Płyta roku 2016.

Zaczęty przez wojtek41, Grudzień 30, 2016, 13:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Moim zdaniem David Bowie "Blackstar".
Waszym wyborem jest..?

il cattivo

#1
Mnie powalił debiut Altarage - NIHL

Edit: Kurde, nowy Urfaust "Empty Space Meditation" też mi nieźle robi...
Ex aequo zatem :)


Drizzt

Radiohead - A Moon Shaped Pool

Bowie też bardzo wysoko, ale jednak jw. i to już właściwie wiedziałem w chwili premiery.

malg

#3
Właściwie jakie kryteria przyjąć ?
to ma być nowość, czy może też być jakaś reedycja ? A styl muzy - dowolny ?

Bo ja kilka takich mam w np w jazzie, które mogły by startować jako płyta roku  ;)

malg

W kategorii "serie wydawnicze" - dwie kolejne płyty Komedy
Chociaż troche mnie zdenerwolai, ze wypuścili set 1-5 w packu a potem 6 i 7
LAe Komeda zasługuje na pełną dyskografię

malg

Oczywiście DeJonette

malg

i w końcu reedycje, dwie wszystkim znane płyty
Kind of Blue - wielokrotnnie wspominane na tym forum  - w nowej limitowanej wersji mono&stereo, wydanie
Time Out - w wersji mono&stereo,
oba wydane przez Green Corner


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

greg100la

Rolling Stones   BLUE&LONESOME

gratefullde

Dla mnie ten rok jest niezmiernie ważny bo odkryłem Mahlera a potem kompozytora przy którym całkowicie odpadlem, Schuberta.
Z odkryć jeszcze to na pewno Raphael Imbert oraz Alfredo Rodriguez.
Jeśli jednak musiał bym wymienić płytę dla mnie najlepsza w 2016 to będzie to Animus Anima "Residence Sur La Terre"
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Cytat: malg w Grudzień 30, 2016, 18:14Właściwie jakie kryteria przyjąć ?"
Powiedzmy od pażdziernika 2015 do końca 2016.  :)

wojtek41

Powiedzmy od pażdziernika 2015 do końca 2016.  :)

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

gratefullde

A jednak zmiana, absolut:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jamówię

Cytat: gratefullde w Styczeń 06, 2017, 19:20
A jednak zmiana, absolut:








Jesteś Andrzejku świetnie osłuchany,bez żadnych h wątpliwości-genialne,tak jak i wiele polecanych przez Ciebie dzieł!

paul_67

Ja bym postawił na ostatnią Metallikę.Myślałem,że dziady już nic sensownego nie stworzą, a tu takie zaskoczenie!

WOY

Stanowczo jestem za, bardzo dobra płyta :)

WOY

Ale też ogromne wrażenie na mnie zrobił Jeff Beck :)

gratefullde

Cytat: Jamówię w Styczeń 06, 2017, 20:30tak jak i wiele polecanych

Dzięki Michał! Staram się czasami czegoś posłuchać ;) To pitolenie o sprzęcie mnie przerosło, wolę o muzyce ;D
A Keith z tych koncertów potrząsnął mną solidnie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

krzysiek

O, to bardzo proste



Kate Bush - Before The Dawn

dziękuję za uwagę ;)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

SVART

Nie było albumu, który wgniótł mnie w ziemię, ale 2016 rok pod kątem muzyki był niezmiernie udany. Podaję więc moich faworytów, kolejność przypadkowa:

Taco Hemingway [2016] - Marmur
Nick Cave [2016] & the Bad Seeds - Skeleton tree
Kiwanuka, Michael [2016] - Love & hate
Numenorean [2016] - Home
Miller, Tor [2016] - American English
Swans [2016] - The glowing man 2CD
Red Hot Chili Peppers [2016] - Getaway
Obel, Agnes [2016] - Citizen of glass
Beyoncé [2016] - Lemonade
Avantasia [2016] - Ghostlights
Bowie, David [2016] - BlackStar
Sumerlands [2016] - same
Sumac [2016] – What One Becomes
Eight Bells [2016] - Landless
Gorguts [2016] – Pleiades' Dust
Solange [2016] – A Seat At The Table
Radiohead [2016] – A Moon-shaped-pool
Sturgill Simpson [2016] - A Sailor's Guide to Earth
Kevin Morby [2016] - Singing Saw
Leonard Cohen [2016] - You Want It Darker

SVART

Już się wszyscy wystrzelali z płyty w 2016 roku? Wielu i wiele to ich widzę nie było ...martwo coś tutaj :(.

frywolny trucht

Myślę, że ten rok 2016 obfitował raczej w rozczarowania. I PJ Harvey, i Agnes Obel i Radiohead ciągnięte przez jeden kawałek. Już nie chcę się czepiać umarłych.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

SVART

Nie było tak źle, nie ma co narzekać. PJ Harvey jeszcze nie słuchałem. Radiohead rzeczywiście mógłby być lepszy, ale to i tak bardzo dobra płyta. Black Star to już wysoki pułap, Cohen też bardzo dobrze.