Audio Video Show 2018

Zaczęty przez malg, Wrzesień 20, 2018, 19:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

#250
Cytat: dino w Listopad 18, 2018, 18:52
Dźwięk wystawy ?
Wczoraj u Pawła na koniec.
Zontek, wkładka VDH, pre AirTight (ktore na wystawie znowu nie grało) nagrane na szpule.
Dzięki Pawle !
To ja dziękuję  i miło mi bardzo . Dino pomyliłeś  preamp . To o czym piszesz to oczywiście Audio Tekne . Wyjaśniam. Kiedy Audio Tekne było u mnie ,to oprócz mnie, zawitało również do PmComp'a, który   zrobił kopię na taśmie płyty Nat King Cole . I tor wyglądał następująco Wkładka VdH-colibre  'gramofon Zontek , Phono Audio Tekne  ,magnetofon szpulowy Telefunken M15 . I ja taka kopie mama . Brzmi świetnie !
No i faktycznie na wystawie w Tulipie w tym roku cały set Audio Tekne + kolumny grał żałośnie ,ale właśnie te kolumny budziły w mojej opinii najwięcej kontrowersji . Wielka szkoda .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

krzysiek

Dzisiaj słuchałem tego bambusowego gramofonu i byłem niepomiernie zdziwiony, jak świetnie zagrała wkładka MM. Ogólnie cały system super, jak dla mnie. Może tylko obudowa kolumn za mała (znaczy pokój :D)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

Święta, święta i po świętach.
Dziękuję za uwagę, to wszystko z mojej strony  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To by była niezła chamówa z mojej strony. Tyle podziękowań...


Tytułem wstępu, jak sobie radzę logistycznie z AVS ( jako przyjezdny), opisałem tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2379.0 . Samochód zostawiam na okolicznych uliczkach i w tym rejonie jest luźniej niż po drugiej stronie Alei Jerozolimskich. Nie udało się na Platynowej, to znalazło się miejsce na Srebrnej. W tym roku Campanile na Booking.com wykręcił jakiś dziwny numer z niedostępnością pokoi na dwa miesiące przed otwarciem AVS, później jakby się nagle zluzowały a jak przyjechaliśmy- nadal mogliśmy sobie wybierać. Fajna zabawa  ::)

Do rzeczy. Podziękowania.
Chciałem podziękować za to, że znalazłem się w tym znamienitym miejscu rodzicom, żonie, dzieciom i kotu... a nie.  Moment.
W tym roku impreza organizacja kompanii braci była tak świetna, że ściana płaczu z nieprzyzwoicie drogim Królewskim okazała się zbędna.

Zresztą Królewskiego i tak nie było :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Też źle... Chciałem podziękować koledze michał_flaga za zaproszenie do pokoju Soundclub i zorganizowanie bardzo fajnej pogawędki z wielkim fanem winylu. Pasja, pasją, ale osobowość, doświadczenie, wiedza, opowieść. Super. 


Air Tight podobało mi się rok temu bardzo. W tym roku grały nieco niższe modele kolumn i to się chyba głównie odbiło na prezentacji. Ładnie, ale wróciłbym do zestawu sprzed roku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: Therion w Listopad 18, 2018, 19:16Na pierwszym zdjęciu samodziełka MM
Złoczyńco!  >:(
Byłeś tam, a więc byłeś także u mnie, i się nie ujawniłeś  :-\

frywolny trucht

Planowałem ci przybić dziś grabę, ale cię nie było. Nie wiem czy byłeś na posiedzeniu, czy jajecznicę smażyłeś  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Listopad 18, 2018, 20:42
Planowałem ci przybić dziś grabę, ale cię nie było. Nie wiem czy byłeś na posiedzeniu, czy jajecznicę smażyłeś  ::)
Pewnie poszedłem po lunch. Albo w łazience piłem kawę z Misiomorem.
Gdybyś zapytał naszą hostessę, to by Ci zapewne powiedziała że za dziesięć-piętnaście minut się pojawię. Nigdy nie znikałem z pokoju na dłużej.

frywolny trucht

Będzie okazja. Termitierę ( Sobieskiego) zostawiłem na deser, do większości pokoi, które w sumie znałem, nie wchodziłem i chciałem jak najszybciej uciekać. Dobrze grało. Gratuluję.

