Menu główne

SONY

Zaczęty przez GregWatson, Październik 26, 2017, 11:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ładne, ja pierwszego soniaka ustrzeliłem SONY MDS JA20ES. Ponoć jeden z bardziej udanych. Pisałem już w innym wątku.

Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

X505ES

muda44

I prawdziwy Hi End zarówno budową , użytymi materiałami jak i brzmieniem .
779ES

muda44

Cytat: GregWatson w Listopad 11, 2017, 21:07
Ładne, ja pierwszego soniaka ustrzeliłem SONY MDS JA20ES. Ponoć jeden z bardziej udanych. Pisałem już w innym wątku.



Zaraziłem ?

:)

GregWatson

Ciekawe czy się wtopi w zestaw Pioneera.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Będziesz musiał składać kolejny zestaw ;)

Sony XA50ES .
Najlepszy mechanizm szuflady z jakim się spotkałem .
Był też 5ES ale jest gorszy i mechanicznie i brzmieniowo .
Laser jest zamocowany na stałe a przesuwa się płyta co daje fajny efekt podczas zamykania czy otwierania kieszeni kiedy to wraz z pracą szuflady jedzie w tym samym kierunku płyta .

Przez jakiś czas polowałem na XA7ES , bardzo dobry odtwarzacz ale ciężko dostać coś wartego uwagi , był jeden za 8000zł ale to gruba przesada . Za tą cenę kupuje się już Accuphase .


muda44

Kolejny SONY ES .
Tym razem tuner ST-S770ES . Moim zdaniem jeden z najładniejszych tunerów jakie powstały .
Na zdjęciu tego nie widać ale udało mi się ustrzelić prawie nieużywaną sztukę z krystalicznie czystym wyświetlaczem .

muda44

Udało mi się upolować coś takiego .
Kawał pięknej historii , czasów najlepszych mechanizmów ...

tomekkk1

Piękna maszyna  ::)
Wizualnie bardzo zadbany widzę :)

muda44

Pod względem mechanizmu a także wykonania to dla mnie TOP do jakiego nawet Accu jakie miałem się nie zbliżają .
Stan kolekcjonerski  :D

merlin1973

Super maszyna w idealnym stanie  :)
Gratuluje zakupu.
Pozdrawiam S.CH.

tomekkk1

No właśnie, Merlin ma rację - gdzie moje maniery: gratulacje  :np:

muda44

Dziękuję , polowałem od dawna na taki stan .
To chyba ostatni moment nabycia takich klocków .

masza19

Czy ma ktoś może pojęcie jak taki CDP-X777ES gra?
Podobno to flagowy model SONY.
Nie znam się więc pytam bo jeśli gra tak jak wygląda to jutro po niego jadę  :)


Therion

#39
Jeżeli nie przepłacisz x 2 to kup, posłuchaj, napisz a jak nie zagra, to sprzedaj.

Moj kumpel ma świra na ich punkcie. Dla niego grają ESy. Tylko one grają.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19

4k, stan kolekcjonerski, jak nowy.
Nie mam najbladszego pojęcia czy to dużo czy okazja  :o

Therion

Też nie wiem. Laser?

Słuchałem u niego nie raz tych ESow, mi sie nie podobało, ale nie wiem na ile to CD dominowało - cały sprzęt brzmiał zimno i technicznie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19

Cytat: Therion w Styczeń 22, 2021, 22:47zimno i technicznie
To chyba charakterystyczne dla Sony?
Masz na myśli ESy Jarka?

Piterski

Cytat: Therion w Styczeń 22, 2021, 22:47brzmiał zimno i technicznie.
Ja miałem kontakt CD z tej serii u kolegi mojego kuzyna i mi się  to granie podobało. Odpowiednio rozdzielcze i barwne bez rozmywania i zmiękczania jakie zaprezentował modyfikowany Grundig od Lampiego. Przed zakupem powstrzymała mnie tylko obawa o laser właśnie i jego dostępność.
To już chyba mój 50ES można by powiedzieć, że jest bardziej chłodny, a u mnie gra i sprawuje się bardzo dobrze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Z firmy Sony mam tylko kasty magnetofonowe i nigdy nie miałem żadnego sprzętu grającego.Jakiś wewnętrzny opór mnie powstrzymuje przed zakupem :)

frywolny trucht

Na pejsbuku piszą, że laser nie do dostania.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Do 50ES też nie ma lub jak się trafi to bardzo drogi, dlatego kupiłem egzemplarz, który przez lata leżakował u gościa na pawlaczu, a grał na 7ES.
Robił wyprzedaż tych swoich skarbów. Miałem okazję z nim spokojnie rozmawiać jak już sprzedał ten model Mudzie, dlatego wiedziałem co biorę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

No to jeszcze ja się załapie. Taki oto duecik. Ale czekam jeszcze na Sony CDP-501. Już w przyszłym tygodniu będą razem.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I zestawik w komplecie.

Sony CDP-501,
Sony TC-K81
Sony STR-V55.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Luty 06, 2021, 18:48
I zestawik w komplecie.

Sony CDP-501,
Sony TC-K81
Sony STR-V55.

GregWatson, wreszcie.... 😀

Piękny zestaw... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka