwykle zużywany jest bezproduktywnie lub wręcz destruktywnie (np. spontaniczne i energiczne robienie "porządków" w domu, bez względu na porę dnia, przy czym wyrzucane są też potrzebne lub cenne rzeczy).

Uczucie drażliwości występuje u 80% chorych, obniżony nastrój u 72%, a u 69% jego chwiejność. Typowe uczucie nieuzasadnionej euforii występuje u 71% chorych.
"

;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Cytat: gratefullde w Marzec 17, 2015, 09:29
Jestem audiomaniakiem bo jestem tu z Wami. Poza tym kręci mnie dobra muzyka, dobry dźwięk i fajny sprzęt. Ale bez przesady, pociąć bym się za to nie dał. O wiele bardziej lubię... cycki :)  ;)
Andrzej odpowiedzial takze za mnie.  ;) ;D

elem

Cytat: frywolny trucht w Marzec 17, 2015, 09:55Typowe uczucie nieuzasadnionej euforii występuje u 71% chorych."

Dzień Dobry,

jest tu jakis lekarz?
Zapisałem sie na wizytę 28 maja 2014 a choroba wciąz trwa :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

No właśnie, kto się przyzna że ma "pierdolca" na punkcie audio? Śmiało Panowie, to żaden wstyd ;)

elem

na punkcie audio choroba jest zdecydowanie mniej zaawansowana niż na punkcie muzyki, u mnie "leczenie" jest dużo droższe w tym drugim przypadku :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

#12
O muzyce nie wspominam. Ale nie ma muzyki w domu bez sprzętu ;)

A najgorzej mają chyba Ci, którzy oprócz hobby i pasji zawodowo związani są z branżą sprzętu audio lub branżą muzyczną. Wtedy choróbsko może postępować w sposób wykładniczy ;)

gratefullde

Cytat: kangie w Marzec 17, 2015, 12:00No właśnie, kto się przyzna że ma "pierdolca" na punkcie audio? Śmiało Panowie, to żaden wstyd

A może szybka ankietka: Jakim jesteś audiomaniakiem, skala od 1 do 5 powiedzmy. Ino definicję tegoż trzeba by podać jakąś. Hm... Myślę, że audiomaniak, taki pre audiomaniak, z nr 1 to normalny chłop lubiący cycki a w tle muzyczka leci. Taki audiomaniak z nr 2 to też zwykły chłop lubiący cycki tylko co jakiś czas wykonujący niekontrolowane czasami ruchy w kierunku sprzętu audio. Audiomaniak z nr 3 to człek poczciwy, jak najbardziej lubiący cycki - w przerwach pomiędzy ustawieniami wkładki gramofonowej czy wymianach kabli. Czas jaki poświęca audiomaniak z nr 4 cyckom jest rzadko naznaczony ich manualnym i organoleptycznym doświadczaniem, ale występuje, rzadko bo rzadko ale jest. Ha, audiomaniak z nr 5... to taki gość, który o cyckach dowiedział się z mojego wątku: Dzień bez stanika....

Każdy z nas jest na swój cudowny sposób zakręcony na punkcie audio. Inaczej by nas tu nie było ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Audiomaniak czy audiofil? bo jak spytać wuja google to audiomaniak to raczej coś z samochodami jest związany, nie mylić z automaniakiem.

Moim zdaniem bardziej audiofil niż audiomaniak i bez żadnego choróbska.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Drizzt

Cytat: gratefullde w Marzec 17, 2015, 12:21
Cytat: kangie w Marzec 17, 2015, 12:00No właśnie, kto się przyzna że ma "pierdolca" na punkcie audio? Śmiało Panowie, to żaden wstyd

A może szybka ankietka: Jakim jesteś audiomaniakiem, skala od 1 do 5 powiedzmy. Ino definicję tegoż trzeba by podać jakąś. Hm... Myślę, że audiomaniak, taki pre audiomaniak, z nr 1 to normalny chłop lubiący cycki a w tle muzyczka leci. Taki audiomaniak z nr 2 to też zwykły chłop lubiący cycki tylko co jakiś czas wykonujący niekontrolowane czasami ruchy w kierunku sprzętu audio. Audiomaniak z nr 3 to człek poczciwy, jak najbardziej lubiący cycki - w przerwach pomiędzy ustawieniami wkładki gramofonowej czy wymianach kabli. Czas jaki poświęca audiomaniak z nr 4 cyckom jest rzadko naznaczony ich manualnym i organoleptycznym doświadczaniem, ale występuje, rzadko bo rzadko ale jest. Ha, audiomaniak z nr 5... to taki gość, który o cyckach dowiedział się z mojego wątku: Dzień bez stanika....

Każdy z nas jest na swój cudowny sposób zakręcony na punkcie audio. Inaczej by nas tu nie było ;)

;D ;D ;D Made my day!

Ja poproszę numerek 2 :)

elem

nr 5 - mam typ usera  w tej kategorii ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Możemy tryknąć anonimową ankietę. Może ludzie będą szczerzy i wyjdzie jak choroba toczy naszą społeczność  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Cytat: gratefullde w Marzec 17, 2015, 12:21A może szybka ankietka: Jakim jesteś audiomaniakiem, skala od 1 do 5 powiedzmy. Ino definicję tegoż trzeba by podać jakąś. Hm... Myślę, że audiomaniak, taki pre audiomaniak, z nr 1 to normalny chłop lubiący cycki a w tle muzyczka leci. Taki audiomaniak z nr 2 to też zwykły chłop lubiący cycki tylko co jakiś czas wykonujący niekontrolowane czasami ruchy w kierunku sprzętu audio. Audiomaniak z nr 3 to człek poczciwy, jak najbardziej lubiący cycki - w przerwach pomiędzy ustawieniami wkładki gramofonowej czy wymianach kabli. Czas jaki poświęca audiomaniak z nr 4 cyckom jest rzadko naznaczony ich manualnym i organoleptycznym doświadczaniem, ale występuje, rzadko bo rzadko ale jest. Ha, audiomaniak z nr 5... to taki gość, który o cyckach dowiedział się z mojego wątku: Dzień bez stanika....
A co jeśli ja na ten przykład wyżej od cycków stawiam damskie zgrabne tyłeczki? ;)

kangie


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

O ja pi..lę. Już Wam nic nie napiszę  :o
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jajacek1410

Cytat: gratefullde w Marzec 17, 2015, 12:21audiomaniak z nr 5... to taki gość, który o cyckach dowiedział się z mojego wątku: Dzień bez stanika....
Szkoda, ze  nie możemy dawać szklaneczek. Dałbym za trzy :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

U góry jest ankieta. Proszę głosować i być szczerym :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

No tak
"osiołkowi w żłoby dano
w jeden owies, w drugi siano ..."
I wybierz teraz chłopie. Cycki, albo wzmacniacz.