Rozdzielacz sygnału

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 12, 2016, 21:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#26
Trochę tego i trochę tamtego też.

rockandroll

Już chyba prościej przepinać kable, chyba że zmieniamy kable na co drugą płytę.

GregWatson

Przypomnę może iż głównym motywem założenia tego wątku jest problem trudnego dostępu do okablowania i tylko pod takim kątem rozpatrujemy takie rozwiązanie. Rzecz jasna że im więcej wtyków, łączeń i kilometrów kabli tym gorzej dla jakości dźwięku. I tu się chyba zgodzimy wszyscy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Styczeń 14, 2016, 09:46Przypomnę może iż głównym motywem założenia tego wątku jest problem trudnego dostępu do okablowania i tylko pod takim kątem rozpatrujemy takie rozwiązanie.
W pełni to rozumiem. Znam kilka zestawów które są tak upchane w szafki, że wymiana jednego kabla to zabawa na conajmniej pół godziny.

GregWatson

Przełącznik audio SpeaKa AC2-S, 4 x IN (cinch) => 1 x OUT (cinch)  (czyli ten powyżej na fotkach ewentualnie z poniższego linku)

http://www.ce-partner.pl/przelacznik-audio-speaka-ac2-s-4-x-in-cinch,28,326993,37080

podpięte 2 gramofony Micro Seiki MR-711 oraz Micro Seiki MB-14 pod sekcję MM Pro-Jecta Phono Box SE II.

Swobodnie wybieramy pokrętłem z którego gramofonu korzystamy. Wyraźnie zarówno w pozycji nr 1 gdzie podłączony jest pierwszy gramofon jak i w pozycji nr 2 gdzie podłączony jest drugi gramofon słychać wyraźne brumienie. Zauważmy iż przełącznik ten nie posiada zacisku masy. Jutro coś będę kombinował jak ten temat obejść bo dziś już mnie się nie chce zresztą leci mecz Polaków w rękę.
Ale trzeba przyznań że jest wizualnie ładny i jak tylko potwierdzi swoją funkcjonalność tzn. zniknie brumienie to spełni swoje zadanie.
Jutro męczymy temat dalej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Coś takiego?
Gotowiec do złożenia samemu.


rudy-102


GregWatson

#33
Ładne. Zmontowałeś coś takiego? Kurcze 150 euro  :o Drogo jak na coś co nic nie ma w środku. Chyba że ten przełącznik robi robotę.

https://www.don-audio.com/Classi-Phoenix-Stereo-Switch-Box-High-End-Rotary-Source-Selector
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

W tej zabawie zauważyłem najważniejszy jest przełącznik. Wszystkie te switche, selektory czy też rozdzielacze są robione typowo pod zwykłe audio bez separacji kanałów przełącznikiem, wszystkie masy są zwarte a nie mogą. Podpinając kilka ramion (gramofonów) mimo iż przełącznik ustawiony masz na poz np. nr 1 to zgarniasz wszystkie masy do których masz wpięte urządzenia a w przypadku połączeń ramion (gramofonów) musi być całkowita separacja wyborów (także mas). Moim zdaniem samemu można sobie wystrugać takie urządzenie pod warunkiem, że znajdziemy odpowiedni do tego przełącznik. 
Odnoszę takie wrażenie po przetestowaniu 2 różnych urządzeń typowo pod audio. A co na to fachowcy ?
Trochę tego i trochę tamtego też.

ahaja

Patologia.
Trzeba doliczyć koszt kabli, solidnych wtyków etc. ...
Na każdym połączeniu/styku jest strata.

https://lh3.googleusercontent.com/-K_nbb3g0r_c/Vpt6BK4lYjI/AAAAAAAAJQ4/XMBMM2ZJl2k/s2048-Ic42/prze%2525C5%252582.%252520ON%252520ON.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-UaCjyunXdTY/Vpt4vcKgMEI/AAAAAAAAJQs/5OUnaqEvc40/s2048-Ic42/2%252520ramiona%252520i%252520separowane%252520masy%252520p12.JPG

1 hebelek za 4-6zł.
4 przekaźniki P12 za około 4zł by przełączać łącznie z masami.
Gotowe. Z gramofonu wychodzi 1 kpl. kabli do pre.
Przy takiej robocie warto wymienić okablowanie w ramieniu, żeby z całym przekonaniem można było powiedzieć, że: zrobiłem wszystko co możliwe by było jak najlepiej i zgodnie ze sztuką.
;-)

moon

Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2016, 22:04
Nie wiem, czy dokładnie o to Ci chodzi.
Ja mam coś takiego.


