Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

No to zaczynamy przesłuchania tego co przytargałem i ochlapałem. Na początek Paul Simon.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trzeba przyznać, że to chyba jedna z lepszych jego płyt. Zupełnie odmienne klimaty.

A teraz Queen:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I muzyka z mojego dzieciństwa - przynajmniej tak pamiętam.  :) Super

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę afrykańskich dźwięków i murzynek.   :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dzisiaj albumik Santany się kręci:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I stary fajny koncert - publika szaleje:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Nadrabiam wreszcie zaległości w słuchaniu. Ostatnio jakoś nie miałem zbytnio czasu na to. Słuchamy pakietu płyt które dostałem.
A w kolejce: Simon and Garfunkel  - The Concert In Central Park.

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Świetnie się wyraził Iggy Pop o tej muzyce... koncerny nie chciały nowości i rewolucji, wykreowały sobie po prostu nowe gwiazdy... na zamówienie... Oczywiście dzieje się to i dziś ale było i wtedy... Co nie znaczy, że nie ma wartościowych muzyków wśród tych wykreowanych... Paul Simon to może legitymować poprzez Gracyland ...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Zgadza się - świetna płyta stanowiąca jakiś przełom w jego twórczości.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Wrzesień 08, 2018, 15:58
Zgadza się - świetna płyta stanowiąca jakiś przełom w jego twórczości.

No i ostatnia płyta jego jest świetna... To nie jest muzyk jednego albumu, to jest Gość.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Moriarty

King Sunny Ade rządzi! "Synchro System" to jedna z moich ulubionych płyt. Fenomenalnie transowa muzyka  :gn:. Niezwykły muzyk.

https://www.youtube.com/watch?v=JBxreBgrJSA
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

GregWatson

Cytat: gratefullde w Wrzesień 08, 2018, 16:00To nie jest muzyk jednego albumu, to jest Gość.


Poszedł swoją drogą i ją znalazł. Zakończył pewną epokę w duecie pełną fantastycznych utworów ale szukał czegoś innego i ją znalazł. To jest Gość. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: Moriarty w Wrzesień 08, 2018, 16:01
King Sunny Ade rządzi! "Synchro System" to jedna z moich ulubionych płyt. Fenomenalnie transowa muzyka  :gn:. Niezwykły muzyk.

https://www.youtube.com/watch?v=JBxreBgrJSA

Chyba dałeś mi przypadkowo temat na wątek... Bo cośmi do głowy właśnie przyszło...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Moriarty

A skoro już gospodarz bloga wdepnął w afrykańskie brzmienia... Znacie Newen Afrobeat? Mocarnie grają! Ten kawałek przypomina mi koncert zespołu syna Feli Kutiego - tancerki, muzycy, co się działo!!! - który słyszałem i widziałem podczas North Sea Jazz Festivalu jakieś dwie dekady temu. Mój najlepszy koncert w życiu - i wcale nie dlatego, że wcześniej odwiedziłem Coffee Shop!  :P
Enjoy! >:D https://www.youtube.com/watch?v=mFSRCG4DrmI
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

GregWatson

Luzaki.  :)


A teraz z innej beczki:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No kurcze, bardzo fajna płytka. Jestem zaskoczony.  :o
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Wrzesień 08, 2018, 17:42
No kurcze, bardzo fajna płytka. Jestem zaskoczony.  :o

To Elton, poziom jest utrzymany :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

No a teraz trochę rozrywki:

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Wrzesień 08, 2018, 18:09
No a teraz trochę rozrywki:



Ależ to jest fajne... pamietam jak u mojej przyjaciółki na poprawinach się bawiliśmy przy tym...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Słuchamy dalej....

Santana 3

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Muszę przyznać, że po umyciu wizualnie i słuchowo stan płyt jest zaskakująco dobry. Tak jak by ktoś latami nie wyciągał ich z okładek. Oczywiście we wszystkich wymienione są folie. Nieznaczna ilość nadawała się jedynie do kosza ok 10-15 szt. Na Bambino pewnie by poszły.  :) Trochę niemieckich - tak ze 35 szt ale część do uratowania i może jakiś meloman niemiecki się na to skusi. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. W przyszłym tygodniu stawiam nowy regał na płyty więc wszystkie kartony z płytami na podłodze które mam wepcham na ten regał i zrobi się wreszcie porządek tzn. miejsce na następne płyty.  ;D
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I jeszcze raz Santana.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A tym razem..... też Santana ale nie sam.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.