Odtwarzacze CD - jak poprawić brzmienie i takie tam

Zaczęty przez Melepeta, Sierpień 18, 2019, 11:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Melepeta

Takich cudów, to ja Panie, jeszcze nie widziałem.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

cdt


kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Old Man Kensey

To musiało być zabezpieczenie na czas transportu, coby śrubki nie powypadały i olej się nie rozlał  :o
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

kazan

Trochę się zdenerwowałem  >:(  Taki miał być audiofilski do kompletu . Wykosztowałem się a tu taki majstersz...  :o
Na szczęście działa jeszcze , choć nie wiadomo jak długo bo to Philips Pro2 .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

kazan

Cytat: Piterski w Sierpień 22, 2019, 16:40
Do ściągnięcia z USA https://encosystems.net/

Ciekawe ... Ten napęd był modyfikowany przez Burmestera , coś tam mogli pozmieniać ?!
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Kolejna porada. Może nie poprawiająca brzmienia, ale dbająca o laser. A chodzi mianowicie o to, aby cały czas w odtwarzaczu była włożona płyta. Wtedy kurz nie osadza się na soczewce lasera a właśnie na tejże płycie.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

GB

Cytat: Melepeta w Sierpień 23, 2019, 18:16
Kolejna porada. Może nie poprawiająca brzmienia, ale dbająca o laser. A chodzi mianowicie o to, aby cały czas w odtwarzaczu była włożona płyta. Wtedy kurz nie osadza się na soczewce lasera a właśnie na tejże płycie.
To prawda dla źródła lasera czytającego płyty od dołu. Czy też się sprawdza dla czytających od góry.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Melepeta

Raczej nie. Kurz osiada od góry. Gdy laser jest nad płytą, taki zabieg nie ma sensu.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gabler

Skrojenie pod kątem ok 30stopni rantu płyty sporo poprawia, sprawdzone mam tak skrojonych kilka płyt CD przez znajomego tokarza, można i oryginalnym urządzeniem jak kogoś stać...
http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=audiodesk&L0=audiodesk&L1=nn&of=0

jafi

Cytat: gabler w Sierpień 26, 2019, 15:25
Skrojenie pod kątem ok 30stopni rantu płyty sporo poprawia, sprawdzone mam tak skrojonych kilka płyt CD przez znajomego tokarza, można i oryginalnym urządzeniem jak kogoś stać...
http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=audiodesk&L0=audiodesk&L1=nn&of=0
Nie polecam:(
Ostatnio porównywałem tak okrojoną płytę z "normalną".
Wynik był jednoznaczny. A długo sądziłem, że jest inaczej...

paul_67

Cytat: jafi w Sierpień 26, 2019, 18:41Nie polecam:(
Ostatnio porównywałem tak okrojoną płytę z "normalną".
Wynik był jednoznaczny. A długo sądziłem, że jest inaczej...
Tzn. jaki?

rudy-102

Cytat: gabler w Sierpień 26, 2019, 15:25Skrojenie pod kątem ok 30stopni rantu płyty sporo poprawia
Tego nie rozumiem. Jakie to ma znaczenie? Przecież laser czyta od środka ???.

Pboczek

Dlaczego 30 stopni? Co poprawia i co chrzani, jakbyście mogli coś dodać.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Cytat: rudy-102 w Sierpień 26, 2019, 21:12Tego nie rozumiem. Jakie to ma znaczenie? Przecież laser czyta od środka ???.
Też nie wiem jakie znaczenie ma frezowanie krawędzi, ale tak przy okazji: laser czyta od środka na zewnątrz  ;)

vasa

Cytat: Alexander w Sierpień 26, 2019, 23:05
Cytat: rudy-102 w Sierpień 26, 2019, 21:12Tego nie rozumiem. Jakie to ma znaczenie? Przecież laser czyta od środka ???.
Też nie wiem jakie znaczenie ma frezowanie krawędzi, ale tak przy okazji: laser czyta od środka na zewnątrz  ;)


Ciekawa dyskusja się rozwinęła ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

No tak, czytałem, czytałem i wyczytałem coś czego Rudy nie napisał, ale dzięki Twojemu podkreśleniu już wiem, że napisałem to samo  :-[
Może za karę dam sobie bana na tydzień  :-\

vasa

Cytat: Alexander w Sierpień 27, 2019, 00:30za karę dam sobie bana na tydzień
Jako moderator zalecam wysłuchanie wiadomości w tvp1 ze zrozumieniem :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: paul_67 w Sierpień 26, 2019, 19:07
Cytat: jafi w Sierpień 26, 2019, 18:41Nie polecam:(
Ostatnio porównywałem tak okrojoną płytę z "normalną".
Wynik był jednoznaczny. A długo sądziłem, że jest inaczej...
Tzn. jaki?
Płyta z okrojonym brzegiem zabierała część średnicy i dawała w efekcie wycofaną scenę. Poza tym zaburzała temperaturę przekazu. Na pierwszy "rzut ucha" podnosiła precyzję przekazu.
Dlatego jestem trochę...zdenerwowany, bo więcej niż kilka płyt w taki sposób sobie nieodwracalnie popsułem.

rudy-102

Nadal nie rozumiem jak to może wpływać na brzmienie. Jedyna co mi przychodzi do głowy to to, że "oryginalne" płytki mają często nierówno nalany brzeg. Okrojenie go może ewentualnie skutkować wyeliminowaniem niewielkich wibracji spowodowanych ową nierównością. ???

Pboczek

Może lepiej\gorzej leży sobie taka płyta i przez to jest lepiej\gorzej, a nie koniecznie wiadomo do końca dlaczego?  :)

Ciekawe że to w ogóle coś zmienia i szkoda że trzeba by zadać sobie trochę trudu, żeby samemu to sprawdzić.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite