PRO JECT TUBE BOX DS czy LAR LPS-1?

Zaczęty przez Amen, Wrzesień 06, 2017, 13:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Ok wszystko jasne.
Po konsultacji z Mac Gyverem(jak zwykle dzięki) lamp 12au7 NIE WKŁADAMY ;D
Jutro dbieram od Maca Sylvanie i TungSole i zobaczymy,co ten Pidżej potrafi.

Michał

Niestety nie znalazłem infos,kto produkuje lampy dla PJ. Stawiam na JJ. Lampy mają branding PJ ;D

elem

Kiedyś wstawiali JJ. Ludzie psioczyli. Pewnie wciąż są JJ  ale z logo PJ. Ale głowy nie dam, równie dobrze mogli zlecić produkcję w Chinach, co nie znaczy, że jest gorzej. ECC 82 JJ nawet przy Sovteku wypada słabo.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Shuguang 12ax7b w porównaniu do JJ brzmią niemalże hajendowo :).
Ale jedno jest ciekawe bo podobno JJ przejął linie produkcyjne Tesli, ale do ich jakości nie potrafią dorównać.

Michał

Cytat: rudy-102 w Styczeń 24, 2018, 20:05
Shuguang 12ax7b w porównaniu do JJ brzmią niemalże hajendowo :).
Ale jedno jest ciekawe bo podobno JJ przejął linie produkcyjne Tesli, ale do ich jakości nie potrafią dorównać.
Kompletnie. Z JJ słuchałem el34 i takiego gówna nie słyszałem ani wcześniej ani nigdy później.

Michał

A wracając do PJ,to słucham sobie,lampy się grzeją,ale z basem jest tak sobie po prostu tego najniższego jest za mało,choć jest bardzo rozdzielczy :-\
Zobaczymy jak sobie z tym poradzą Sylvanie i TungSole

malg

Cytat: Michał w Styczeń 24, 2018, 15:33
Teraz pytanie,może Grzesiek jako urzytkownik tego pre pomoże,jak optymalnie ustawić go z wkładką Benza,która ma takie parametry jak na zdjęciu i to jest raz
to jest wkładka wysokopoziomowa MC, więc pokrętełko z przodu nie będzie działac
ustaw wzmoznienie 40dB (minimum), a wzmocnienie na wzmaku
load Capacitance - musisz sie pobawić do na tej kartce nie ma wartosci sugerowanej,

u mnie najwiEcej dała zmiana lamp
przy wkładce MCLO trzeba poeksperymnetować z pokrętłem z przodu, bo przewaznie "recommended load resistance" jest podany za niski, ale to nie jest reguła

Michał

Dziwne,bo ustawiłem najniższe DB i 220 PF a gałka z przodu działa,jak ją skrecę,toroni się cicho a do 200 i tak jest najlepiej gra :o WTF?

malg

#58
bo ona dziala jak masz ustawione "F/V" - czyli MCLO
więc albo ustawiasz pF u mnie 100, lub 220 i chyba razem to 320 dla wkładek wysokonapieciowej MCHO i MM
albo ustawiasz F/V  dla MCLO
(nie mam pod ręką instrukcji bo gdzieś ja wsadziłem, więc nie pamietam jak to jest z tymi pF - czy można je ustawić razem i osiągnąc 320

Ponieważ Twoja wkładka ma dość mocny sygnał to na tym ustawieniu też będzie działac
podobnie jak u mnie obecnie DECC-a też gra na ustawieniu "F/V" i pokrętło na 800 - 1000

Michał


malg

poprawiłem, poczytaj poprzedni post

Michał

Ale ja mam F/V wyłączone,czyli nie ma tam zworki.

malg

co do wyjmowania lamp,
niestety jest to problem bo radiator prawie po całosci wypełnia dziurkę
ja poradziłem sobie tak:
chwyciłem ostrożnie małymi obcęgami radiator i zacząłem odchylać minimalnie lampę ruchem lewo-prawo, i dookólnym
i ona zaczęła powoli wychodzić z gniazda, ale tak aby radiator nie chował się pod blachę obudow i mieścił się w otworze.
Kilkadziesiąt takich ruchów i lampa wyjdzie
Pocieszające jest to (u mnie) że tej fabrycznej juz nigdy nie wkładałem,
a lampy bez radiatora wyjmuje się łatwiej, choć tez przez ruchy wychylne

Michał


malg

Cytat: Michał w Styczeń 24, 2018, 20:57
Ale ja mam F/V wyłączone,czyli nie ma tam zworki.
u mnie jak nie jest zapięte f/v to pokrętło nie daje zadnych rezyltatów, choć
po pierwsze ja nigdy nie podpinałem MCHI
a po drugie może to jest jakiś model MKII, bo ja swój mam już od stycznia 2015 roku

Poza tym dla MM tak jak dla MCHI load resistance  jest 47K więc co miało by dać pokrecanie w zakresie 0d 10 do 1000 ohm

malg

Cytat: Michał w Styczeń 24, 2018, 21:00
A radiator masz włożony?
nie, radiator z mojej fabrycznej nie da się zdjąc
gram bez radiatorów


Michał

Cytat: malg w Styczeń 24, 2018, 21:03
Cytat: Michał w Styczeń 24, 2018, 20:57
Ale ja mam F/V wyłączone,czyli nie ma tam zworki.
u mnie jak nie jest zapięte f/v to pokrętło nie daje zadnych rezyltatów, choć
po pierwsze ja nigdy nie podpinałem MCHI
a po drugie może to jest jakiś model MKII, bo ja swój mam już od stycznia 2015 roku

Poza tym dla MM tak jak dla MCHI load resistance  jest 47K więc co miało by dać pokrecanie w zakresie 0d 10 do 1000 ohm

Grzesiu ja jutro zrobię zdjęcie jak mam to z tyłu ustawione. Dźwięk mi pasuje,wiec nie zmieniam a pokrętło jak ,,ściszę" to w kolumnach robi się cicho,więc coś tam jest na rzeczy.

Michał

Cytat: malg w Styczeń 24, 2018, 21:04
Cytat: Michał w Styczeń 24, 2018, 21:00
A radiator masz włożony?
nie, radiator z mojej fabrycznej nie da się zdjąc
gram bez radiatorów


A to już kompletny nonsens,po co ten radiator w takim razie,skoro na sztywno zamontowany jest do lamp fabrycznych? Po wymianie lamp chłodzenie już nie potrzebne? O mamo...

rudy-102


malg

myslę że radiator jest wstawiony "nadmiarowo", bo tam w srodku w obudowie jest pusto i lampy się tak bardzo nie grzeją,
zwróc uwagę że radiator wypełnia cały otwór i ciepło "kisi sie" ws rodku odudowy, a jak go nie ma (radiatora) to wypływa swodobniej przez otwory
ale to tylko przypuszczenie

ale jak zmienisz lampy, to przykręc te talerzyki, bo one zdaje się robią za ekran

malg


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg


elem

Jaki tam znowu radiator :) Teoretycznie obniża temperaturę pracy lampy ale jego podstawowa funkcja to tłumienie drgań.  I da się go zdejmować, a nawet dopasowywać do średnicy lampy.

http://tecsart.com/en/categories/vacuum-tubes/products/1/eat-cool-damper.html

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: malg w Styczeń 24, 2018, 21:25tak
No to w takim razie to coś to według mnie nie jest radiator.
To wygląda na osłonkę, żeby ktoś jajka nie stłukł.