Duże podziękowania dla miniabyra. To jest gość. Zaprosił ludzi, ci mu zjechali sprzęt i zdzierżył. Był jak skała. Dziwne. Ale tak poważnie, to nie jest system grający przeciętnie. Właściwie to jest mocno ponadprzeciętny. Właściwie chcieliśmy sfinansować koledze pokój na AVS 2019, ale pomyśleliśmy ( jak na drugi dzień odparowało), że to tyle roboty dla niego, wyrzeczeń czasowych, że najpewniej wtedy by już nie wytrzymał  :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Cytat: frywolny trucht w Listopad 18, 2018, 20:59że najpewniej wtedy by już nie wytrzymał 
Więcej wiary w Pawła ;D

gratefullde

Ja również dziękuję za miłe spotkania, fajnie było poznać Was osobiście, dzięki Paweł za miłe przyjęcie, dzięki Kawosz za podwózkę do Pawła :)

Własnie dochodzę do siebie po podróży, 2 h stania w pociągu, nigdy więcej... żona jechała po mnie do Kalisza i skasowała auto... :( Same qfa przyjemności...

Tak, że tego... dzięki  :np:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Nie ma problemu. Jak ma ochotę to zatargać na wystawę, myślę, że damy radę mu zafundować pokój.
Psina: Ale znowu jazz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Serdeczne podziękowania dla Lampowego za zakup oleju silnikowego do mojego starego "wozu ludowego" zakupionego "na przetrwanie" tuż przed AVS. A żona mi mówiła że jej się podoba Alfa Romeo, miała rację, trza będzie się rozejrzeć.

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Listopad 18, 2018, 21:12
Nie ma problemu. Jak ma ochotę to zatargać na wystawę, myślę, że damy radę mu zafundować pokój.
Psina: Ale znowu jazz?

Ha ha dobre !!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Cytat: miniabyr w Listopad 18, 2018, 19:45Dino pomyliłeś  preamp . No i faktycznie na wystawie w Tulipie w tym roku cały set Audio Tekne + kolumny grał żałośnie ,ale właśnie te kolumny budziły w mojej opinii najwięcej kontrowersji . Wielka szkoda .

Nosz ...Q
Oczywiście, że Audio Tekne.
Tak mi się spodobał Ait Tight na stadionie w 206 i cale spotkanie tam (i nie tylko tam) że nie może mi przejść przez gardło Audio Tekne.
Bo w Tulipie grał przeokropnie. Bylem jeszcze ray na spokojnie dzisiaj I nie wiem co oni zrobili bo kolumny byłe z wstęgami a wysokich ..niet.
Natomiast u miscza naszego i dobroczyńcy nagranie było..zjawiskowe.

dino

A psina się ożywiła na JAZZ-ie (ale chyba nie ty o którym Ojciec Dyrektor pisał).
Andrzeju - wyszło szydło z worka co do upodobań i tego co w domostwie z jamnika leci non stop :)

gratefullde

Cytat: dino w Listopad 18, 2018, 22:10Andrzeju - wyszło szydło z worka co do upodobań i tego co w domostwie z jamnika leci non stop

Nie wiem o czym mówisz ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Eeeh... Szkoda że nie byłem na spotkaniu z Wami.
Ale cóż. Trzeba było egzamin ważny opijać.
Obowiązek to obowiązek [emoji15][emoji485]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino


dino

Najlepsze urządzenie wystawy  :o

Da się ?  ;D

dino

Teraz porażki.
Grobel Audio.
Byłem dwa razy, wczoraj i dzisiaj. Bo może wczoraj repertuar był słaby.
Grało słabiutko bez rozdzielczości, dynamiki i pasma.
Studer cudo. Nie wiem co z resztą ale nie grało.
Dzisiaj zapodali The Wall.
Takiej (słabej) wersji jeszcze nie słyszałem.  :'(


dino

I porażka nr2.
Audio Tekne. Grali z gramiaka (wyczekałem)
czasami słyszałem trzaski z płyty. Alr góry i detalu (z takimi wstęgami) nie było.
Dół się pałętał.
ps. - zdjęcie jest dużo lepsze od prezentowanego dźwięku  ;D

dino

No nie mogłem się oprzeć - ot taki "marketingowy" mezaliansik  ;)
Dzisiaj po południu grało w takiej konfiguracji.

dino

Cytat: gratefullde w Listopad 18, 2018, 21:10żona jechała po mnie do Kalisza i skasowała auto... :(
Małżonka cała ?  :o

cdt

Ciekawe jaką mieli wersje na taśmie . Na FB pieją z zachwytu  . Dobrze że ograniczyłem się do wizyty w 206 :) . Nie mam zdania jak grało . Odpaliłem swoją reedycje z winyla od Tomka . Po raz kolejny uważam że nowy master dobrze tej płycie zrobił .