To się nazywa
ViaBlue XS Adapter - RCA Y

kupilem cos takiego, zarowno Via, jaki jakas 'zlota' chinszczyzne, zeby rozgalezic sygnal z prephono na integre i sluchawkowca, nie dziala:) tzn. dziala jak slucham na sluchawkach, jak chce z integry sygnal pierdzi i ledwo co slychac, wyglada, ze to kwestia zbyt malej impedancji wejsciowej sluchawkowca/za duzego obciazania prephono, wiec polutuje sobie switchboxa.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

Też się za czymś takim rozglądam do rozdziału sygnału z DACa ale po tym wpisie nabrałem uprzedzeń  ???

moon

Cytat: masza w Kwiecień 11, 2016, 12:22
Też się za czymś takim rozglądam do rozdziału sygnału z DACa ale po tym wpisie nabrałem uprzedzeń  ???

moge Ci odsprzedac te Via Blue;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

Może inaczej....
Mógłbyś mi je podesłać w celu sprawdzenia czy nie będzie szopek podobnych do Twoich.
Jak zadziałają to z przyjemnością odkupię.

rudy-102

Cytat: moon w Kwiecień 11, 2016, 12:13
Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2016, 22:04
Nie wiem, czy dokładnie o to Ci chodzi.
Ja mam coś takiego.


To się nazywa
ViaBlue XS Adapter - RCA Y

kupilem cos takiego, zarowno Via, jaki jakas 'zlota' chinszczyzne, zeby rozgalezic sygnal z prephono na integre i sluchawkowca, nie dziala:) tzn. dziala jak slucham na sluchawkach, jak chce z integry sygnal pierdzi i ledwo co slychac, wyglada, ze to kwestia zbyt malej impedancji wejsciowej sluchawkowca/za duzego obciazania prephono, wiec polutuje sobie switchboxa.
Nie mam pojęcia. U mnie to działa dokładnie w takim układzie. Rozdziela sygnał z pre phono na integrę i na słuchawkowca. Miałem też wpięte bezpośrenio do gramofonu i rozdzielałem na dwa przedwzmacniacze. Też nie było komplikacji.

rudy-102

Testowałem też w kilku innych układach i zawsze działało. Może kupiłeś jakąś podróbkę?. Jak było zapakowane?

moon

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 11, 2016, 13:24
Testowałem też w kilku innych układach i zawsze działało. Może kupiłeś jakąś podróbkę?. Jak było zapakowane?

w takim jak tutaj: http://www.amazon.de/ViaBlue-XS-Adapter-RCA-St%C3%BCck/dp/B004ES1WJM
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

No to chyba jednak oryginał.

moon

nie ma ktos kawalka znosnego/przyzwoitego przewodu na RCA, tak z 50-60cm, na oddanie?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

pmcomp

Cytat: GregWatson w Styczeń 16, 2016, 22:34
Kurcze 150 euro  :o Drogo jak na coś co nic nie ma w środku. Chyba że ten przełącznik robi robotę.



Jesli przełącznik to tylko szwajcarska ELMA.
Szczególnie do sygnałów poziomu napięć wkładki MC.
I jak najkrótsze przewody.
W moim phono stage tak właśnie zrobiłem. Przewody długości max. 2-3 cm.
Zrobiony przeze mnie zewnętrzny przełącznik na przekaźnikach zupełnie nie zdał egzaminu. Zbyt długie przewody, gniazda, dodatkowe zewnętrzne interconnecty ... to wszystko degradowało dźwięk. Dlatego zrobiłem małą i odwracalną modyfikację phono stage.

Pozdro

Pozdro

Kangie

Cytat: pmcomp w Kwiecień 20, 2016, 09:35Jesli przełącznik to tylko szwajcarska ELMA.
Możliwe, że miałem w środku Elmę, bo sporo grosza kosztował sam przełącznik.

Miałem kiedyś pożyczony na ok. 1 rok czasu taki oto selektor wejść. Sprawdzał się znakomicie.

Kangie

Cz.2.

GB

Ja mam coś takiego.

Ale przyznam, że go na razie nie używałem, kupiłem go z myślą o większej ilości sprzętu, ale jeszcze go w takiej ilości nie mam, aby go wykorzystać.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

Mniejsza obudowa wystarcza. Ważne, żeby przełącznik obrotowy był dobrej jakości, a wiadomo na dzisiejszym rynku audio jest sporo "szmelcu".